Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti elkezdenétek kóstolgattatni?

Ti elkezdenétek kóstolgattatni?

Figyelt kérdés
Kisfiam 4,5 hónapos anyatejes. Éjszaka 3 óránként kelt szopizni. Újszülöttnek többet átaludta az éjszakát. Tudni kell, hogy nem tud egyszerre 180-200 ml szopizni mert kibukja a javát. Szoptatom és örülök neki csak hulla fáradt vagyok.Ajánlották a tejpépet, hogy eltelitse a pociját de az is egy mű kaja. Akkor inkább a friss gyümik, zöldségek mellett szavazok. Mit gondoltok?
2013. júl. 2. 12:26
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Ezt felejtsd el, hogy műkaja.

Ha elmenne az anyatej, akkor is kellene neki a tej alapú táplálék és mivel 4 és fél hónaposan nem adhatsz neki tehéntejet, ezért a legjobb dolog, amit kaphatna az a tápszer lenne vagy a tejpép.

Egyáltalán amúgy nem műkaja, nagyon sok fontos tápanyag van benne, amire egy ekkora gyereknek szüksége van.

A zöldségben és gyümölcsben nincs meg minden, ami az anyatejben, annak hiányában a tápszerben, tejpépben megvan.

Szóval amíg van tejed, addig szoptass, a hozzátáplálás nem úgy néz ki, hogy soha többet nem kap tejalapú táplálékot. Ellenkezőleg. Mindkettőt kell kapnia. Tejalapút is és hozzátáplált dolgot is.

2013. júl. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

nem mű kaja, hanem speciális eljárással készült kaja, hogy a babák meg tudják emészteni.

ugyanis a sima tehéntejet nem tudják, nagyon eltérő összetételű mint az anyatej! ezért módosítják, vagyis szétbontják benne a tejfehérjét, így hasonlít az anyatej összetételére, ennyitől más. persze por alakú ami nem túl bizalomgerjesztő, de nem is egy csirketáp :D


az a baj a hozzátáplálással, hogy mire megeszik egy teljes adagot, addigra összeesel a fáradtságtól a nemalvás miatt. ráadásul a gyümölcs gyorsan bomló szénhidrát, 1-1,5 óra alatt teljesen megemészti a szervezet, míg a tej lassan bomló, 3 órára van szüksége hozzá a szervezetnek, hogy megeméssze.


azzal próbálkozhatsz, több értelmét látom, hogy lefejsz tejet és az utolsó etetésre cumisüvegből adod neki szopi után, de sűrítve. pl. sinlaccal, főtt- darált rizzsel, grízzel, krumplival.

2013. júl. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
van már egy 5 éves kislányom.ő a kezdektől tápszeres volt.de mivel van tejem a gyümölcs jobb neki mint a mesterséges tejpép...mert hiába vitatkozol akkor is mű...mint a tápszer.logikus,hogy kell enni valamit azoknak akiknek nincs tejük...erre jó a tápszer.kislányom 4 hónapig kapta utána kezdtem adni neki gyümiket stb persze még a tápszert is.de mivel nem szoptattam csak most a kisfiam azért érdekelt mivel 4,5 hónapos és már ehetne mást is.....persze szoptatok tovább.azért köszi a véleményed!:)
2013. júl. 2. 12:44
 4/9 A kérdező kommentje:
nem teljes adagra gondoltam....csak kóstoltatni:) tudom,hogy a babáknak van kitalálva és össze állítva.nem egy pohár kakaót akartam adni neki:)meg semmi tejet...logikus:)
2013. júl. 2. 12:46
 5/9 A kérdező kommentje:
annyit nem tudok lefejni már...csak amit kiszopizik az van:( bár én ennek is örülök. köszi a válaszokat!
2013. júl. 2. 12:48
 6/9 A kérdező kommentje:
marad a szopi....a sinlacot nem ismertem de jobbnak tűnik!:)
2013. júl. 2. 12:53
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha elkezdesz kóstoltatni akkor sem a vacsit váltod ki vele elvileg, szóval akkor meg ugyan ott vagy. Én a vacsorát utoljára váltanám ki, mert szerintem talán az a legkritikusabb étkezés.

De nem akarok kioktató lenni, okosabb lehetsz nálam ebben mert nekem még csak 3 hós a kisfiam.

Én ha ilyen bajban lennék akkor vagy tejpépre váltanám a vacsit vagy tápszerre.

Az én tápszeres kisfiam 1 hónapja átalussza az éjszakát (3 hónapos). Na jó annyi hogy most 1 hete éjszaka is eszik, szerintem a fejlődési ugrás miatt.

Jók ezek a mai tápszerek, tejpépek, én ezt tudom ajánlani neked. Hidd el, jó lesz a babának és neked is.

Minden jót.

2013. júl. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

2. vagyok. én is sinlacot adtam a fiamnak mikor pici volt.

kevés tejem volt, így esténként miután szopizott, kapott egy üveg sinlacot tápszernek megcsinálva. ez szentjánoskenyérmag és rizs dara, vízzel felhúzod, rázod 1-2 percig, mert nehezen olvad és ihatja is.

de gyümölcsbe is teheted, sűríti.

2013. júl. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi lányok a válaszokat! amelett döntöttem,hogy inkább kelek 3 óránként és szoptatok!olvastam,hogy teljesen normális ha 4 hónaposan 3-4 óránként kéri a cicit! éjszakázok továbbra is lassan csak 6 hónapos lesz és akkor elkezdek mást is adni neki!:)
2013. júl. 4. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!