Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehetséges hogy a fiam nem...

Lehetséges hogy a fiam nem szereti a bebikompot? Vagy csak nem szokta meg?

Figyelt kérdés

8hómapos fiam nagyon kevésszer tettem eddig bele kb.5x akkor is 5percet volt el benne es elkezdett sírni.

Lehet hogy nem tetszik neki? Vagy csak furcsa lehet?

Már ül,áll ha a kezét fogjuk lepeget



2013. jún. 24. 09:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
A bébikomp egy tévedés. Káros és egyáltalán nem csodálom, hogy nem szereti. A járás is olyan, mnt minden más fejlődési szakasz. Nem kell támogatni és erőltetni. Járni fog, ha készen áll rá. Kézzel sem kell sétáltatni, hamis egyensúlyérzéke lesz. Magától kell ráéreznie. A bébikomptól meg azt javaslom, szabaduljatok meg!
2013. jún. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Nem is értem miért erőlteted! Egyáltalán nem tesz jót neki
2013. jún. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
25%

Nem feltétlenül káros, hagyjuk már ezt!


Nem 24 órát kell benne lennie a gyereknek és nem lesz baja!


Az én lányom egy izgő mozgó és ő is csak többször 5 percet volt el benne!

2013. jún. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%

Lehet, hogy napi 5 perc nem árt még, de annyira meg minek? Főleg, ha nem is jön be a gyereknek?


Miért erőltetitek a járást? 8 hónaposan még inkább korai, mint késő. Majd lesz két szép görbe lába. Elindul, ha itt az ideje. Neki inkább még mászni kéne.

2013. jún. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A szakemberek szerint (pl. gyógypedagógusok,orthopédusok) ez az egyik legkárosabb találmány,amit gyerekeknek gyártanak! olvass utána!
2013. jún. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Kedves 4es válaszoló.egyáltalán nem erőltetjük a járást.

Attól mert 2-3naponta 4-5lépést megtesz ugy hogy fogjuk a kezet semmi baja nem lesz.

Es a kérdés sem ezzel kapcsolatos volt.

2013. jún. 24. 16:21
 7/12 anonim ***** válasza:
Tévedésben vagy kérdező, igenis lehet baja tőle. Ha csak alkalmanként, csak pár percre vezetgetetitek, már az is elég ahhoz, hogy akarjon állni, járni, nem pedig mászni. Így azon lesz, hogy minél előbb függőleges helyzetbe hozza magát, ezzel felgyorsítja a mozgásfejlődést ami által kimarad a legfontosabb állomás a mozgásfejlődésben: a mászás és annak hónapokig történő gyakorlása. És többek között pont ezért káros a bébikomp. Inkább örülj neki, hogy nem szokott rá, és gyorsan felejtsd el a bébikompot.
2013. jún. 25. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Moncsycsy ***** válasza:

kedves utolsó. egyáltalán nem hátrány ha a kezét fogva sétál, több orvos megerősítette, de csak akkor hasznos ha ezt ő kéri. az én lányom 7 hónaposan állt fel egy héten belül már bútorok mellet sétált. az ortopéd szakorvos mondta NEM baj ha sétálunk vele, ő jelzi úgy is meddig akar sétálni, az én lányom le is ül ha elfárad. nem km -ket sétál vele a kérdező gondolom.


kedves kérdező. a lányom sem szereti a kompot , ortopéd szakorvos inkább a járássegítőket részesíti előnyben. lányom jobban szereti :)

2013. jún. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Moncsycsy ***** válasza:
és kedves 7-es, azt megkérdezted e hogy tud e mászni a gyermek? mert az én lányom mászik, mielőtt engem is lehurrognál. és még ehhez annyit védőnővel beszéltem erről, és ő sem tartja hátránynak a sétálást, még az orvosunk sem.
2013. jún. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Lâtom elég sok port kavart a kérdésem.

Szóval:igen, a fiam már egy hónapja mászik.

Viszont az állás jobban tetszik neki.

Amint leteszem a földre egyből lesi a helyen melyik az a bútor,vagy magasabb játék amin fel tud állni.

Ha leülök mellé egyből oda mászik feláll kéri a kezem majd pár lépést arrébb megy.

Votunk strandon ott is egyből a kezemet kérte és a vízbe már indult is befele a vízbe.

Csak úgy húzott maga után

Én nem gondolom hogy erőltetjük neki a járást főleg hogy pár naponta sétál így 4-5lépést

2013. jún. 25. 08:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!