Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Okozhat gondot, ha tápszeres...

Okozhat gondot, ha tápszeres 7 hetes babámat óránként etetem?

Figyelt kérdés

tudom, hogy a 3 óra lenne az ideális, de ez nála nem működik. Próbáltam én kitolni az evéseket, de 2 óra ordítás lett belőle. Éjszaka 3 óránként eszik és ilyenkor megeszi az adagját is. Egyébként nem nagy baba, teljesen átlagos. És nem is eszik sokat, csak a tankönyv szerinti mennyiséget több részletben.

Tudom, hogy van akinek a babája ilyenkor 150-200-at lenyomott már ilyenkor egyszerre, de nem erre vagyok kíváncsi. Köszi


2013. jún. 24. 08:47
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
A vizet, teát már próbáltam, de akkor nem ette meg a napi tápi adagját :(
2013. jún. 24. 08:48
 2/26 anonim ***** válasza:

próbáld meg picit kitolni. nem a mennyiség miatt lenne gond a gyakori evés, hanem a pocijának pihenésre van szüksége. így nincs ideje emészteni, meg a tápszer máshogy is szívódik fel.

próbáld úgy, hogy először 10 percet, majd 15 percet, stb várakoztatod. tudom, hogy rossz hallani, ha sír, de jó lenne min.2 óra szünet az etetések között.

2013. jún. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:

Az én babám is tápszeres. Semmiképp sem jó, ha óránként eteted. A tápszer nehezebben emészthető, mint az anyatej, komoly hasfájás, emésztési probléma, túletetés lehet ilyen sűrű időközönkénti etetésből.

Hány kiló a babád, mennyit eszik alkalmanként és hányszor egy nap?

2013. jún. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
A mennyiséggel nincs gond, sőt inkább kevesebb, mint több. Az az érdekes, hogy mióta így eszik, azóta nem fáj a hasa/a meleg miatt kezdtem igény szerint etetni/, de az is lehet, hogy kinőtte
2013. jún. 24. 09:04
 5/26 A kérdező kommentje:
4300g, 3100-al jöttünk haza a kórházból. Összesen 630-at eszik. Este 2*90-et, napközbe óránként 40-50-60-at. Változó
2013. jún. 24. 09:10
 6/26 anonim ***** válasza:
0%
Igény szerint csak a szoptatott babákat lehet etetni. A tiéd miért nem szopik?
2013. jún. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

Tápszerrel nem lehet igény szerint etetni, mert annak mindig ugyanolyan az összetétele. Az anyatejé pedig változó, a baba igényeihez igazodik, szomjoltó és tápláló is. A tápszer egészen más. Pedig mindenképpen ki kellene tolni az etetések közötti időt legalább 2 órára, de ideálisabb lenne a 2,5-3 óra. Lehet, hogy most nincs problémája a babádnak, de 1-2 hónap múlva adódhat gond.

Azt írod, hogy a meleg miatt kezdted el óránként etetni. Előtte ezek szerint működött a ritkább etetés is? A meleg miatt inkább vízzel vagy teával kell kínálgatni sűrűn. Eleinte az én babám sem fogadta el a plusz folyadékot, de kitartóan kínálgattam, és pár nap alatt megbarátkozott a vízzel, és most már úgy iszik, mint egy kis kacsa.

2013. jún. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Hidd el, én lennék a legboldogabb ha tudnám szoptatni
2013. jún. 24. 09:16
 9/26 anonim ***** válasza:
Szerintem nem az a kérdés, hogy a kérdező babája miért nem szopik... Senkinek semmi köze hozzá, hogy egy baba miért tápszeres.
2013. jún. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Az én gyerekem mióta hazajöttünk a kórházból, azóta folyamatosan ordít, mert nem adtam neki enni csak 1,5 2 óránként. Adtam neki vizet. Az lett a vége, hogy csak 500-at evett. Az pedig kevés.
2013. jún. 24. 09:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!