Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A hozzátáplálást rosszul...

A hozzátáplálást rosszul csinálom, hogy a babám széklete nagyon-nagyon kemény lett?

Figyelt kérdés
Szegénykém olyan kemény kis golyókat présel ki magából kb. két-három napja. Majdnem hét hónapos, és kb. négy hete kezdtük el a hozzátáplását. Egyébként anyatejes. Eszik sokmindent, de a banánt most természetesen hanyagoljuk, mégsem javult a helyzet. Sőt napközben, amikor már egyébként inkább szilárdat evett, megint inkább szoptatok, de mégsincs javulás. Adtam már neki almát, krumplit, sütőtököt, körtét, banánt, brokkolit, paradicsomos-krumplis bébiételt. A gyümölcsöket háztartási keksz reszelékkel szoktam kicsit elkeverni, mert a gyümölcs néha olyan sok levet ereszt, hogy nem tudom a szájába kanalazni, mert minden kifolyik a szájából. Tudom, hogy a kekszre sokan fel fogjátok kapni a fejeteket, mert most erre azt mondják hogy nem nagyon szabad ilyet adni. Lehet, hogy ezzel okoztam a bajt? Mivel helyettesíthetném ezt a kekszet? Ti miket adtok ilyen idős babátoknak?
2009. szept. 21. 10:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Nálunk is néhány napig volt ilyen gond. Szegénykém nagyon sírt, mert nehezen kakilt, ha sikerült, akkor meg ugyanolyat, mint a te babád! Sokat tornáztattam, hogy könnyebb legyen neki. Aztán abbahagytam a főzeléket, sok gyümölcsöt kapott. Valószínű, még nem érett meg a gyomra rá. Sok gyümölcsöt adtam, abból készítettem főzeléket. A gyümölcshöz kukoricapelyhet (darálva) adok, sokkal jobb, mint a keksz.
2009. szept. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia. Az én kislányom is 7 hónapos, szintén kemény a kaki...

Mint a báránykák, úgy potyogtat néha :o(

Azzal javítottam a dolgon, hogy vettem üveges szilvát, meg tettem el barackot, őszit és sárgát, na meg nektarint. Azokat adom felváltva. Azóta valamivel jobb a helyzet. Csinálok neki kamillateát, kevés cukorral. Abból 2dl-t megiszik egy nap. Salátát is csinálok neki, az is lazítja egy kicsit a székletet, csak vásárláskor kóstold meg, nehogy keserű legyen az utóíze. A babaszoba oldalon vannak székrekedéses babáknak receptek, próbáld meg.

2009. szept. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Kukoricapelyez alatt azt a dobozos corn flakes-et érted? Abban nincsenek mindenféle adalékanyagok?
2009. szept. 21. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!