Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Már egy hónapja csont-izületi...

Már egy hónapja csont-izületi fájdalmam van a csuklómban, és a házi orvos által felírt homeopátiás gyógyszer nem segített, mit kenhetek rá?

Figyelt kérdés
Már próbáltam az árnika krémet, jégzselét, salonpast tapaszt, és egyik sem használt. Reumatológiára hónapokra előre be vannak jelentkezve az emberek.
2009. márc. 3. 12:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Sok jót nem írhatok. én is így voltam. Nekem kb. 1 évig tartott mindkét csuklómon egyszerre vagy felváltva, attól függ éppen milyen front volt. Én nem kenhettem rá semmit a háziorvosom szerint, ezért gyógyászati segédeszköz boltban vettem FUTURO márkájú "csuklófáslit".

Nekem segített, van benne egy merevítő, és az nem engedte, hogy megerőltesem a kezem.

Akkor azt mondták, hogy a terhesség miatt jött ki és majd elmúlik. Hát a kislányom 3 hónapos korában múlt el. Remélem te szerencsésebb leszel.

Szerintem próbáld ki, nekem segített.

2009. márc. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az előbb írtam le egy másik kérdezőnek hogy mi is ez. Megpróbálom neked idemásolni, hátha sikerül. Nekem is volt ilyen.
2009. márc. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A neve kéztövi alagútszindróma

Tünetek:

-fájdalom a csuklóban

-csuklótól lefelé a kézben ezernyi tűszúráshoz hasonló érzet

-a kézujjak és izületek merevsége


Kezelés:

Ha éjjel alvás közben a párnára helyezzük a kezünket, csökkenthetjük a folyadék felhalmozódását. Ébredés után lógassuk le mindkét kezünket az ágy mellé, majd rázogassuk meg őket, hogy eloszlassuk a felgyülemlett folyadékot, és enyhítsük a merevséget. Csuklóvédő, szintén jó megoldás.


Azt is le tudom írni mi okozza most olvasom, de elég hosszú, viszont ami még fontos, hogy a tünetei éjjel súlyosbodhatnak, ám enyhülnek, amikor az izületeinket használva azok rugalmasabbá válnak. Ez az állapot néhány nappal a terhesség után megszűnik.


Nekem a terhesség elején volt kétszer is. Azt hittem megőrülök úgy fájt. Nem volt meg minden tünetem, csak a fájdalom. A dokim mondta, hogy alagútszindróma. Utána megtalűáltam a könyvemben és azt írtam le neked. A dokim B vitamint javasolt, mert az jó az idegeknek és éjjel én is feltámasztottam. Aztán ahogy jött úgy el is múlt. Sajnállak mert nagyon tud fájni. Hát ennyit tudok segíteni, próbálkozz és jobbulást!

Na sikerült!

2009. márc. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Remélem tényleg "csak" ez a baj, és szülés után elmúlik. Mert amúgy úgy kezdődött, hogy egyik reggel felkeltem és fájt, mint amikor elalussza az ember. De az nem fáj ennyi ideig:(
2009. márc. 3. 13:31
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, úgy kezdődik, én is azt hittem, hogy elfeküdtem, de nem akart múlni, sőt rosszabb lett. Aztán mikor másodszor is előjött már tudtam, hogy nem elfeküdtem. Nekem az is jó volt még, ha nem lógattam egész nap, hanem felkötöttem.
2009. márc. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
szia! nekem s volt..alig birtam fognimintha lebenult volna a kezem..es nagyon fajt..szules utan mult csak el..kitartas!
2009. márc. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!