Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fogzási nyűgösségre, fájdalomr...

Fogzási nyűgösségre, fájdalomra milyen házi praktikák váltak be nálatok? Nem gyógyszer.

Figyelt kérdés
7 hónapos lesz kisfiam, már kinn van 2.5 foga. Eddig gond nélkül jöttek ki, de most nagyon szenved. Nyűgös nagyon. Nem szeretnék gyógyszert adni neki.
2013. júl. 1. 09:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Házilag? Kb semmi. Nekem mamám Dianat mondott,az alkoholt,hogy lezsibbasztja az inyét.Nem tudom az alkohol jobb-e,mint napi 1x egy kis Panadol.Nem kell gyógyszerezni.Napközbe had nyávogjon,max estére adj neki,hogy tudjon aludni.De van ez a borostyán lánc vagy homeopátiás kúpok/bogyók.Max próbáld meg azokat.Én Panadolt adok lányomnak,de kb ha 3x kapott összesen,mert nem nagyon van gondja a fogai kijövetelével.
2013. júl. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Kerria ***** válasza:

Ha hiszel a borostyán nyakláncban, akkor érdemes lehet kipróbálni. Valaki esküszik rá, valaki azt mondja nem vált be...de sose deríthető kis a valóságalap egyiknél sem.

Hiszen, ha hordja, nem tudjuk mi lenne nélküle, ha nem használ, ki tudja mennyire lenne még nyűgösebb...


Nekünk a Dentinox gél segített. Apa bedörzsölte vele az ínyét, és miután elzsibbadt neki, megnyomta az ínyt, így az átszakadt, és onnantól könnyebben jött a fog. Én nem tudtam ezt megtenni, bár védőnő tanácsolta, hogy ezzel elősegíthetjük. Nyilván ez csak akkor működik, ha valóban már látható a kitörni készülő fog. Szerencsére nálunk csak a rágófogaknál volt szenvedés.

2013. júl. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Gyakori szoptatás segít valamit.

Amúgy semmi, csak a gyógyszer, vagy Dentinox (lidokainos kenőcs), és persze ha kinő a fog. :)

2013. júl. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Esetleg rágókát adhatsz még neki, nem tudom, az mennyire segíthet, minket még nem érint ez a dolog. Vannak már rágókák minden foghoz, úgy értem, elülsőhöz, hátulsóhoz. Itt van egy oldal, hátha találsz valami hasznosat: [link]
2013. júl. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ezen az időszakon mindenkinek át kell esnie. Nekünk már van 8 fogunk jövőhéten lesz 11 hónapos a kisfiam. Nappal mindent rág ha nagyon nyűgös bekenem az ínyét dentinoxal de ez 1-2 percig hat sajnos..éjszakára adok neki nurofent ha már ordít. Szerencsére ez nálnuk csak 2 éjszaka utána semmi gond. Én se vagyok híve a gyógyszernek de próbálj már fogfájással aludni egész éjszaka..milyen lesz a másnapod?Szóval csak éjszakára gyógyszer hogy tudjon pihenni!Ja mi isszuk a kamilla teát ezeken a nyűgös napokon. borostyánláncunk nincs nem tudom lehet az is jó?!
2013. júl. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Lehet, hogy estére tényleg adok neki valamit, ha továbbra is így szenved szegénykém.


Egyébként valóban a gyakori szoptatás lenyugtatja.

2013. júl. 1. 10:54
 7/9 anonim ***** válasza:
Osanit vagy Chamomilla CH15 homeopátiás golyók, borostyánlánc, Dentinox, Dologél és nálunk is a gyakori szopizás jött be a legjobban.
2013. júl. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
viburcol homeopátiás kúp. keress rá, nálunk nagyon bejött.
2013. júl. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi nektek is. Szörnyű ez a fogzás, kb mint a kezdeti hasfájás megint :((.


Vettünk viburcol kúpot, meglátjuk.

2013. júl. 1. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!