Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos babám hajnalban...

5 hónapos babám hajnalban kel? Mitől változott így meg?

Figyelt kérdés

5 hónapos kisfiam az utóbbi kb. 1 hétben felébred hajnalban, fél 4- 4 óra körül és 1.5-2 órát ébren van. Utána visszaalszik 8-9 -ig kb. Már a férjemmel kivagyunk. Eddig szépen aludt, ugyanúgy fél 8-kor volt fürdetés (+ - fél óra), evés és alvás. Kb. 11 és éjfél között még kapott egyszer enni, és aludt fél 6- fél 7-ig, ekkor megetettem és volt, h még ekkor is visszaaludt. Most viszont valami megváltozott. Felébred, sír, de ha ott vagyunk vele, akkor játszik, nézelődik, nevetgél... aludni nem akar, ha kijövünk tőle, magára hagyjuk, akkor megint sír. Általában ilyenkor magam mellé veszem és együtt elalszunk, illetve én elalszok, ő meg még játszadozik, és kidől, ha elálmosodott. De már nagyon fárasztó ez az egész, és nem tudom, mit lehetne tenni. Soha, születésétől fogva egyszer sem kel fel így éjjel, vagy hajnalban, hogy tartósan fent lenne. Enni evett 2-3 óránként újszülőttként, de azonnal vissza is aludt. Később pedig, ahogy már írtam is, úgy aludt. Veletek volt ilyen? Mi segített?

A napközbeni alvások is teljesen megváltoztak, eddig max 3 órát bírt ébren lenni, most 4 óra ébrenlét után 1kor aludt el, és még azóta alszik (már lassan 2.5 órája). Volt olyan nap, hogy délután egyáltalán nem aludt, 6 órát ébren volt fürdetésig.


2013. júl. 2. 15:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Próbáld meg, hogy napközben kevesebbet engeded aludni, mondjuk csak délelött másfél órát, délután másfél órát. Az utolsó alvás és az esti lefekvés között múljon el legalább három óra és fáraszd ki jól. Nem írtad, hogy szoptatsz-e vagy tápszeres baba, minden esetre ha tápszeres próbáld meg, hogy többet adsz neki vacsira.

Nekünk is volt ilyen időszakunk, de aztán beállt arra, hogy ha délután 5 körül felébred akkor 9-kor bealszik 180-210 mili tápival, fél 12-12 körül ébred, 210 tápi, alvás 5-ig, 180 tápi, alszik még két órát. 7 hónapos, 10,3 kg, de nem bír ki 4 óránál többet kajcai nélkül. Pedi a szakkönyvek szerint 8 órát is ki kéne, amit én nem nagyon hiszek. De ha ki is bírná, szerintem akkor sem aludná át az éjszakár.

Nem lehet, hogy növési hullámban van a tiéd és többet akar enni, és mire megkapja az adagját teljesen felébred?

Egyébként amikor a miénk felébredt így, hogy akár 2 órára is, akkor mi nem igazán törődtünk vele, hadd unatkozzon. Ha játszol vele, akkor még élémkebb lesz. Ne beszélj hozzá, ringasd, pisszegj neki, hogy elnyugodjon, de ne játsz vele, ne felelj neki. Néha menj be hozzá, aztán majd csak megunja és bealszik.

2013. júl. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Nem éhes, mert nem nagyon kellet neki, inni próbáltam adni neki, de nem ivott. Később, amikor már fent volt 2 órája tegnap, 6kor evett, de az már normális, reggeli.

Amikor majd' 6 órát volt fent délután, akkor is megébredt hajnalban... úgyhogy a "kifárasztás" sem vált be.

Nem tudom, miért van ez, ha ott vagyunk vele, akkor vigyorog, játszik, de ha egyedül hagyjuk, nyűglődik, sír. Pedig próbáltam én is, hogy akkor játszon egyedül, ha ennyire fent akar lenni.

2013. júl. 2. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!