Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Okozhat gondot, ha tápszeres...

Okozhat gondot, ha tápszeres 7 hetes babámat óránként etetem?

Figyelt kérdés

tudom, hogy a 3 óra lenne az ideális, de ez nála nem működik. Próbáltam én kitolni az evéseket, de 2 óra ordítás lett belőle. Éjszaka 3 óránként eszik és ilyenkor megeszi az adagját is. Egyébként nem nagy baba, teljesen átlagos. És nem is eszik sokat, csak a tankönyv szerinti mennyiséget több részletben.

Tudom, hogy van akinek a babája ilyenkor 150-200-at lenyomott már ilyenkor egyszerre, de nem erre vagyok kíváncsi. Köszi


2013. jún. 24. 08:47
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Értem. akkor viszont a tápszerrel lehet gond. Váltani kellene, mert úgy tűnik, a jelenlegi nem elég tápláló a babád számára. Milyen tápszert eszik?
2013. jún. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
6%
Ez miért is indiszkrét kérdés, hogy miért nem szopik?
2013. jún. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Milumul ha start, a beba prot már ajánlották
2013. jún. 24. 09:33
 14/26 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem azért sír, mert éhes. Tápszerrel minimum 2 órát ki kell húznia, de az is kevés! Kérdezd az orvost.
2013. jún. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Az én babám is tápszeres születésétől fogva. Az elején nagyon össze-vissza evett. Kb. 2,5 hónapos korára beállt a 3-3,5 óránkénti etetésre. Szerintem ne erőltess rá dolgokat, ha éhes, akkor egyen (persze lassan hozzászoktathatod a 3óránkénti evésre, 10-15 perceket mindig ráhuzol, de semmiképp nem 2 órákat ). Ő tudja mi a jó neki. Semmi problémája nincs a gyerkőcömnek attól, hogy piciként ilyen össze-vissza evett. Nyugodt, mosolygós baba, az éjszakákat 3hónapos kora óta végigalussza. Az elején kicsit hasfájós volt de ezt 6hetes korára kinőtte.
2013. jún. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
12. válaszoló, talámn azért mert nem ez votl a kérdező kérdése, meg talán azért mert semmi közöd hozzá? :D
2013. jún. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Azért annyira ismerem már a gyerekemet, hogy tudjam mikor éhes.
2013. jún. 24. 09:54
 18/26 anonim ***** válasza:
Én kérdeztem, hogy milyen tápszert eszik. Nekünk is volt hasonló gond a Start tápszerekkel. Mondjuk ő nem óránként kért enni, hanem egy idő után elkezdte azt csinálni, 2 óránként képes lett volna bevágni hatalmas mennyiséget, és még akkor is éhes maradt. Ekkor Startról 1-es tápszerre váltottunk, és ismét 3-3,5 óránként kezdett enni, és jól is lakott. Egy próbát megér a tápszerváltás, lehet, hogy tényleg nem elég laktató neki a start tápszer.
2013. jún. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Én úgy vagyok vele, hogy elsősorban nem az érdekel, mit írnak a tankönyvek, vagy mit mond a védőnő, doki, hanem, hogy mi a jó a lányomnak.

Az ösztöneim és a saját gyerekem ismerete mindig megsúgja, mi a helyes.


Ha úgy érzed, a mostani etetés jó a babádnak, akkor miért változtatnál rajta?

Ha így jókedélyű, jól fejlődik, nem fáj a hasa, akkor kár váltani csak azért, mert a tankönyvek szerint 3 óránként kellene ennie.

(Én mondjuk csak szoptatom, de pláne ilyen melegben van, hogy fél óránként is megszoptatom, mégsem aggódok, mert tudom, hogy neki ez jó.)

2013. jún. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Sokkal nyugodtabb így, hogy sűrűbben eszik. A védőnő azt mondta, hogy a 1,5 legyen meg 2 etetés között. Csak azt nem szeretném, hogy ez a 'kényelmesség' később gondot okozzon.
2013. jún. 24. 10:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!