Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg dagi 10 hónapos...

Tényleg dagi 10 hónapos lányom 9140gr-al 71 cm-el?

Figyelt kérdés
Tegnap voltunk súlymérésen és a védőnő azt mondta elég dagi, le kellene állíni a tápszerrel. Nem egy misslen baba, inkább csak húsosabb fajta. De ha le kellene állni a tápszerrel, akkor mit adjak neki helyette? Minden főétkezés után megiszik még vagy 100 ml-t, vacsira és éjszaka is tápot kap.
2013. jún. 26. 09:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát a főétkezés utáni tápszert már rég elhagyhattátok volna, arra már semmi szükség.

Egy ennyi idős baba általában már csak reggel és este kap tápszert, a közti étkezések (3 db) ki van váltva.

Amúgy nem olyan vészes a baba súlya.

2013. jún. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ja és éjszaka is eszik még? mennyit?

Lehet, hogy tényleg sok tápszert kap!

2013. jún. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az enyém 6 hónaposan volt 9200 g. Egy évesen pedig 10 kg. És soha nem mondta, sem a védőnő, sem a gyerekorvos, hogy ez sok lenne. Miért kellene leállni a tápszerrel? Bár szerintem elég lenne reggel és este adni neki.
2013. jún. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A súlya nem vészes, a fiam 1 évesen 11,5 kg és 79 cm. Viszont az étkezések után már valóban nem kellene tápszer és éjszaka sem igazán.
2013. jún. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem sem kell minden főétkezés után tápszert ennie, neki elég a napi 500 ml tejalapú étkezés egy nap.

Az én gyerekeim reggel és este kaptak 200 ml körüli tápszert ennyi idősen, ez volt kiegészítve tejpéppel vagy joghurttal.

Pl. uzsira mindig tejpépet kaptak, du. 4 óra körül. 6 óra körül kaptak szilárdat vacsira és fürdés után 200 ml tápszer. Éjjel nem keltek fel enni 3 hónapos koruk óta.

Ebéd után, ami ugye főzelék vagy valamilyen zöldségpüré volt hússal, nem kaptak tápszert.

2013. jún. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ahhoz képest nagy,hogy még csak 10 hónapos,napi max 2szer kapjon tápszert,mert ez nagyon sok 10 hónaposan már úgy kéne,hogy a reggeli,és a vacsi mellé még kap tápszert,de a tízórai,uzsi,ebéd mellé nem kap.
2013. jún. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 eszo ***** válasza:
dagi???????mi nemrég voltunk a 6 hós státuszon, akkor volt kerek 9 kiló és 71 cm a lányom..sosem zaklat se a védőnő se a doki,h dagi lenne..mondjuk nem is az!!!csak husikás..combis :-) és mi így imádjuk!!!
2013. jún. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az enyém 16 hónaposan 10 kg.
2013. jún. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!