Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülött kiságy helyett...

Újszülött kiságy helyett mózeskosárba?

Figyelt kérdés

A kérdéshez kapcsolódó magyarázat lényegében annyi, hogy a lakásunk felújítása csúszik (önkormányzattól vesszük a lakást, de sajna, szeretnek a papírokon ülni és nem sietős, hogy értesítsenek, mikor miben tudunk közreműködni.) Így úgy néz ki, hogy a babánkkal az anyósomékhoz kell majd hazamennünk, aminek ők nagyon is örülnek. Úgy számoltuk, várhatóan 2 hetet töltenénk ott a picivel. (Sajna, ez is az önkormányzattól függ, mikor adja ki végre a kulcsokat, hogy tudjunk felújítani.)

Azonban anyósom mondta, hogy ő nem akarja, hogy a kiságyat felállítsuk, mert nem akar nagyon pakolászgatni, a gyereknek jó lesz arra az időre a mózeskosár is.

Azonban én bizonytalan vagyok több szempontból is.

Elég kényelmes egy újszülöttnek, ha mózeskosárban alszik kb. 2 hétig? (Nem hordozó, hanem kifejezetten mózeskosár.)

Nem lesz utána problémás, hogy a kis szobájában már a nagyobb babaágyban fog szunyókálni? Illetve a védőnő vajon nem fog belekötni?

Tökéletesen tisztában vagyok azzal, hogy az anyósoméknál az ő szabályaik szerint kell élnünk, de ha a babának ez az egész mózeskosaras dolog bármi kényelmetlenséggel jár, netán a védőnőnk emiatt kötekedhetne, akkor inkább megyünk egy hónapra albérletbe! (Azért nem választottuk ezt, mert inkább hazaadnánk a pénzt, mint egy idegennek, és míg itt egy szobába "rendezkedünk be", oda azért egy komplett lakást kéne és nem akartunk mindent kétszer mozgatni.)


Köszönöm szépen a válaszaitokat!


33. hkm



2013. jún. 28. 11:20
1 2
 1/13 gömbicica ***** válasza:
88%

szia.

Nálunk volt, van kiságy felállitva (3 unoka!!) összesen a 3 gyerek nem volt benne 1 óránál többet a 3 év alatt :-(

Nem tudom babátok mekkora, de ha kicsi még el lesz a mózes kosárban is.

A védőnő nem jár naponta, meg egyáltalán. akinek nincs külön babaágya, az már nem is ember? nem is anya? vagy mi?

nem lesz problémád ha két hét után babaágyba fog aludni. meg egyébként is ahogy hallom manapság az anyukákat, többjükkel együtt alszik éjszaka a gyerek. ha nem tud legurulni mert még kicsi, akkor akár egy nagy ágy közepére is le merném tenni.

Hozzánk hozhattad volna :-) fenébe. ;-)

üdv. :-)

2013. jún. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb kisbaba sokkal jobban érzi magát kisebb helyen, a mózeskosár tökéletesen megfelel az elsö 1-2 hónapban.

SOk baba a kiságyban is nyugodtabb, ha körbe van rakva úgy, hogy kisebb legyen a hely körülötte.

A védönö ha kötekszik, akkor az az ö baja, emiatt semmi bajotok meg lehet.

2013. jún. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Amíg pici, jobb neki a mózeskosár. Régen akár egy hónapos koráig a babakocsiban altatták a babákat.
2013. jún. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
mi az elején a babakocsi mózesében altattuk, sokkal jobban érezte magát ott, mint az "óriási" kiságyban. A védőnőnek sem volt vele semmi baja.
2013. jún. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekem kezdettől bölcsőbe volt a kislányom.Nem tudom pontosan,de kb.6 hónaposan még simán kényelmes volt neki(mondjuk nem volt nagy baba)Nagyon praktikus,gurulós,és utána szétszedhető.
2013. jún. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A kislányom már 5 hós múlt és a délutáni alvásra még mindeig a mózeskosárba teszem. Már végigéri, de olyan jókat alszik benne!
2013. jún. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nyugodtan teheted mózesbe, semmi baja nem lesz, maximum jókat alszik. Vannak babák, akik nehezebben alszanak kiságyban, őket érdemes pólyába, vagy plédbe tekerni (már ha nem épp 40 fok van).
2013. jún. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem is ajánlották annak idején, hogy a kiságy helyett aludjon a mózeskosárban. Nem lesz tőle baja, az ilyen pici babáknak gyakorlatilag mindegy, hol alszik. A kiságyába is hamar vissza fog szokni.
2013. jún. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Simán elég a bölcső. De nem értem miért jobb a bölcsőt felállítani mint a kiságyat...
2013. jún. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket, tanácsokat és tapasztalatokat! :)

Ugye azt kifogásolja az anyósom, hogy elég nagy a kiságy. (Olyan, amit később átalakítva még tud használni.) Szóval, valóban nem kicsi, ebben egyet kell értenem. De ha netán belekötne a védőnő, szerzünk egy bölcsőt (méretből adódóan már könnyebb az elhelyezhetősége, mint a kiságyunknak).

Ugye mivel költözünk, az új védőnővel csak egyszer találkoztam, a mostani nem kötekedne, de az új ránézésre (és elmondásokból) aranyos... (Viszont hallani olyan sztorikat is, hogy hihetetlen min akadnak fenn!)

De ha a babának még külön jó is, hogy "szűkösebb" helyen fekszik, akkor lehet, hogy költözés után is marad egy ideig majd a mózeskosár. :)


Köszönöm a válaszaitokat! :)

2013. jún. 28. 16:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!