Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit hagyjátok egyedül...

Mennyit hagyjátok egyedül játszani a kisbabátokat?

Figyelt kérdés

Az enyém most öt hónapos. Talán túl sokat hagyom egyedül, úgy érzem mostanában. Nagyon jól elvan hosszú ideig a játékaival, rágogatja, nézegeti őket, beszélget hozzájuk, rázza őket stb.

Be kellene jobban kapcsolódnom? Vagy mennyit hagyjam önállóan?


2009. okt. 16. 19:07
 1/7 anonim ***** válasza:
53%

nekem ennyi idősen nem volt el csak percekig.inkább a pihenőszékével vittem mindig látó közelbe,és így elvolt míg mosogattam.

mióta mászik,feláll jobban elvan.igaz a hó végén már 1éves lesz.

ha azt érzed,hogy hanyagolod,akkor kapcsolódj be.de szerintem jót tesz neki némi fokú önállóság.később úgyis jön majd a szeparációs félelem.

2009. okt. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Örülj neki, hogy levan egyedül, késöbb még nagyon fontos lesz neki, hogy ezt megtanulta. Ha hiányzol neki, akkor jelezni fogja, hagyd, hogy tudjon a játékára koncentrálni, ne vond el a figyelmét.
2009. okt. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd egyedül játszani.Neki is jobb,ha azzal foglalkozik,ami tetszik neki,mert így fejlődik jobban.Legfeljebb délután próbálj vele foglalkozni,de nem biztos,hogy érdekli majd,amit játszani akarsz vele.Tapasztalatom,hogy a gyerekek csak azzal foglalkoznak,ami épp akkor érdekes nekik,Hiába van körülötte sok játék,ha őt csak egy papír széttépkedése érdekli,Tévedés azt hinni,hogy egy kisbabával állandóan játszani kell.Akivel állandóan "foglalkozik" az anyuka,az később megszokja,és hisztizik,ha az anya nem akarja azt,amit Ő.Tapasztalatból mondom,3 gyerek anyukájaként.Az elsőt nekem is sikerült elrontanom.
2009. okt. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
örülj neki, hogy elvan egyedül!!!!!!!!!
2009. okt. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Örülj neki, az én 7 hónapos lányom, ha nem lát, már sír.

Ha mellet ülök a földön, vagy bent szobában, akkor játszik egyedül is, de elég csak kimennem pisilni..

2009. okt. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
mintha csak én tettem volna fel a kérdést, az én babám 7 hós, de csak egyedül szeret játszani, vagy apával, esetleg dédivel, én már unalmas vagyok neki, persze örülök, hogy jól elvan egyedül, de bánt, hogy nem foglalkozok vele annyit amennyit elterveztem, gondolom ez változni fog, én hagyom egyedül játszani. üdv
2009. okt. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
mi 9 hónaposak vagyunk.mindig,pici korától el volt egyedül a játékaival,de amióta már mindent csinál,ha akar ha nem,mindig van vele valaki.de nem azért hogy mindig játszon vele valaki,hanem inkább felügyelni rá,mindent a szájába vesz,mindennel játszik,mindent megszerez amit akar,szóval nincs nyugtom ha egyedül hagyom.igy ő mindig ott van,ahol én.Ha a szobába vagyunk,sokszor csak nézem ahogy jön megy,időnként odajön,megölelget,odabújik,és tipeg tovább,de van amikor nagyon igényli,hogy játszunk vele,ezt jelzi is.és ilyenkor bújócskázunk,szaladgálunk,énekelünk,mondókázunk,építünk.ha megunja,úgyis továbbáll.
2009. okt. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!