Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az a "megengedett" idő...

Mi az a "megengedett" idő amíg az önálló járás után kapaszkodás nélkül már fel KEll állnia a babának?

Figyelt kérdés
13 hónapos kisfiam 1 hónapja jár de felállni nem tud egyedül segítség nélkül? Belefér még? Meddig kell felállnia?
2013. júl. 1. 15:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy KELL? Minden gyerek egyéni módon fejlődik.

Persze, ha 2 évesen még nem képes járni, akkor lehet aggódni. Na, de 13 hónaposnál ?

2013. júl. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Megmondom őszintén, hogy fogalmam sincs, én azt hittem, hogy előbb állnak fel kapaszkodás nélkül és utána járnak önállóan. A fiam 2 hete állt fel először kapaszkodás nélkül és 5 napja kezdett el önállóan járni. De egyébként valószínűleg ez is olyan, mint szinte minden a kicsiknél. Gyerekfüggő.
2013. júl. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja, és 13 hónapos lesz.
2013. júl. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

En tenyleg nem ertem. Ha meg nem tud magatol felallni, akkor hogy tud jarni? Felre ne erts, nem rosszindulatuan kerdezem, csak en azt hittem ez olyan mint az ultetes. Amig magatol nem tud ulni addig ugy tudom nem szabad ultetni. Ezek szerint ha felallitod anelkul hogy magatol fel tudna allni az nem okoz kesobb gondot?


Bocs hogy nem a kerdesre valaszoltam.

2013. júl. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem arról van szó, hogy a Kérdező állítja fel a babát, hanem arról, hogy kapaszkodva feláll és onnan önállóan elindul, de egyedül, kapaszkodás nélkül még nem tud felállni. Jól gondolom Kérdező?
2013. júl. 2. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, én nem erőltettem semmit kapaszkodva feláll, és úgy elindul önállóan. Biztos gyerek függő ez is, hogy előbb indul el és utána tud felállni, csak az érdekelne, hogy hűny hónapos koráig kell tudnia egyedül felállni?
2013. júl. 2. 13:37
 7/7 anonim ***** válasza:

A kismamablog. hu oldalon találtam ezt, talán ez ad valami támpontot, bár itt is előbb írja az önálló felállást, mint a járást.


"A járás tanulás folyamata kb. így néz ki:


1. feláll (8-10 hónapos kor között)

2. megtanul leülni is (kezdetben mindig borul, ha már nem tud állni, kb. 3-4 héttel azután, hogy felállt, 9-11 hónapos kor között)

3. megtanul oldalazva járni a bútorok mentén kapaszkodva (kb. 6-8 héttel azután, hogy felállt, 10-12 hónapos kor között)

4. megtanul úgy kapaszkodva járni, hogy előrefelé lép (11-13 hónapos kor között)

5. megtanul úgy járni, hogy valamit tol maga előtt (12-14 hónapos kor között)

6. közvetlenül a járás előtt 2-3 héttel megtanul magától segítség nélkül felállni, és egyhelyben állni elborulás nélkül (ez is kell a járáshoz, bármily meglepő 12-15 hónapos kor között)

7. egyszercsak magától megteszi az első lépéseit, ami általában az egyik kapaszkodótól, a másikig tart és kb. 3-4 lépés. Utána hetekig ezt tökéletesíti, míg a végén összeköti az egyedül állást és az egyedül járást és kapaszkodó nélkül is tud már menni. (átlagosan 13-16 hónapos kor között)"

2013. júl. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!