Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek még hogy egyen végre?

Mit tegyek még hogy egyen végre?

Figyelt kérdés
5 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást,most 7 hónapos. Nem jutunk egyről a kettőre! Már szünetet is tartottam, meg közben fogzott is, de már bármit adok bárhogyan semmi nem kell neki. Ezt úgy kell elképzelni,hogy nem nyitja ki a száját,meg sem kóstolja mit adok neki. Már nagyon fusztrál a dolog, hogy ez így nem jó! Próbálok türelmes maradni, de zavar,hogy minden próbálkozás ellenére nem akar enni. A tápszert úgy ahogy megissza de abból is keveset, bár ezt a nagy melegnek tudom be. Mit tehetnék még, hogy kinyissa a száját legalább pár falatért!?
2013. jún. 24. 12:42
 1/7 Kerria ***** válasza:

Amit én tanácsolnék:

- egyél vele te is (egy falat neked, egy a babának)

- versike: Hű de finom, hű de jó; .... pocakjába való

- bár ez nagyobb gyerekeknél szokott bejönni, hogy a babáját/kedvenc játékát is eteted...


Kitartást! Lehet nem túl jó evő, de ez változhat még.

2013. jún. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

ebben a korban még kinszenvedés tud lenni az etetés..!

nekem se nagyon nyitogatták ebben a korban a szájukat.én azt csináltam,hogy az ajkához raktam a kanalat,és betuszkoltam egy keveset a szájába. ha megevett 5-6 kanállal már örültem neki. esetleg még azt csinálhatod,hogy hosszabb időt hagysz két etetés között,hogy minnél éhesebb legyen

2013. jún. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Most pont azt próbálom,hogy több ídőt hagyok az evések között viszont így csak 4-szer fog enni egy nap, de nem érdekelne ha legalább enne! Én is tátogok vele együtt meg énekelek,meg adok neki is kanalat stb. Maximum úgy tudok belerakni a szájába valamit,ha a kezébe adott kanalat bekapja én meg gyorsan becsempészem a kaját. De erre szerintem rájött,mert ma már csak csapkodott vele,nem vette a szájába. Én is próbálom "tuszkolni" de egy idő után nyafog hisztizik stb.
2013. jún. 24. 13:02
 4/7 anonim ***** válasza:

egy 7 hósnak nem is kell nap 4nél többször szilárd kaját ennie.


az enyém: tízóraira,ebédre,uzsira,és vacsira szokott kapni kaját. de után mindig szopizott is még,mert nem lakott jól

2013. jún. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

enyém is csak akkor eszik ha konkréten nagyobb darab kaját adok a kezébe amit ő adagol magának

kanállal nem hajlandó

nekünk ez vált be

2013. jún. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nyugi, az én gyerekem is elmúlt 7 hónapos, és még ő is csak kóstolgat, a tápszert megeszi ugyan, de azzal is sokszor küzdeni kell. Mindenki megnyugtatott, van ilyen, idővel majd változik. Nálunk felnőne egy másik gyerek a sok kiborogatott ételből, tápszerből, de ez van, nem tudok ellene tenni.

Egyébként szerintem nem azt mondta a kérdező, hogy 4szer eszik szilárdat, hanem hogy összesen 4szer eszik, ami nem túl sok, de az egyik ismerős kisfiú 4 hónapos kora óta csak 4szer eszik, és mégis minden rendben vele. Ne aggódj, egyszer majd ő is úgy imádja a hasát, mint a többi gyerek:-)

2013. jún. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtatást,ha mást nem legalább nem érzem magam egyedül ezzel a problémával :) Azért nem adom fel, csak tényleg én is mindent kiöntök vagy én eszem meg. Csak sokan itt olyanokat írnak,hogy már egy üveg kaja sem elég a gyereknek egy étkezésre! Vannak akkor különbségek. Szerencsére minden oké a babámmal,kúszik,ül,mosolyog,kedves. Remélem akkor egyszer ráérez az ízekre!
2013. jún. 24. 14:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!