Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg olyan rémes a Héda név?

Tényleg olyan rémes a Héda név?

Figyelt kérdés

Az apukának teljesen hétköznapi vezetékneve van (Tóth), és külföldön élünk. Egy helyi barátunknak mutattuk a nevet, ő "Hejda"-ként ejtette, vagy nem is j-vel, hanem nem tudom... Az "é" betű volt persze más. :)

Édesanyám viszont lehurrogta. Szerintetek?



2013. jún. 29. 23:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Még sosem hallottam, nekem a mitológiából Héra jut róla eszembe, és szerintem igaza van anyudnak...Mért nem valami nemzetközi nevet választatok inkább, ami külföldön és Magyarországon is jó? Pl: Éva, Katalin stb...
2013. jún. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Azért, hogyha majd egyszer, valamilyen hatalmas csoda folytán hazatérünk (mert az kellene ahhoz, hogy elhagyjuk az otthonunkat a hazánkért - más sztori, de nyomós okai vannak annak, hogy ott vagyunk, ahol), akkor legyen a századik Tóth Éva vagy Tóth Katalin?
2013. jún. 29. 23:10
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát elég érdekes néaz tuti én biztos nem adnám. Nekem nincs bajom azzal hogy még sok száz ebernek az a neve mint nekem, de spec sem Évát sem Katalint nem adnék, de van sok olyan név ami nemzetközileg használatos. ha nektek ez a név tetszik adjátok ezt, ti dolgtok. Nekem az a bajom a különlegesebb nevekkel hoyg az egy dolog ha épp a szülőnek tetszik, attól még lehet hogy a gyerek utállni fogja majd, vagy csúfolni fogják miatta.
2013. jún. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%
Szerintem mind magyar mind nemzetközi viszonylatban meglehetősen előnytelen név a Héda. Ha semmiképp nem akartok másik nevet legalább adjatok a gyermeknek még egy keresztnevet. A leglogikusabb az, ha az egyik név egy külföldieknek sem túl bonyolult név ( pl. Gabriella) a másik pedig egy különlegesebb/magyar név( mint pl. A Héda, bár véleményem szerint ez nem egy túl szép név).
2013. jún. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
nem igazán tetszik,elég fura,de nyilván azért mert még nem hallottam.Esetleg a Hedda nem tetszik?
2013. jún. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább a Hédi -t választanám!
2013. jún. 30. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Eléggé.
2013. jún. 30. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem tetszik.
2013. jún. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem tetszik. Megy a vezetéknévhez is. Szerintem. :) Tóth Héda. Szép.


Nőies név, szépen lehet becézni is. Itthon sem iegen, hallottam sokkal idegenebbül hangzó neveket. Azért mert magyar valaki nem muszáj Katalint meg Ilonát adnia, nem ebben rejlik a magyarság. "Heéda", nem így ejtette az a valaki?

2013. jún. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Pár tipp ha elfogadod:)

Elisa,Lilla,Lily,Evelyn,Emma,Szófia,Anna,Lara,Alexandra,Mira,Szandra,Debóra,Lea,Abigél,Alicia

Ennyi jutott hirtelen eszembe ami nemzetközi:)

2013. jún. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!