Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti is ennyit kűzdötök másfél...

Gabszem kérdése:

Ti is ennyit kűzdötök másfél évesetek elaltatásával?

Figyelt kérdés
fáradt de mostanában egyszerűen lázad az altatás ellen. beszélget, kiveteti magát az ágyból. simogatom a derekát halkan énekelek vagy mesélek neki de vagy egy óra mite elalszik. soha nem aludt a mi ágyunkban és nem is akarom beyzoktatni oda de ott amúgy is csak játszana.
2013. júl. 3. 13:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi is szenvedünk. Hiába már majd elalszik, csak szenved sokszor, vagy felkelti a figyelmét valami és már megy is. Főleg az estékkel vagyunk bajba, fél 11 előtt nem igazán hajlandó elaludni :(
2013. júl. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igaz kisfiam még csak 15 hónapos de nálunk is néha probléma ez.Én mindig úgy oldom meg, hogy általában 7-kor fürdés utána tápszer, majd alvás.Ha megitta a tápszert és még sokat forgolódik, gagyog, felül, kiviszem a 3 éves tesójához, játszanak még fél órát aztán újra megpróbálom 99%-ban sikerrel.Ő is a saját szobájukban alszik külön ágyban, mindig mellette maradok míg el nem alszik, ez általában 10-15 perc, de van hogy 5 perc elég.
2013. júl. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Kerria ***** válasza:

Én erre anno vettem egy nagy plüss macit az ágyába. Kikötöttem, nehogy rádőljön alvás közben. Amikor alvásidő jön, ásítozik, szemét dörzsöli, akkor megkérdezgetem, menjünk a macihoz?

Nem mindig egyezik bele, olyankor várok még egy kicsit. Két megkérdezés után, meg azt szoktam mondani, hogy a maci már nagyon vár téged, hiányzol neki, ő aludni szeretne, gyere segíts neki. Ilyenkor sokszor beszélget, játszik még vele, de eddig 20 perc volt a legtöbb, amíg vártam, hogy elaludjon. Addig beszélgetett a macival. Nekünk ez nagyon bejött, persze gyerekfüggő is... nem mondom, hogy ez a megoldás, de így már nincs vele nehéz dolgom, mint régen. Most volt 19 hónapos.

2013. júl. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
persze minden gyerek más. mostanában amúgy is minden ellen lázad. a pelenkázást is utálja. sok a hiszti én meg azon gondolkozom hogy vajon mit rontottam el...
2013. júl. 3. 13:41
 5/5 anonim ***** válasza:
Kerria ez nagyon jó ötlet, köszönöm, én kipróbálom :-) Az enyém most lesz két éves és nemrég kezdett el mondatokban beszélni, azóta mintha az egész nap is kevés lenne, hogy kibeszélje magát. Talán a macival sikerül majd "álombabeszélnie" magát :-)
2013. júl. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!