Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amikor elkezdjük a hozzátáplál...

Amikor elkezdjük a hozzátáplálást milyen lesz a széklet és mire kell oda figyelni?

Figyelt kérdés
2009. okt. 14. 08:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha már normálisan hozzátáplálsz (tehát nem csak pár kanállal adsz, hanem legalább egy étkezésre már mást kap), akkor a kaki normál állapotban szilárd lesz, mint a felnőtteké. Az, hogy napi mennyi, függ a gyerektől. Van, akinek több is van egy nap az én kislányomnak általában csak 1. Arra kell figyelni, hogy vannak olyan zöldségek, gyümölcsök, amelyek fogósak és ha olyan a baba, hogy megviseli, akkor érdemes olyannal párosítani, ami viszont hajtós. Fogósak pl. sárgarépa, nálunk alma, banán. Hajtósak: pl. őszibarack, sütőtök, szilva. Most csak a legáltalánosabbakat említettem. A sorrendet, hogy mikor, mit vezess be érdemes a védőnőddel megbeszélni, illetve vannak bizonyos ételek (pl. sóska, spenót, máj, tojássárgája), amiket heti 1x kell majd adni a babának, de ezek majd csak később jönnek, nem a hozzátáplálás elején.
2009. okt. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nalunk a kaki nem lett szilard. Kicsit ugyan kemenyebb, de meg csak nem is hasonlit a felnott kakihoz. Mondjuk lehet hogy azert, mert en reggelire mindig ugy allitom ossze a gyumolcsot, hogy barack mondjuk almaval vagy banannal, tehat hashajtos gyumi hasfogossal, ahogy az elottem szolo is irta. Arra viszont keszulj fel, hogy amikor elkezded a hozzataplalast, lehet hogy nehezebben fog megindulni a kaki, de ez atmeneti allapot. A belrendszernek is hozza kell szokni az uj kajahoz. A fozelekeknel is figyelj oda, hogy mit mivel parositasz. Nalunk a repa+rizs nagyon hasfogo, ezert ha ezt ebedeli a fiam, akkor mindenkepp barack, esetleg szilva van zommel a reggelijeben.
2009. okt. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Olvastam valahol, hogy ha szúrós szagú a széklet akkor gond van ez igaz?na most a fiamnak még nem olyan mint a miénk,de más mint amikor anyatejet kap csak, de néha megcsap rendesen a szag,most honnan tudjam, hogy ez szúrós vagy nem?
2009. okt. 14. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!