Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akivel együtt alszik/aludt a...

Akivel együtt alszik/aludt a pici, szándékosan vagy csak így alakult? Előnyei, hátrányai?

Figyelt kérdés
2011. okt. 31. 21:57
 1/6 anonim ***** válasza:
59%

Nálunk szándékos volt, hátrányt nem tudok mondani, csak előnyt.

Illetve van egy hátrány, most, hogy már mászik nagyon résen kell lennem, nehogy leessen az ágyról amíg reggel nem kelünk föl.


Nagy előnye, hogy mikor éjjel fölsírt, csak megsimogattam, visszatettem a cumiját, vagy ott helyben megszoptattam, nem kellett kelni, lámpát gyújtani, menni, hajolgatni, kiságyba ki-be tenni.


Biztonságot nyújt mindkettőnknek, boldog vagyok, hogy ott szuszmákol mellettem, reggel az első amit meglátok a vigyori arca (kivéve ha nem mászott el mellőlem).

Kiságyunk nincs is, így nem tudok nyilatkozni, milyen lenne a kiságyban, de elég nyugodt baba, csak mellé fekszem és elalszik, nincs órákig a kiságy mellett gubbasztás.

Nagyon meghitt és kényelmes :)

2011. okt. 31. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Én mindig is azt mondtam, jobb ha külön alszik a kicsi, saját kis ágyikójában. Nekünk 2 lakhelyünk van, így mindkét helyre vettünk kiságyat. Mikor meglett a Manó és hazavittük, semmi gond nem volt szépen aludt az ágyában. Igen ám, de eljött az este és az újdonsült apuka 5 percenként ugrált a kicsihez. Már Én nem bírtam. :D Mondtam neki hozza ide közénk, ne ugráljon annyit, mert így senki nem fog aludni. Na így kezdődött azóta is köztünk alszik, most volt 18 hónapos.


Előnyei:

1, Mikor éjjel felébredt volt, hogy elég volt megfogni a kis kezét és már aludt is vissza

2, Egész éjjel közelről hallod a szuszogását

3, Cicizésnél csak a pólódat kell felhúzni és már aludhattok is

4, Sosem tört ki éjjel sírásban, szeparációs időszakunk még nem volt

5, ha kitakarózna elég csak fekve ráhúzni a takaróját, nem kell kikelned az ágyból

6, Érzi az illatodat ami megnyugtatja, na meg Te is az övét :D


Hátrányai:

1, Hozzátok szokik, nehezebben lehet majd saját ágyba szoktatni

2, Mikor már nagyon forgolódik fejbe/hasba/hátba rúghat

3, Nem biztos, hogy ott találod meg ahova lefektetted (volt, hogy az ágy végében a lábunktól húztam vissza)

4, Figyelni kell nehogy leessen az ágyról mikor reggel felkelsz és kimész egy percre (ha még nem tud lejönni az ágyról)


Mindent összevetve NEM bántam meg, hogy így alakult. Mire jön a kistesó (kb.1 év) addigra úgy is a sajátjába szoktatjuk (leesésgátlós kis heverő).

2011. okt. 31. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az én kislányom14 hónapos.Most szokott közénk kb két hete:)Imádjuk mindketten,hogy ott szuszog:)

A lelesésgátlást megoldottuk azzal,hogy csak matracon alszunk,így arról le tud mászni.Csak olyankor gond,mikor éjszaka úgy dönt,hogy útrakel:)))

Csak félek attól,hogy hogy fog saját ágyba szokni.

2011. okt. 31. 22:53
 4/6 anonim ***** válasza:

A saját ágy nálunk ugyanabban a szobában van,ott altatom el-cicin /27 hónapos/,aztán ha megébred csak átmegyek hozzá,s reggel együtt ébredünk:)

Amíg kiságya volt,addig azt szinte csak délutáni alváshoz,később játszani használta,mert a nagyágyunkon kvártélyozott,csak apa nem tudott igazán nyugodtan aludani a kis bolhazsáktól:)

2011. nov. 1. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
16 hós lesz a kislányunk. 13 hós kora óta alszik velünk éjszaka. Előtte 1 hónapon keresztül minden éjjel felkelt, és nem aludt vissza, csak 3-4 óra után. De akkor még kicsi volt az ágyunk, ketten is alig fértünk el rajta. Utána elköltöztünk, nagyobb lett az ágy, és inkább magunk közé vettük, minthogy minden éjjel 3-4 órát üldögéljek Vele. Előnyei hogy nem kel fel éjjel, végig alussza, de ha esetleg mégis, akkor megsimogatom, beszélek hozzá egy-két szót és alszik tovább; szeretjük, hogy ott szuszog mellettünk, és olyan édes, amikor alszik:-) A hátranya az lesz, hogy nehezen fogom tudni visszaszoktatni az ágyba.
2011. nov. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Amióta haza hoztuk, velünk alszik! Én mindig azt mondta, hogy kiságyban fog aludni! De koraszülött lett, több, mint egy hónapig volt kórházban sajnos, és amikor végre haza hozhattuk, akkor egyszerre magunk mellé tettem, úgy gondoltam, épp eleget volt külön tőlünk, had érezze a közelségünket, és mi is az övét! Azóta velünk alszik, és nem bántam meg! Ha éjjel felsír álmában, mert pl. fáj a foga, csak megsimizzük, vagy a szájába adjuk a cucit, vagy megfogjuk a kis kezét, és alszik is tovább! Ha kitakaródzik (elég sokszor van), akkor amikor megébredek, vissza takarom! Hátrányát nem tudok, még eddig soha semmi gond nem volt! Eddig a több, mint egy év alatt kb. 5-ször, ha kelt éjszaka, amúgy végig alussza az éjszakát! Úgyhogy én tényleg nem tudok hátrányát! Az meg hogy nehéz lesz külön szoktatni? Én úgy gondolom, hogy majd eljön az ideje, minket nem zavar, lesz majd olyan időszak, amikor ő akar majd külön menni, mert vonzani fogja a szobája!
2011. nov. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!