Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudnátok altatási tanácsot...

Tudnátok altatási tanácsot adni 8 hónaposnak? A többi lent. Köszönöm.

Figyelt kérdés
Lassan 8 hónapos lesz a kisfiam, sosem volt egyszerű elaltatni. Kicsinek sokat sírdogált, ezért sajnos ahhoz lett szoktatva, hogy kézben sétálva aludt el. Így lassan 9 kilósan ez már elég nehéz ügy. Nappal hintában és babakocsiban alszik el, este a fürdetés és tápszer után. Miután megitta, megyek vele kb. 10 percet és elalszik. De mostanában jönnek a felső fogai és nem tud olyan mélyen elaludni, arról nem is beszélve, hogy lejjebb kell tennünk a kiságyat, mert már "kutyázik" - akkor pedig végképp nem fogom tudni letenni a kezemből. Próbáltam, hogy nem veszem ki egyből amikor felsír, de annyira fel tudja pörgetni magát, hogy alig lehet lenyugtatni. (Cumizni sem cumizik, azt is csak rágja és játszik vele. Bocsi, hosszú voltam, de már annyira belefáradtam, hogy az egész napom az altatásról szól. Köszi a válaszokat.

2013. jún. 23. 09:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%

Nekem ezt a tanácsot adták hozzáértő orvosok,bár nekem akkor 6 hónapos volt a fiam 3 kialvatlan hét után,már nem bírtam a huzavonát 3 hónapos koráig nem volt gond az alvással,fogjuk rá,de után csak babakocsiban ment vagy ringatva.

Esti rituálé után be az ágyba elmagyarázni neki,hogy este alvás van,anya és apa is alszik, a babának is aludnia kell,megnyugtatni bármi van anya rögtön itt terem majd jóéjt puszi és egy mondat amit mindig is mondani fogsz lefekvésnél pl Jóéjt kicsim szép álmokat!,majd kimész,5 perc múlva be ha kell nyugtasd meg,magyarázd el neki megint,hogy aludni kell stb 2 percet kb töltsél bent majd újra a búcsú mondat ki,és 5 percenként ez addig ismétlődjön még el nem alszik,második nap még hamarabb elalszik,3 napra pedig már tudni fogja,fiamat első nap 45 percig altattam megjegyzem ebből mindössze 5 perc volt sírás,második nap 5 perc kellett,3.nap rögtön aludt ahogy elköszöntem és kimentem.Hidd el érti mit mondasz neki,próbáld ez egy nagyon jó megoldás,és utána nagyon jól fog aludni Ő is és Ti is,nem fog szorongani ha éjjel felkel hova tűntél,mert már mikor elaludt sem voltál a szobában.Hajrá!

2013. jún. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%

igen, én is ismerem ezt a módszert, ez az "Aludj jól, gyermekem"!

Most fogom én is alkalmazni, mihelyst nem lesz ilyen kánikula. Olvass utána, nagyon sokan dicsérik, és rengeteg babánál bevált!

2013. jún. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
53%
Én nem ismeretem ezt a módszert, de 3 hónapos kora óta így alszik el este, kb. fél perc alatt. 3 hónapos koráig ringattam, de már nagyon fájt a hátam, így azt mondtam elég. Esti fürci, kaja után már csak suttogok hozzá, beteszem az ágyba és azt mondom"jó éjt kiscsibém, szép álmokat, aludj jól, nagyon szeretünk" :) Ahogy leteszem oldalra fordul és alszik. Kb. 2 hét alatt beállt ez a rendszer.
2013. jún. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :) Remélem sikerrel járok!!
2013. jún. 23. 11:34
 5/12 anonim ***** válasza:
Csak tudnám miért kell lepontozni?
2013. jún. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
ne foglalkozz a pontozókkal e életük legboldogabb perce,hogy megnyomják a pirosat
2013. jún. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Én sem értem.. Ha tudnak másik altatási alternatívát, akkor megoszthatnák velünk..
2013. jún. 24. 08:25
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem tudnak,épp ezért nem írnak semmit,gondolom altassuk a gyereket ringatva és magunk között legalább 3-5 éves koráig módszert preferálják de legbelül tudják,hogy nem jó,nem is írják le csak lepontozzák azokat akik bevált módszert írtak le,és használnak
2013. jún. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kipróbáltad?Hogy reagált rá???Én is ki szerettem volna próbálni de nincs hozzá energiám,és idegrendszerem. :) Az enyém ugy alszik el hogy ülök a fotelban fogom a karomban vagy cumizik vagy nem és éneklem neki az altatódalát.:) Én is sétálgattam vele régebben.
2013. jún. 26. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi az érdeklődést! :)

Még nem mertem kipróbálni, gondoltam megvárom míg áttörnek rendesen a felső fogai. De nem lesz egyszerű, mert csak akkor nyugszik meg, ha felveszem, ha csak beszélek hozzá, az nem elég..

Pedig volt egy hónap amikor szépen átaludta az éjszakát, ezek a fránya fogak...

2013. jún. 26. 09:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!