Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 hónap körüli babátok miket...

14 hónap körüli babátok miket eszik 1 nap? Nem tudom jól csinálom e?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék ki mit ad neki és hányszok egy nap? Tápit kap még?

2013. jún. 27. 09:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Kisfiam 9 hós koráig szopizott, azóta nem fogad el semmilyen tejterméket..(ő hagyta abba a cicizést)

Szóval nincs tápszer, se tejital, se tejpép se semmi. Sajnos ez van.

Reggeli vajaskenyér, vagy virsli, vagy sonka, vagy szalámi..

Ebéd krumpli vagy valami főtt étel hal, máj-imádja, pörkölt.. (de ezek se mindig, hihetetlen válogatós)

napközben kukót eszeget néha

este pedig megint valami hasonlót, mint reggel.


kivagyok, mert alig eszik valamit.. 13 és fél hónapos

2013. jún. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Na az enyém meg a darabosat nem hajlandó megenni! Egy keveset abból amit én eszek de ennyi! Nem is tudna jól laki szendviccsel! :)
2013. jún. 27. 10:13
 3/6 anonim ***** válasza:

14 hónapos a kisfiam, és kb. ezeket eszi


Reggel: junior ital

Tízórai: gyümölcs (bármilyen), joghurt, valamiféle gabonával, vagy simán

Ebéd: főtt étel (sok zöldséggel), mindent megeszik, ami nem nagyon darabos

Uzsonna: szintén gyümölcs, joghurt, zabkása, túró rudi

Vacsora: tejpép

Lefekvés előtt még kap tápszert.


Lehet, hogy nem a legjobb így, de sajnos semmiféle kenyeret, kiflit, zsemlét, rántottát, felvágottat nem hajlandó megenni. Ma tízóraira csipegettem neki pirítóst, egy felet megeszegetett, aztán láttam, hogy csak gyűjtögeti a szájában, és végül kiköpte. Egyébként napközben kölesgolyót, bulátát vagy abonettet szokott rágcsálni, ezeket szereti.

2013. jún. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Érdekes milyen sokfélék a gyerekek. :)

Az én lányom sem hajlandó már pépeset enni, ezért mondjuk a joghurt és hasonlók kizárva.

Reggel Milumil junior tejitalt iszik, kakaónak magcsinálva vagy macikávéval. Reggel megeszik mellé még egy kis kalács vagy zsömledarabot, attól függ mi mit reggelizünk. Délben azt kap enni, amit mi, igyekszem sok főzeléket és zöldséges kaját főzni. De nálunk az étkezés nem nagy probléma, mert imád enni :) Délután gyümölcsöt eszik, csak előkészítem neki, kimagozom a cseresznyét, felvágom a gyümiket és elfalatozgatja. Majd mikor mi vacsizunk akkor szokott még eszegetni a mi kajánkból, akkor is lenyúl egy kis zsömlét. Nagyon szereti a péksüteményeket, boltba se lehet elmenni a péksütis polc mellett, hogy ne kunyizna magának egy zsömlét :)

Lefekvés előtt pedig még iszik Milumil tejitalt, hát ez változó, hogy mennyit, attól függ mennyit kunyizott a mi kajánkból, van amikor csak egy dl...

2013. jún. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kisfiam 14 és fél hós.

Reggelire junior tejital,8körül vajas vagy jam-es kenyér falatok,de olyan keveset eszik belőle, hogy csak pár falat, azt is ki be pakolgatja a szájából, aztán eldobja.

10órai gyümölcs.

Ebéd főzelék, de nekem is teljesen pépesítenem kell mert ő sem eszi meg amiben vannak darabok, pedig már sok foga van. uzsonna kakaós tejpép,vacsi a déli főzelék, és lefekvés előtt még egy kis tejital.

2013. jún. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Bár az én fiam még csak 13 hónapos lesz, de 6 hónapos kora óta nem szopik, ő is önként mondott le róla. Egy éves koráig reggel kapott tápszert tejpéppel keverve, mert magában nem itta meg. Most már tejet kap, abba 1-2 kanál tejpép port teszünk, mert a sima tejet még nem issza/itta meg. Ezt kb. reggel fél 7-7-kor issza.

Én 10 körül szoktam magamnak csinálni kaját, kenyeret sajttal, vagy melegszendvicset, abból mindig kér és ált. megeszik egy szeletet paradicsommal, mert az most a sláger.

Ebédre, ha magunknak nem főzök, neki mindig van eltéve, vagy mirelit zöldségből összedobok valamit pl. lecsó, sajtos karfiol, spenót stb. Ha a férjem itthon van ebédkor, a fiam is azt eszi, mint mi, csak összetörve. Múltkor pl. sajtos csirkemell volt petrezselymes burgonyával és paradicsom salival.

Uzsira gyümölcs+krémtúró vagy túró rudi, vagy valami ilyesmi.

Vacsira is kenyeret szokott enni májkrémmel, vagy sajtkrémmel.

Szereti a joghurtokat, tejberizst, de az ált. csakdesszert.

Mindent megeszik, elég jól rág, pedig csak 4 foga van. Szeret enni, mindig kunyizik, ha kaját lát, vagy valaki eszik mellette.

2013. jún. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!