Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért "nem szereti" a nagyanyját?

Miért "nem szereti" a nagyanyját?

Figyelt kérdés
1 éves múlt a lányom, anyósomékkal nem egy városban élünk, így csak 2 hetente találkozik a kicsi velük. Úgy vettem észre, mintha a lányom nem szeretné az anyósomat. Nem tudom miért van ez, pedig anyós nagyon szereti. Nem szereti ha felveszi, mert rögtön le akar szállni az öléből, nem viseli el ha puszit ad neki. A hétvégén mikor itt voltak anyós akarta délben etetni, hát a kicsi egy falatot sem evett vele, sírt és rám mutogatott. Anyós meg csak erősködött hogy márpedig vele fog enni. A végén már én szóltam rá, hogy ne kínozza tovább. Szerinte ez miattam van, mert én nevelem ellene a gyereket. Pedig egyáltalán nem így van, én is örülnék, ha jobban kijönne vele a lányom. Miért nem szereti, lehet hogy túl erőszakos anyósom?
2013. máj. 22. 13:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy erőszakos.


Nektek anyóssal milyen a viszonyotok?

2013. máj. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igazából nincs anyósommal semmi problémám, vagyis eddig nem volt. Egyszer akart beleszólni a hozzátáplálásnál a dolgokba, de akkor szóltunk a párommal neki, és azóta visszafogta magát. Nem tudom honnan jött neki, hogy én nevelem ellene a gyereket!?
2013. máj. 22. 13:35
 3/13 anonim ***** válasza:
Szerintem, közrejátszik az erőszakosság is meg az is, hogy kéthetente találkoznak csak. A mi keresztlányunk is kéthetente találkozik a nagyszülőkkel, és olyankor mindig anyuka mögé bújik, olyan, mintha nem kedvelné őket. Én azt mondom, hogy tuti megérzi azt, hogy ki az, aki valamiért "rossz" ember :-D És ilyenkor, mikor elbújik, a nagyanyja még erőlteti is, hogy de csak azért is az ölébe vegye, adjon neki puszit. Szóval én nem csodálkoznék, ha nálatok is ez lenne a probléma...
2013. máj. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem túl erőszakos.Kicsit lazítania kéne a szorításon.Egy egyéves gyerek már nem biztos,hogy szeret ölben lenni,inkább üljön le mellé játszani,vigye el játszótérre.
2013. máj. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%

Te kedveled anyósodat?

Mert annyi is elég lehet neki, hogy érzi rajtad.

2013. máj. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

egy egyeves gyereket nem lehet valaki ellen nevelni, foleg ugy hogy kethetente latja.

O maga rontja el az eroszakossagaval, hagyni kell a kicsinek, had kozelitsen o, o adjon eloszor puszit, ha csak anya kell ne alljon kozetek, mert azzal teljesen elvagja magat nala

2013. máj. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen természetes reakció ez egy ennyi idős gyereknél! A szeparációs szorongás része, most éppen csak anya kell neki.

Mivel egy ennyi idős baba még ösztönlény, szó sincs semmiféle "ellen nevelésről" (úr isten!)

A mamát bizonyára frusztrálja a helyzet én annyit mondanék neki, hogy most éppen nagyon anyás időszaka van, ezért hagyja hogy a gyerek közeledjen felé, legyen nyitott, szeretetteljes, és semmiképpen ne követeledző. A legjobb, ha játék közben leül a nagyi a földre és ő is elkezd játszani, kedvesen rácsodálkozik a baba játékára, dicséri őt stb, de hagyja, hogy a gyerek menjen hozzá.

Az is fontos, hogy jó legyen a hangulat, amikor a mama ott van, mert tényleg érzi a baba, ha feszültség van köztetek.

2013. máj. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen baromságot,hogy 1 éves gyereket bárki ellen nevelni!Fiam is 1 éves pont és én hiába mondanék neki bármit ,hogy márpedig azzal az emberrel ne legyél kedves.....semmit nem fogna fel belőle:D

Van 1 barátnőm,vele ritkábban találkozunk és amikor együtt vagyunk,állandóan belemászik a fiam arcába,persze szeretetből,hogy megpuszilja stb.Mindig el kell mondanom neki,hogy hagyja a fiamat nyitni felé és ne legyen vele erőszakos,mert annál jobban fog sirni,félni tőle.Mióta 2 lépést hátrébb áll és engedi a fiam nyitni felé,semmi probléma nincs,sőt pár percig még az ölében is megmarad:)

2013. máj. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerintem sem lehet egy ekkora gyereket hangolni.

Ha 2 hetente látja, az elég kevés. Ki kellene várnia a mamának, hogy a kisgyerek nyisson, ő próbáljon barátkozni.

Tesóméknál a nagyobbik gyerek egy éves korában imádott bennünket, a kisebbik viszont nem is ismert, mert sógornőm miatt akkor mi már nem mehettünk hozzájuk, ők meg nem jöttek. A gyerek tiszta hiszti mindig, a szülei is alig bírnak vele. Kb. így lehet egy ekkora gyereket hangolni, hogy elzárják az emberek elől és nem ismer senkit. Most már másfél éves, mi nem próbálunk vele barátkozni, várjuk, hogy ő nyisson. Múlt héten már puszit is adott.:-)

A mama biztos azt várná, hogy az unoka körberajongja, de azért bizony tenni kell, játszani kell vele, amit a gyerek is élvez. Én nagyon anyás voltam, és a nagyim ezt mindig szóvá is tette anyának. De ő sem játszott velem, csak várta, hogy az unokák majd körberajongják. Hát ez így nem működik.

2013. máj. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szerintem itt az a legnagyobb baj, hogy a nagyiknak összefolyik a fejükben a múlt, nem emlékszenek arra, hogy mennyi idősen mit csinál egy baba/gyerek.

Hiszen én nem emlékszem arra, hogy a legnagyobbom mennyi idősen mit is tudott pontosan, pedig csak néhány éve volt. 20-30 év (vagy több) távlatából ez lehetetlen.


Ezért gondolja, hogy lehet "ellene nevelni", azt egy két-három évessel talán meg lehetne próbálni, de nem egy egy évessel...

2013. máj. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!