Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért fújják fel ennyire és...

Miért fújják fel ennyire és tiltják, h ne adjunk tehéntejet a gyereknek 1 éves kor után?

Figyelt kérdés
A csapból is ez folyik... mindenki rámförmed, h 1éves lányomnak miért akarok tejet adni! Mert allergiás lesz később stb... Most őszintén, nekem és rajtam kívül még sok embernek nincs, sőt... az emberek max. 10%allergiás, pedig mindannyian a tejen nőttünk fel! Ezt a sok dolgot szerintem nagyrészt csak azért találták ki, h vegyük a tejitalt, valamiből meg kell élni nekik is!!!!!! Félre ne értsetek a lányom tápszeres volt az elejétől! Eszembe sem jutott, h 1év alatt tejet adjak neki! Na de 1 éves kor után semmilyen orvosi tiltás nincs!!!!!!!!! Csak a beetetés, h vegyük a tejitalt! T mit gondoltok? Tényleg ennyire káros lenne a tehéntej? És miért aggódja túl a dolgokat ennyi anyuka?
2013. márc. 1. 16:26
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Le lehet pontozni nyugodtam de én a gyerekeimnek 9 hónapos koruktól bolti tejet adtam felforralva mégsincs semmi bajuk az fiam 8 éves a lányom pedig 4 éves.
2013. márc. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
Nuygodtan meg lehet próbálni. Mondjuk nekünk pont nem jött be mert fosott tőle a gyerek, de ha nincs ilyen gond nyugodtan lehet adni.
2013. márc. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%
Nyugodtan adhatsz neki tehéntejet. Bolti 1.5%-os uht is teljesen megfelel, persze felforralva. A védőnő és a doktornő is azt mondta, hogy adhatjuk neki és nem is kell zsírosabb.
2013. márc. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
A bolti dobozos tejet nem kell forralni.
2013. márc. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%

A bolti tej egyáltalán nem hasonlít a tej ízére.

Én falun élek és nálunk azért van megtiltva mert sok tehenet kezelnek antibiotikummal meg más emberre káros gyógyszerrel.Persze van olyan gazda aki kezelés alatt nem forgalmazza a tejet,de nem mindenki becsületes,amelet vannak olyan betegségek az állatok között amik emberre is veszélyesek.Nagyából ezért.De szerintem ez nem vonatkozik a bolti tejre,mert azt vizsgálják,és sokkal gyengébb mint a házi.Szerintem azt nyugodtan adhatod a babádnak :)

2013. márc. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem is csak reklámfogás, kell a pénz a tápszergyártóknak! 1 év után nyugodtan adj tehéntejet a gyerekednek, én is adtam mind a kettőnek. De inkább 2,8%-os, vagy 3,5%-os tejet és lehetőleg magyart. A 1,5%-os tej szerintem csak víz. Ha tudsz venni házi tejet, akkor azt, de mindenképp forralva. Sok gyerek persze hogy fosik a tejtől, mert nincs hozzászokva a szervezetük, ez ugye általában a magas zsírtartalmú tejeknél fordul elő. Egy ismerősöm hozott Németországból a gyerekeinek 4%-os tejet, ha jól emlékszem, de tudom, hogy magas volt a zsírtartalma. 8 és 10 éves gyerekekről van szó, akiknek a barátnőm, már 7 hónapos koruktól kezdve tejet adott, igaz csak 1,5%-osat. Miután ezt megitták, jól meg is hajtotta őket. A magyar gyerekek szervezete nincs hozzászokva a jó minőségű, magas zsírtartalmú tejhez, pedig az, az igazi tápláló tej. Szóval semmi baja nem lesz, ha tejet adsz neki. Meg ne felejtsük el, hogy egy igazi jó minőségű tejben ugye megvan az ADEK! Vagyis a zsírban oldódó vitaminok: A,D,E,K. Csak mert azt mondják, hogy a tápszerben sok vitamin van, nos a tejben is van. Persze, nem az olcsó, szlovák 1,5%-os tejben.
2013. márc. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
23%

Mondjuk nézd meg ezt, vagy keresgélj a honlapon:


[link]



Nem a tápszert ajánlják helyettesítésül, sőt!

2013. márc. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
69%

A bolti tej konkrétan sok tehenet nem látott szerintem:) Viccen kívül, én ettől lettem felnőtt koromra laktóz érzékeny, konkrétan 1 pohár ilyen bolti csodától rohanok a mosdóba...Gyerekként semmi bajom sem volt tőle! Csak ez évek hatása kiütött...Én emiatt tejitalt fogok adni az biztos, nincs tele nátriummal, magasabb a vitamintartalma és még sorolhatnám!De erre jó pl a rizstej is, ami olcsóbb... Illetve bonts ki egy bolti tejet, én anyukámnál még 1 hét múlva is találkoztam vele a hűtőben, vajon miből lehet?:)))

Sok dolog amit a gyerekkel etetnek, vagy tesznek a szülők, felnőtt korban érik be, csak erre senki nem gondol....

2013. márc. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!