Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem issza meg a vizet?...

Miért nem issza meg a vizet? (6hetes)

Figyelt kérdés
Ebben a nagy melegben sem fogadta el. Az a baja hogy cumisüvegből adtam vagy az hogy íztelen? Vmi ötlet?
2013. jún. 24. 17:19
 1/9 anonim ***** válasza:

ha úgy gondolod, hogy szüksége van rá (pl. nincs elég pisi) akkor próbálkozhatsz fecskendővel, nurofenes adagolóval is, abból könnyebb itatni míg meg nem tanulja.

ha igény szerint szoptatsz és minden rendben akkor ne csinálj belőle ügyet, kínálgasd meg gyakran, ha szomjas lesz, majd iszik, de az anyatej szomjoltó is

2013. jún. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mert nem szomjas! Nem kell eroltetni ha nem kell neki. Ilyen picinek eleg neki a tapszer vagy a szopi. Mindket gyerekem kesoi tavaszi, egyiknek sem adtam vizet vagy teat 5 honapos korukig csak szoptak.
2013. jún. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szoptatom, de van hogy óránként is enne(nem csak melegbe) utána meg ordít mert fáj a hasa. Próbálnám kitolni a szoptatást ezért akartam a vizet. Vagy esetleg a tea jobban ízlene neki?
2013. jún. 24. 17:30
 4/9 anonim ***** válasza:

első vagyok, nálunk is ez volt :(

orvos is azt tanácsolta, hogy 2-3 óránként szoptassam csak, adjak neki vizet.

próbáltuk így is úgy is, végül az infacol vált be, 8 hetes korában elmúlt a hasfájás, kapta az infacolt, de igyekeztem igény szerint szoptatni de úgy, hogy ha nemrég szopizott akkor előbb vízzel kínáltam meg, ha nem kellett cicire tettem.

nehéz megtalálni az egyensúlyt, nekem is mindenki mást tanácsolt, itt is megoszlanak a vélemények.

próbálkozzál, a jó hír az, hogy 3 hónapos kora körül elmúlik a hasfájás, addigra a nyárnak is vége lesz!

addig is kitartás! :)

2013. jún. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nagyon óvatosan pohárból vagy kiskanállal meg lehet itatni az ilyen pici babákat is. (Fiam 40 fokban született, 3. nap kapott két korty vizet pohárból a kórházban, mert már jó pár órája csak sírt, elaludt, 4. nap lett tejem.)
2013. jún. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Sima vízzel nyugodtan próbálkozzál, ha szomjas lesz elfogadja. És a hasfájásos problémát is meg kellene oldani, lehet amiatt nyűgös.
2013. jún. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
próbáld kiskanállal
2013. jún. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azért, mert az anyatej édes, a víz pedig nem. Az én fiam se fogadta el 6 hetesen, ha valamennyit le is nyelt, azt gyorsan vissza bukta. Most a melegben már elfogadta, de volt olyan, hogy akármennyit adtam neki, nem volt elég, és meg kellett etetnem, akár óránként is.
2013. jún. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azért mert anyatejes baba! Az én kislányom sem fogadta el csak később, akkor is a nagy meleg miatt. Nekem a gyerekorvos mondta, hogy a teát (édeskömény) is pici cukorral adjam neki, majd közbe-közbe iktatva egy kis vizet aztán megint egy pár korty tea. Nekem ez bevált! Próbálkozz kitartóan!
2013. jún. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!