Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálást jól csinálom?

Hozzátáplálást jól csinálom?

Figyelt kérdés

Ma kezdtem a hozzátáplálást,eddig csak anyatejet kapott kislányom,egy hete múlt 6 hónapos!

Ma kapott almalevet,3 kanálkával!Elsőtől öklendezett, másodiknál fintorgott, harmadik lecsúszott neki!Holnap újra próbáljam?

Ja,és írt fel a doktornő sinlacot, délután megkóstoltuk azt is, nem izlett,kiköpte!Túl sokmindent kóstoltattam vele egy nap?Hogyan tovább? Segítsetek!


2009. okt. 14. 20:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én már kapásból a reszelt gyümivel kezdtem.Milyen almát próbáltál? Kisfiam nem mindenfajta almát eszik meg. Csak az édes, nem túl savas almát szereti.
2009. okt. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Alapszabály, hogy egy nap csak egy új dolgot szabad kóstoltatni, mert ha valamelyik kiüti, nem fogod tudni hogy melyik volt az! Az én fiam 8,5 hónapos de még a mai napig fintorog és kiköpi az almát, nem eszi meg! :)

De valószínűleg csak az új és szokatlan íz miatt csinálta, holnap nyugodtan próbáld újra! :D

2009. okt. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Jó dologgal kezdted, de a sinlac hogy csúszott be mára. A legfontosabb - ahogy előttem is írták -, hogy egy nap csak egyféle újat adjál, mert ha allergiás reakciói vannak, akkor nem fogjátok tudni mitől + a pocakor is megterheli. Egyébként sem értem, hogy egy még jól szopizó babának mindek a sinlac. Éjszaka alszik?
2009. okt. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
bocs a hibákért, de 3 felé figyelek :)
2009. okt. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Bár mi vegyesen kajálunk- tápszer, cici, püré- én úgy szoktam, hogy :először almát pürésítettem neki és azt magában,(2 hétig) aztán főztem krumplit(túl kell főzni) átnyomtam neki szűrőn és mindíg egy kicsit kevertem az almához, aztán mikor már fele-fele volt az arány(kb 2hét alatt) főztem hozzá(külün lábasban, szintén túlfőzve) répát,(a főzőlevét nem szabad felhasználni!) és azt is szép lassanként egyre többet adtam az almás-krumplihoz, de mivel nőtt az adag a répa miatt, az almából egyre kevesebbet raktam, így lett belőle répás-krumpli.Lehet hozzá csirkehúst, csibemájat főzni mert kell a hús is.Semmi fűszer és mindent túl kell főzni!Ja és a krumpli főzőlevével lehet hígítani,vagy anyatejjel, vagy elkészített tápszerrel, de akkor csak fél órát állhat, szóval érdemes csak egy evésnyi mennyiséget hígítani. A többit beteheted a hűtőbe holnapig. Ha többet sikerült csinálni akkor meg porciózd szét és fagyazd le.

Nem szabad feladni! Én 2 hétig egyfélét adtam aztán jöhet az új ízvilág.A lányom is fintorgott először mindenre, de türelemmel kell lenni! Most nyeli a babakaját mint kacsa a nokedlit! :D

Remélem tudtam segíteni!

Jó egészséget!

2009. okt. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!Nem adom fel!Akkor a sinlacot még hanyagolom!
2009. okt. 15. 11:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!