Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jól csinálom a hozzátáplálást?...

Jól csinálom a hozzátáplálást? Mit tegyek, ha már kevés a tejem, de nem fogadja el a tápszert?

Figyelt kérdés

Kislányom 6 hós múlt 10 nappal.

5 hós volt, amikor elkezdtem a hozzátáplálást, mert sztrájkolt és a tápszert többszöri próbálkozás ellenére sem itta meg.


Most így alakul az étrendje

kb 05-06: szopi félálomban

08: reggeli szopi

10-11: szopi altatással

12-13: gyümölcs

15: szopi (és alvás)

kb.18: főzelék

20:30 kb. szopi és esti alvás


Nekem így kényelmes (és a tejtermelésemnek), hogy később adom a gyümit és a főzeléket.

Kislányom mindent megeszik, nem hasfájós, vidám, extra mozgékony, már felállt, mászik össze-vissza.


Úgy érzem, a tejem most lett kevesebb. Nem akaródzik több lenni, úgy érzem, lassan itt az idő... de a tejalapúnak nem fogadja el még mindig a tápszert, a tejpépet igen.


Mit tegyek, mikor lehet még egy étkezést kiváltani?

A gyümölcs nem elég laktató, igaz, akkor mit adjak az első szilárd ételnél?


Ma mértem meg és két hete nem hízott semmit.

Szóval valamit kell tennem, a védőnőm azt mondja, tápszer, és én erőltettem, próbáltam, már sírásig fajult, de nem eszi meg. Cumisüveget nem fogadja el, itatópohárból nem nem issza meg a tápszert, csak a vizet.


Mit tegyek?


2011. szept. 6. 17:14
 1/9 A kérdező kommentje:

és eddig fejéssel mindig sikerült megnövelnem a tejemet, most már nem fejek és ennyit számít? Úgy gondoltam, 6 hós koráig fejek, utána már nem, meglátjuk, mit akar a testem.

Hát nem gondoltam volna, hogy már most készül apadni...

2011. szept. 6. 17:16
 2/9 anonim ***** válasza:
32%

Sajnos, itt már trükközni kell.

Próbáld ki, hogy a tápszerbe teszel icipici cukrot, vagy ízesített tejpépet, hogy édesebb legyen.

Ha nálunk tápszersztrájk van, akkor szoktam "tejbegrízt" főzni, vízben főzöd a grízt, 1-2 csipet cukor, és annyi tápszerrel öntöd fel, amilyen állagúra szeretnéd. Így tápszert is kap, laktató is.

2011. szept. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Semmiképpen ne adj cukrot ilyen kicsi gyereknek!!!!

Valószínűleg attól kevesebb a tejed hogy nem szopik a pici eleget. Szoptasd meg a gyümölcs és a főzelék előtt közvetlenül. És ha éjjel felébred akkor is adj neki cicit.

2011. szept. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A gyümölcshöz tehetsz reszelt babakekszet, a gluténnal már úgyis meg kell ismerkedni ebben a korban. Illetve én szoktam még oldódó zabpelyhet is, azzal is sokkal laktatóbb a gyümi, mint magában. A kisfiamnál az ebéd kiváltásával kezdtük, eleinte gyümölcsöt kapott, majd zöldségeket is, és a gyümölcs átkerült tízóraira. Igaz, ő elfogadja a tápszert, bár most át kellett állnunk egy banánízűre, mert az eddigit már megunta. A banánost imádja! A harmadik étkezés az uzsonna lesz, amit tejpépre fogok kiváltani, az ugyanúgy tejalapú, mint a tápszer!

8 hónapos lesz szombaton

2011. szept. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A fenti étrend egy vázlat, mert többször szoktam cicire tenni, főleg a gyümölcs és a zöldség között. Éjszaka egyáltalán nem ébred fel, és arra gondoltam, éjszaka egyszer álmában megetetem, hogy növeljem a tejem mennyiségét.


mi is bevezettük a glutént, orvos tanácsolta. Pici kekszet kap a gyümibe, nem minden nap.


tápszert tejpépbe? dehát a tejpépben is tápszer van. Tápszer és gyümölcs? Akkor is csak a gyümölcsös étkezés van kiváltva, jajj. nem tudok semmit. :(


miért nem maradt még tejem, miért nem??

2011. szept. 6. 18:11
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem jó ötlet, hogy éjjel is megetesd!

Miből gondolod hogy nincs elég tejed? A baba jókedvű? A születési súlyát megduplázta? (utána lassul a hízás) Hosszában nőtt? (van hogy oda megy el minden energia)

2011. szept. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

egyik megoldás, hogy növeled az evések számát, erre jó alkalom az éjszaka. (csak nehogy hozzászokjon és később is keljen)


másik hogy minden szopi után (vagy szopik közt vagy egyéb evésnél) fejsz, néhány nap alatt biztosan többet fog termeli a melled.


vagy a (lefejt, vagy fagyasztott)tejet/tápszert belekevered a kajájába. pl.bio gabonapépbe, vagy főzelékbe.


meg figyelheted azt is, hogy magas kalóriatartalmú ételeket adj neki (pl.banán, gesztenye, husik, illetve 1 kanál olivaolaj a főzelékébe...)


sok sikert!

2011. szept. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"tápszert tejpépbe? dehát a tejpépben is tápszer van."


Mi ezt úgy csináljuk, hogy 1 kanál tápszer helyett 1 kanál tejpép megy. Tehát 210 ml vízhez 6 kanál tápi, 1 kanál vaníliás tejpép. Így kiegyenlítődik, picit sűrűbb is, és más az íze.

Kipróbálhatjátok a banánost is, az is jó ötlet. Csőrös itató?

2011. szept. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
32%
Egyébként a cukor nem méreg. 1-2 csipetnyitől ritkán adva nem lesz elhízott, sem beteg. A cukrozott bébiételeket is veszik és adják a babáknak, pedig nem is tudjuk, hogy pontosan mennyi cukor is van benne. Így az anyuka látja, és tudja kontrollálni a mennyiséget.
2011. szept. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!