Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hetes kisfiam nagyon hasfájó...

3 hetes kisfiam nagyon hasfájós, sokat sír és húzgálja a lábait, tekereg össze-vissza. Infacolt használok de szerintem semmi változás nincs. Olvastam hogy a colief-cseppet sokan dícsérik, azt adhatok neki? ha igen mennyi idő alatt várható változás?

Figyelt kérdés
2013. júl. 6. 18:18
 1/9 anonim ***** válasza:

a colief csak akkor segít, ha a tejcukrot nem tudja megemészteni. 4000.- körül van és 5-7 napig elég.

az infacol büfizni, az espumisan pukizni segít. van még a baby calm és a bio gaia. én az utóbbit ajánlom. az is 3e körül van, de sokáig elég és nekünk a tea mellett ez segített. sajnos ez Kitti, h. melyik fog segíteni :( kitartás!

2013. júl. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kitti helyett lutri
2013. júl. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
és honnan tudjam hogy a tejcukrot nem tudja megemészteni?
2013. júl. 6. 18:46
 4/9 anonim ***** válasza:

Más megoldás nincsen sajnos, csak hogy sorban kipróbáljátok ezeket a szereket. 2-3 nap alatt javulnia kell attól, amelyik használ. Nekünk az Espumisan vált be, minden etetes előtt kapott belőle a baba, így olyan 4-5 napig elég volt. Az ára 1700 körül van.

Kitartást hozzá!

2013. júl. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam is nagyon hasfájós volt, de én nem adtam neki semmilyen cseppeket.

Inkább tornáztattam. Ha hajnali 3-kor, akkor akkor.

És használt.


A kis lábait behajlítottam, felnyomtam a pocijához, és szépen körkörös mozdulatokkal elkezdtem tornáztatni. 8-asokat írtam le így a lábaival.

Magyarán: kitekertem a pukit belőle :-)

Akkorákat szólt a kis popsija hogy csak na.

Láttam hogy jó neki, mert torna közben sosem sírt.

Kipukizta magát és szépen elaludt utána. Megkönnyebbült.


Én nagyon sokat olvastam pro-és kontra ezekről a különféle cseppekről és hát... egyáltalán nem győztek meg. Mert honnan tudjam hogy a tejcukorra érzékeny-e azért fáj-e a hasa, vagy mert túlette-e magát?

Úgyhogy nem mertem neki adni.

No meg azt is olvastam hogy valakinek jobban fájt a cseppektől a hasa...


Egyébként 3 hónapos korára mintha elvágták volna a hasfájását. Egyik napról a másikra megszűnt.

Mondjuk szerintem én túletettem... azért fájhatott neki.. mert állandóan cicin akart lenni.

2013. júl. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
igen, a torna is nagyon jó volt.
2013. júl. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
én már feladtam. 2hetes kora óta szenved. 4féle cseppet próbáltam: biogaia, espumisan, infacol, colief. semmi javulás. az én babàmnak sztem a levegő nyomja a pociját mert éjjel nem tud büfizni. azt kéne hogy ne egyen, talán akkor nem is kínlódna. cseppek nélkül is olyan mint cseppel. talán magától elmúlik egyszer. kitartás!!! 2hós baba anyukája
2013. júl. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
nálunk a torna sem segit, pláne ha már ordít annyira feszíti a lábát hogy nem is tudom neki felnyomni a pocijához sem. úgy sajnálom szegényét. azért is kérdeztem mert én még csak infacolt hsználtam.
2013. júl. 7. 17:28
 9/9 anonim ***** válasza:

nekem 3 hós lesz a kislányom, nagyon sokat szenvedtünk a hasfájással, de szerencsére nem extrémen...nálunk 6 naposan kezdődött, Colief-fel kezdtük, de pár nap után sem volt változás (pedig elvileg ennek szinte rögtön kellene hatnia, a hatásmechanizmus miatt, hiszen laktázenzimet tartalmaz, plusz borzasztó nyűg volt nekem, hogy 30 percet kellett várni mire beadható volt, namármost, ehhez vagy időre keltettem a babát, hogy akkor most kaja van, vagy pedig kénytelenek voltunk az ordító babával várni legalább tíz percet -a harmincat nem bírtam volna- hogy kellően elinduljon a folyamat. Plusz drága, és hát lutri, hogy valóban ez-e a baja..)

Aztán próbálkoztam 2-3 napig mecsek teával, attól csak rosszabb lett. Közben persze tornáztattam, de az nem ért már semmit, ugyanígy voltunk, mint te, ha görcsölt, akkor a baba ordított, és feszítette a lábát a fájdalomtól, dehogy lehetett volna még tekergetni szegényt..

Végül Infacolt kezdtünk használni - ennek 3 nap után lett valamennyi eredménye, azaz hogy nem minden etetés után fájt már a hasa. Plusz anyu vett Biogaia cseppet, ez kb 4 hétig volt elég, szerintem ez is használt valamennyit.

Nagyjából 6-7 hetes korára volt az, hogy enyhültek ezek a görcsök, mostanra (12 hetes) már azon gondolkodom, elhagyjuk, úgyis már csak este adtam neki :) Az Infacol árban jobban megéri, de valakinek az Espumisan jön be, pedig ugyanaz a hatóanyaguk.

Bármit próbálsz, adj neki időt, ha 3 nap után sincs változás, jöhet a következő csodaszer

2013. júl. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!