Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha egy felnőtt 6 után már nem...

Ha egy felnőtt 6 után már nem eszik, mert egészségtelen, akkor a csecsemőket miért este tömjük tele, hogy aludjanak?

Figyelt kérdés
Az enyém is sokat eszik este, mégis felébred éjjel 2-szer 3-szor, és eszik. Pedig már nem kicsi, 11 hónapos. Így nincs sok értelme, hogy este jól megetetem... Vagy én gondolkodok rosszul? Valaki tud hozzászólni? Köszi előr is.
2009. okt. 16. 14:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért "tömjük tele" hogy aludjanak, ne hasonlits egy csecsemöt egy felnötthöz, ö még fejlödésben van nem is tud egyszerre sokat enni, és ezért kell inkàbb gyakran ennie. Egyébként ez felnöttnél sem àrt, többször keveset.
2009. okt. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom más az energiafelhasználása egy babának. (Ezért is éheznek meg éjszaka.) Ők még sokat fejlődnek. Egyébként az energia 70%-ára az agyának van szüksége. (National Georgaphic dvd-ből tudom). Ezért kell sokszor enniük még este is.
2009. okt. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszi, 2. ez egy kicsit máris logikusabb, mint amit én gondoltam :) Az a bajom, hogy a kicsi lányom így is "súlyosabb" az átlagnál, és nem tudom, jó-e így, hogy este eszik jó étvággyal, utána megissza a tápszerét elalvás előtt , és éjjel még 2-3-szor eszik (jó, éjjel keveset, de akkor is eszik). Köszi a válaszokat.
2009. okt. 16. 14:43
 4/13 A kérdező kommentje:
1. válaszoló, Neked is köszi. A "tömjük tele" természetesen idézőjellel értendő, nem szó szerint. A lányom ugyanakkora adagokat eszik, mint más ugyanilyen korú baba.
2009. okt. 16. 14:45
 5/13 anonim ***** válasza:

A flenőtteknek is kellene 6 után enni hacsak le nem fekszel 7-8 óra felé. Ez egy téveszme,nehéz ételek valóban kerüljük este mert nyugtalanságot okozhat azlvásnál,de a táplálkozás alapvetően ébredéstől lefkevésig kell tartson. Ha valaki rendszeresen felvan mondjuk éjfélig,és hattól nem eszik semmit szinte biztosak az emésztési panaszok,savtultengés néhány honap mulva.Vagy akár hamarabb is.Nekem ezt orvos és dietetikus is mondta.

Másrészt a babák nagyon gyorsan nőnek és fejlődnek,rengeteg kalóriára van szükségük a saját tömegükhöz képest.

2009. okt. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok, nem bàntani akartalak :)
2009. okt. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igen, köszi, a gyors növést észrevettem :) Szerencsére jó étvágyú a lányom nagyon. Csak hát több mint 11 kiló 11 hónaposan.
2009. okt. 16. 14:50
 8/13 A kérdező kommentje:
Ugyan, szó sincs róla, semmi bántó nem volt a kommentedben :) Köszi.
2009. okt. 16. 14:50
 9/13 anonim ***** válasza:
Szia! Azt mondod éjszaka csak keveset eszik. Nem lehet, hogy csak megszokásból kel fel enni?
2009. okt. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
de, lehet, csak nem tudom leszoktatni róla.. védőnő szerint fokozatosan lehet, és elképzelhető, hogy egy órát fog sírni.. hát az nekem nem megy, mert én 3 percig se bírom hallgatni a sírást..
2009. okt. 18. 13:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!