Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy történik a felülés?

Hogy történik a felülés?

Figyelt kérdés
Elnézést a "hülye" kérdésért, csak kíváncsi vagyok, hogy hogyan ül fel egy baba? :) Azt olvastam, hogy olyan 4-5 hónaposan már szabad őket ültetni, de még nem 90 fokban. Ezt értem, és oké, de magától hogy tud felülni? Az majd csak olyan 1-1,5 kora körül történik meg, nem? Vagy ülni hamarabb fog, mint kúszni-mászni?
2013. jún. 26. 10:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem,nem 'szabad' ültetni a babákat.Logikusan gondolkozva,ha elég erős lenne a gerince az üléshez,akkor ülne magától,igy a szülő kreál egy mesterséges helyzetet,ezzel terhelve a gyerek gerincét.

Van olyan gyerek aki hamarbb ül és van amelyik hamarabb mászik.Nagy átlagban,előbb másznak majd abból ülnek ki.Felülni hasizomból később szoktak.Persze van olyan,hogy felhúzza magát valamiben,de az nem konkrétan magától felülés ugye,mert segitség kell hozzá neki.

2013. jún. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem leirni,hogy ülni nem úgy fog és attól fog megtanulni,hogy a szülő ülteti.Ez nem olyan,hogy megtanitasz mondjuk neki 1 játékot és csinálja is.Ahhoz megfelelő érettség/fejlettség kell.
2013. jún. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 eszo ***** válasza:
kislányom 6,5 hónapos..kb egy hete felül magától..négykézláb van és abból kitolja oldalra a lábikóját és felül..még elöl támaszkodik,de nem mindig..mászni még ne mászik, inkább cak kúszik,meg hátrafelé tolat...
2013. jún. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen,az a kiülés:)
2013. jún. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ezzel annó én sem voltam tisztában és nem is vártam, hogy majd nemsokára fel fog ülni, főleg nem 5 hónaposan. Ő már 4 és fél hónaposan javában négy kézlábazott és ebből egyik napról a másikra kiült oldalra. Ez úgy néz ki, hogy elől támaszkodik a kezeivel a lábai között miközben azok terpeszben vannak és így csücsül. Egy idő után elengedi a talajt és egyedül ül. Nekem ezt kb. 5 és fél hónaposan már tudta.Szóval én nem ültettem egyáltalán, mert akkor még nem igényelte majd kiszolgálta magát.:)
2013. jún. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja és hasizomból csak most kezdett felülni 15 hónaposan.
2013. jún. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
igen, arra voltam kíváncsi, amit a 3-as és 5-ös válaszoló írt. köszönöm szépen!
2013. jún. 26. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!