Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Okozhat gondot, ha tápszeres...

Okozhat gondot, ha tápszeres 7 hetes babámat óránként etetem?

Figyelt kérdés

tudom, hogy a 3 óra lenne az ideális, de ez nála nem működik. Próbáltam én kitolni az evéseket, de 2 óra ordítás lett belőle. Éjszaka 3 óránként eszik és ilyenkor megeszi az adagját is. Egyébként nem nagy baba, teljesen átlagos. És nem is eszik sokat, csak a tankönyv szerinti mennyiséget több részletben.

Tudom, hogy van akinek a babája ilyenkor 150-200-at lenyomott már ilyenkor egyszerre, de nem erre vagyok kíváncsi. Köszi


2013. jún. 24. 08:47
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Szia.Szerintem egyáltalán nem gond.Nálunk ugyan ez volt.Én is kaptam a védőnőtől hogy ezt így nem szabad.Mikor megpróbáltam kicsit kitolni az evést szegénykém csak üvöltött.Én nem voltam hajlandó éheztetni a gyerekemet.Mi is ezt a tápit használjuk.9 hetes koráig óránként evett.Aztán egyik percről a másikra beállt magától a 3 órára.Most 12 hetes és gyönyörűen kialakult a napirendje.3 óránként eszik,éjszaka pedig csak 1szer ébred.És nem váltottunk tápszert.
2013. jún. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

Én is imádom amikor megkérdezik, hogy miért nem szopik...

Szerintem igenis bántóak ezek a kérdések annak, aki szeretné szoptatni, mindent megtesz/megtett érte, de mégsem... És akkor nap mint nap ezt a kérdést hallgatni, és megpróbálni nyugodtan válaszolni rá... elég nehéz... Amikor mindennap szembesíti valaki az embert azzal, hogy alkalmatlan arra, hogy táplálja a gyerekét. Mert van akinek tök természetes a szoptatás, a másik meg vért izzad, és akkor sem sikerül.

Na ennyi volt az off.

A kérdésre válaszolva:

Az én babám is Milumilt kapott (+annyi tejet amennyi volt, és amennyiért annyit küszködtem), és ő sem ette meg a tankönyvi mennyiséget. Mindig csak annyit evett amennyi neki jól esett, és ő igényelte a teát is (édeskömény teát adtam neki, mert egy időben fájt a hasa és nehezen kakilt). Neki is volt ilyen, hogy evett, utána nemsokára megint kért. Olyan is volt, hogy több idő telt el a két evés között. Én akkor adtam neki enni, amikor éhes volt, de az egy óra azért tényleg elég kevés 2 evés között.

Megtömni nem fogod tudni, hogy többet egyen egyszerre. A két evés közti időt szerintem úgy tudnád növelni, ha te is itatnád a babát, mert ha csak 40-50-et eszik egyszerre, akkor nem annyira éhes. Ebben a melegben egyébként is kellene itatni (ezt speciel nekem nem mondta senki, de a védőnő amúgy sem mond semmi érdemlegeset).

Egyszer mi is megpróbáltunk Beba-ra váltani (hasfájás miatt), de nem segített nálunk, azóta is maradtunk a Milumil-nál.

Szerintem próbáld itatni, mert lehet, hogy szomjas és azért eszik keveseket, mert nem is tud igazán megéhezni, ha akkor is tápszert kap amikor szomjas. Akkor talán tápszerből is többet fog enni egyszerre, mert meg fog tudni éhezni.

Mondjuk az én babámnak nem is kell a tápszer amikor szomjas, és hiába kellene már ennie, akkor is csak issza a vizet. Mondjuk ilyen melegben nem csoda. Én se tudok mit tenni olyankor. Úgyis eszik ha éhes lesz.:)

Tesómék pl. nem adtak vizet a kisfiuknak, csak valami felvizezett tápszert ha szomjas volt. Szerintem annak végképp semmi értelme.

2013. jún. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
2%

Azért lenne fontos tudni, kedves hisztis anyukák, hogy miért nem szopik a baba, mert az is lehet probléma.

Bár tudom, hogy a mai modern anyucikák szerint tök normális, ha az első nehézség után cumisüveget tömnek a baba szájába, de a kicsiknek ösztönből adódóan kell a szoptatás által nyújtott biztonságérzet és közelség. Ez a baba 7 hetes, nagyon kicsi.

De nyugodtan ragadjatok le a tápszernél. Meg ne közelítse senki érzelmi szempontból, mert a babák biztos nem éreznek. Max majd vesztek nekik valami drága játékot, amit lehet mutogatni barátok előtt.

2013. jún. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

23-as, én meg azt szeretem, amikor a szoptatni tudó nők azt mondogatják, hogy SZOPTATNI MINDENKI TUD, hát persze, aki tud, az nemtudja, hogy milyen az, amikor valaki nem tud, és mégis okoskodnak.

Én sem tudtam szoptatni a babámat sajnos, de 2,5 hónapig küzdöttem, fejtem a tejet naponta 5-6x, és mégis egyre kevesebb lett. Kb.napi 60ml tejem volt 1hónap állandó fejés után, ez csökkent és a végén NAPI kb. 20 jött össze. Szerinted én feladtam? Nem, nem feladtam, hanem beláttam, hogy ez nem megy, és azóta van egy kiegyensulyozott anyukája a babámnak, nem egy stresszes idegroncs. Egyik ismerősömnek van teje és nap mint nap hangoztatja ezt a közösségi portálokon, hogy ő milyen szuperanya ezért, csak azt felejti el közölni, hogy nem szoptat mert fáj neki, hanem lefeji a tejét és cumisüvegből adja a babának. És tudod hány nő igy csinálja? Na ott akkor hol is van a testközelség?

2013. jún. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 23-as!

22-es vagyok, nem modern anyuka, hanem egy olyan aki agybajt kap a SZOPTATNI MINDENKI TUD szlogentől.

Nem én tömtem cumisüveget a babám szájába, hanem megtették ezt a kórházban. Az én babám szopott, csak éppen nem volt mit szopnia szegénykémnek, mert tejem nem sok volt. Minden etetés előtt megszoptattam, de kellett neki a tápszer, hogy ne haljon éhen. Tudom, mindenki tud szoptatni, de az én babám ettől még éhen halt volna. Fejtem, ittam a szoptatós teákat, az alkoholmentes sört, masszíroztam a cicimet, a talpamat (reflexológia), megint fejtem, éjszaka is fejtem, hogy több legyen. A legtöbb amit el tudtam érni, hogy felesben adtam neki a tápszert a tej mellett. 3 hónapos korában úgy döntött, hogy nem szopik tovább, csak ordított a cicitől. Próbáltam pohárból, fecskendővel, mindennel, de úgy üvöltött, hogy inkább adtam neki cumisüvegből, hogy ne nyeljen félre. Persze továbbra is fejtem, hogy azért anyatejet kapjon. 5 hónapos korára már csak pár csepp jött kb. fél óra alatt, akkor abbahagytam az állandó szarakodást a fejéssel.

Mindig abban a testhelyzetben kapja a tápszert ahogy szopizott, megvan a fizikai kontaktus. Azzal vigasztaltam magam, amit néhány szakértő ír, hogy a babának a cumisüveg nem igazi leválás, mert számára az ugyanaz, mintha ciciből kapná, és nem attól fog kötődni önmagában, hogy szopik-e. De persze rohadt könnyű "lemodernanyukázni" a másikat, mert nem tudhatod, hogy milyen is tápszerezni egy gyereket, amikor a csapból is a szoptatás mindenhatósága folyik. Legyél büszke magadra, és amikor ilyen kérdések vannak, legalább akkor legyél csöndben, és legyél tekintettel azokra, akik nem ilyen szerencsések mint te! Mert képzeld, nem mindenki azért tömi a cumisüveget a babája szájába, mert az olyan rohadt trendi dolog, és nem azért nem szoptatja, hogy legyen ideje fodrászhoz meg műkörmöshöz menni.

Ha pedig az érzelmi biztonság miatt teszed fel a kérdést, akkor legalább fogalmazd bele a kérdésedbe azt is, mert a "miért nem szopik"-ból számomra semmi ilyen nem derült ki.

2013. jún. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Könyörgöm, "tömj" te is cumisüveget a gyereked szájába, és azonnal menj le kiszellőztetni a fejed! Már megint jössz a drága játékkal és a többi alaptalan, irígy dumáddal. Komoly gondok lehetnek nálatok, remélem van, aki segít.
2013. jún. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!