Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Koleszterinszintem megint...

Koleszterinszintem megint magasabb lett.8,2 mmol/l. ( 5 hete is magas volt, de még csak 7,4 ) HDL 1,88, és LDL 4,32. Mit tehetek/ehetek?

Figyelt kérdés
Mit tegyek hogy csökkentsem?? Diéta (zsír, szénhidrátbevitel csökkentés )mellett ajánlatos szedni pl. Omega 3-at vagy fokhagymakapszulát? Ugye Babókánkra nincs ez kihatással? ( amikor multkor rákérdeztem, azt mondták nincs, de nagyon aggódom azért, főleg hogy emelkedett megint a koleszterinszint )
2008. dec. 5. 18:40
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja, és a 23. hétben vagyunk.
2008. dec. 5. 18:41
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom milyen volt a koleszterined terhesség előtt, de én úgy tudom a terhesség során amúgy is eléggé sokkal magasabb lesz a koleszterin!! Sőt egyes vizsgálatok azt igazolják, hogy NEM terhes esetben egy bevetett diéta csökkenti a koleszterin szintet, de terhesen ugyanez a diéta NEM csökkenti számottevően. Mivel a magzat sejtjeinek építéséhez nagyon fontos anyag és a szervezet így gondoskodik róla , hogy ne szenvedjen hiányt a baba.
2008. dec. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
bocsánat az előző vagyok a második sorban a sokkal szót nem akartam odaírni (úg nincs is értelme) bocsi.:(
2008. dec. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Régen is volt hogy magasabb volt, de diétával, vagyishogy odafigyeléssel, meg pl. amikor versenysportoltam akkor a sok mozgással lejjebb ment. Most is reménykedem hogy azért ha jobban odafigyelek a táplálkozásra, az segít. Hol olvastál erről hogy terhesség esetén nem sokat számít ilyen szempontból a diéta? Elolvasnám a cikket...
2008. dec. 5. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!