Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másképp sír a baba ha a foga...

Másképp sír a baba ha a foga jön? Másképp ha álmos, éhes, fáj valamije?

Figyelt kérdés
Nálatok hogy van? Nem sírós babám van, 8 hónapos. Még nincs foga. Egész nap nyűgi volt, este elaludt de 1 óra múlva felébredt és sírt. Nem tudom miért? Foga, front, álmos volt. Ti meg tudjátok különböztetni a sírást? Tényleg mivel nem sírós ezért nem tudom, nem vagyok benne tapasztalt.
2013. jún. 24. 21:00
 1/3 Kerria ***** válasza:

Általában meg tudom különböztetni, de sajnos nem mindig.

Ma az én kislányom is nyűgös volt, de ő születése óta, ha szeles az idő, akkor így telik a napunk. A fogával szerencsésnek mondom magam, mert "csak" a rágó fogak előbújásánál szenvedett, ekkor úgy sírt, hogy folyt a nyála, és az ujjacskáját tolta befelé... Az ilyenkor sírás inkább élesebb, gondolom ahogy belenyilall neki.

Álmosságnál inkább az üteme változik, lassabb, elnyújtottabbá válik, közben dörzsöli a szemét a fülét, vagy épp beleásít.

Szerencsére amúgy ő sem sírós, kb fél éves kora óta tudom, mi lehet a sírás oka. Eleinte nagyon kétségbeestem, hogy nem tudom mi a baj...

2013. jún. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom a nem sírós mit takar. A fiam akkor sír, ha baja van, de gondolom minden baba sír, ha baja van, mivel másképp nem tudja magát kifejezni. A nyűgösség is egyfajta baj, van, mikor én is szenvedek, minden bajom van, csak én nem sírok:) 10 hónapos, igen azt meg tudom különböztetni, ha a foga fáj, az éles sikítás szerű sírás, plusz olyankor nem eszik, és a kis kezét nyomkodja a szájába, álmában is felsír, nem nyugszik meg. Ugyanígy tudom az álmosságot is, de előtte már vannak jelei, pl. dörzsöli a szemét és a fülét. Frontra is érzékeny, de olyankor egész nap nyűgös.
2013. jún. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:)
2013. jún. 25. 11:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!