Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen hátrányai vannak a...

Milyen hátrányai vannak a gyerekvállalásnak?

Figyelt kérdés
Nem akarok jó dolgokat hallani, attól nem fél az ember hiszen azokat jó megélni. És azt is tudom ha megszületik a gyerek elfelejtünk minden olyat ami rossz benne EZT SOKAT HALLOTTAM MÁR! Olyat irjál légyszives ami borzasztó és rossz, amitől az ember legszívesebben visszacsinálná a dolgot és világgá szaladna. Ezekről soha senki nem mesél, pedig én ettől félek, ha segítesz lesz lehetőségem eldönteni merjek e belevágni vagy sem. Mondom a jó dolgok nem érdekelnek. Köszi:)

2013. júl. 3. 16:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Vannak dolgok, amik kellemetlenek.

Pl szülés

nemalvás.

Vékonyabb pénztárca

Kevesebb idő

Bezártság, depresszió az első időkben

Hiszti-korszakok

De semmi olyan nincs, ami miatt visszaadnám a gyerekem, vagy esetleg máshogy csinálnám. Ha kiborít a gyerkőc valami hülyeséggel, 10 perc múlva már nem is tudok rá haragudni. Szóval sablon, igen, tudom, nem erre vagy kíváncsi, de bármit megér a dolog.

2013. júl. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Gyerekvállalás hátrányai:

-Iszonyú sok pénzbe kerül a gyerek, minél több gyereked van, annál többe,

-nem te vagy az első, hanem a gyerek, bár ha van segítség, ez sem igaz,

-azért a nők egy része elveszíti régi pompáját az alakjának. vagy megasszonyosodik vagy csontsovánnyá fog, lógósabb mell, has,

-nem akkor alszol főleg az első hónapokban, amikor akarsz, ez kimerítő és fárasztó,

-nem megfelelő társ esetén gáz van, ha egyedül kell a gyereket felnevelni,

-anyagi biizonytalanság, kevesebb kereset, munka elvesztése esetén is gondoskodni kell a gyerek(ek)ről, ez fusztráló, nyomasztó lehet, hogy azonnal megoldás kell, különben a gyerek issza a levét, míg egyedül az ember azért jóval kevesebb pénzből is elél,

-nők legtöbbjének a karrierjébe kerül, oviba 17-ig érte kell menni, azért legtöbb helyen ennél tovább tart a munkaidő+utazás.


Ilyenekre gondoltál?

2013. júl. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

A legeslegrosszabb az, ha valami nagy baja van, és nem tudsz rajta segíteni. Az én gyerekeim hála Istennek egészségesek, de a kislányomnak volt egy komoly, hetekig tartó kórházi kezelése 2 hónapos korában, az szörnyű volt. Nem volt jó terhesen hányni, fájt a szülés, rosszul alszanak, a nagyobbikkal már túl vagyunk a dackorszaknak egy elég nehéz periódusán, de ezek semmik ahhoz képest, amikor ülsz a kisbabád mellett a kórházban, és tehetetlenül nézed, ahogy szenved.

Ez persze nem a gyerekvállalás "hátránya" még csak nem is feltétlenül kötelező tartozéka, de mindenképp megspórolod, ha nem is vállalsz gyereket. Én persze ettől sem csinálnám vissza, pláne, hogy túl is vagyunk rajta, de eddig ez volt a legrosszabb élményem a gyerekneveléssel kapcsolatban.

2013. júl. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
ÚJ ÉLETED LESZ!!! Ami teljesen más mint előtte!!! Soha semmi nem lesz olyan mint gyerek nélkül! Erre nem lehet felkészülni, elképzelni sem lehet! Én sokszor úgy érzem, hogy megszűntem létezni mint nő, mint egyén! Mindenben a gyerek az első! Hiába futsz el kozmetikushoz vagy vásárolgatni barátnővel, minden 3. percben a gyerek fog eszedbe jutni... Nekem semmi de semmi segítségem nincs és így borzalmasan nehéz, fizikailag és lelkileg is!
2013. júl. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

-hasfájás, és egyéb terhességi panaszok

-a szülés fájdalma(i)

-otthon kell gubbasztani, gügyögni egész nap, az ember nem élheti az életét.

-a gyereknevelés nagyon sok stresszel jár

-anyagi vonzat

-súlyfelesleg

-terhességi csíkok

2013. júl. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Kiki01 ***** válasza:
100%
Persze hogy nincs olyan ami miatt visszacsinálnád az egészet, mert NEM TUDOD! És ez az egészben a varázsszó, a te életednek annyi! A rossz dolgokat napestig sorolhatnám, hidd el, több van benne mint jó. Belevágni józan ésszel mindent mérlegelve soha nem fogsz, ez a dolog is olyan mint a 3 m-ről való vízbe ugrás, vagy a Balatont átúszni. Egyszer csak becsukod a szemed és ész nélkül csinálod.
2013. júl. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
A TE Életednek annyi!!! Jól írta az előző válaszoló!!!
2013. júl. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!