Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babának bevitt holmikat a...

A babának bevitt holmikat a kórházban lefertőtlenítik vagy azt megtehetem én is itthon?

Figyelt kérdés

Első baba lesz, és annyiféle információt kaptam, hogy kezdek belezavarodni. Azt mondták, hogy a budapesti Szent Margit Kórházba jobb, ha mindent viszek a babának (pelus, popsitörlő, cumi, cumisüveg, bodyk), mert nem biztos, hogy fogunk kapni. A nagy kérdés az lenne, hogy ezeket (pl. cumi, cumisüveg )én itthon lefertőtleníthetem, vagy elegendő, ha bontatlan csomagolásban beviszem a kórházba, ahol az ő elvárásuknak és előírásaiknak megfelelően lesterilizálják?

Csak mert nem szeretném, ha kötekednének a nővérek, hogy pl. használt cumikat viszek be, mert nem bontatlan. De az se lenne szerencsés, ha beviszem, ott kibontom, és nem fertőtlenítik, mert ki tudja, hogy mennyire tiszták a gyárilag csomagolt cumik.

(Az logikus, hogy a textilpelusokat, babruhákat nekem kell itthon kimosnom, hiszen a kórház nem mosoda. :))


Köszönöm a válaszaitokat, észrevételeiteket és tapasztalataitokat! (Más kórház kapcsán is szívesen veszem a válaszokat, abból is lehet ám tanulni egy kezdőnek. :))



2013. jún. 26. 15:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Sztem a kórházba sem cumi, sem cumisüveg nem fog kelleni. Legalább nekünk nem kellett, mert nem lehetett a babáknak sem cukrosvizet, sem tápszert adni, hanem szoptatni kellett.. Amíg nem indult meg a tej, addig a baba vizet ivott üvegpohárból.

De ha Te másként szeretnéd, akkor fertőtlenítsd le otthon inkább. A kórházban több, mint biztos, hogy ilyenekkel nem fognak vesződni.

2013. jún. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én ugyan a János kórházban szültem, de mi már sterilizálva vittük be a cumisüveget, mellszívót. Egyébként ha kértük, akkor be lehetett adni a csecsemősöknek sterilizáltatni. De alapvetően szerintem már úgy kellene bevinni, ne ezzel kelljen kínlódni. Én megkérdeztem a csecsemőst egyébként, hogy sterilizáltam otthon, de már kb egy hónapja és vissza raktam a dobozába rajta a kupak, úgy jó-e kell-e újra. És azt mondta, nem hogy nem kell, az a lényeg, hogy sterilizálva volt már, és úgy volt elrakva.


Egyébként meg kisebb gondjuk is nagyobb a nővérkéknek, mint hogy azt nézzék, hogy milyen az a cumi, az a te felelősséged...egyébként nem látni rajta, hogy használt, hiszen nem is az :)))

Én egyébként pár textilpeluson, egy takarón (tavaszi baba volt, bár ahogy elnézem ezt a változékony nyarat, lehet, hogy nem árt) kívül nem vittem ruhaneműt neki, csak amiben hazajött.

2013. jún. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Istvánt tudom, oda nem lehetett ezeket vinni, szóval kórházban elő sem kerültek
2013. jún. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én a SOTE II-n szültem, de ott volt mikró, abban lehetett sterilizálni. Én a mellszívót vittem be, azt otthon fertőtlenítettem. Használat után a kórházban sterilizáltam a mikróban. Cumi és cumisüveg nem kellett.
2013. jún. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!