Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kisfiam miért nem eszik?...

A kisfiam miért nem eszik? Részletek lent!

Figyelt kérdés

A kisfiam 8 hónapos. Nincs már anyatejem, de a tápszert sem eszi meg. Még ha főzelékbe belekeverem akkor talán, de akkor is kiérzi azt ízt.

Főzeléket alig akar enni valamit. Csak a gyümölcs és a vaníliás tejpép, amit megeszik.

De félek, ha a vaníliásat adom neki 2szer, hamar megunja,és akkor mit adok neki??? Gabonapépet nem eszi, Sinlacot nem eszi, csak a gyümölcs. Már nem bírom idegileg!


2013. júl. 8. 11:26
 1/5 A kérdező kommentje:
Gyümölcsön nem élhet minden nap?
2013. júl. 8. 11:31
 2/5 anonim ***** válasza:
Élhet nyugodtan! Nem marad így egész életére, most viszont örülnék, hogy legalább gyümölcsöt eszik! A tejpépet meg talán nem megunja, hanem hozzászokik, és szeretni fogja :) Tejpépet én adnám neki, hiszen tápszert sem eszik. És itasd sokat...amennyire tudod.
2013. júl. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Járj túl az eszén, azon kívül, hogy idegeskedsz, gondolkodj!!

A kedvenceibe csempéssz egy pár falatot, amit szeretnéd, hogy megegyen. Pl. a gyümölcsbe keverj zöldséget, krumplit, cukkinit, ilyesmit.

2013. júl. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. Az enyém most 9 hónapos múlt - végre sikerült 40 ml cukkinit megetetni vele úgy, hogy 80 ml kedvenc gyümölcséhez kevertem! Nagyon boldog voltam. De pl 2 hónappal ezelőtt még így sem ette meg. Idáig a répát és a cukkinit tudom így etetni vele. Mondjuk az enyém eszik 3-4 féle zöldséget legalább, de így is okoskodok, hogy még pár féle kerüljön bele.

De nincs értelme idegeskedni akkor sem,ha így se megy, majd megpróbálod pár hét múlva újból. És mindig kostoltass vele zöldségeket is! Persze, ha nem kéri, megy a gyümölcs, de azért érezze, hogy van más íz is.

A gyümölcseit én úgy adom, hogy darált babakeksszel keverem össze. Illetve a védőnő mondta, hogy nagyon fontos, hogy húst is egyen, fehérjét...így a gyümölcsibe kapja azt is kis mennyiségben, meg sok joghurt, túró - azokat szereti és az is fehérje forrás.

Sok sikert

2013. júl. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nekem nagyon sok mindent eszik már. Szinte minden gyümit evett, amit eddig lehet és zöldségeket is. Kb 1 hónapja makacsolta meg magát, azóta szenvedek vele. Az édes jöhet bármilyen mennyiségben, de a főzelékekkel hadilábon áll. Pedig eleinte egy rossz szavam nem lehetett rá, mert mindent megevett, sőt volt, hogy 2,5-3 dl-nek megfelelő főzeléket evett.

Én gondolkodom, mindig előre megtervezem az evéseit, csak hát ő nem biztos,hogy úgy akarja.

Most sikerült húslevest zöldségekkel megetetnem vele, kb 100 ml-t, de azt is úgy, hogy kiflidarabkákat nyújtottam a kezembe, arra nyitja a száját, és puff, be egy kanálllal. Hát volt, amit kiköpött belőle, de javarészt lenyelte. Borzasztó mostanában. Néha okosabbnak gondolom magam nála, de néha még ő is megtréfál.


Tejpépet akartam adni neki reggelire. Ma csokisat, mondván ez is finom, új íz. Hát úgy dobtam ki. Tízóraira csináltam neki sinlacot gyümölccsel, meg egy kis tápszert bele, azt is dobtam ki. Úgyhogy így lett húsleves zöldségekkel, meg hússal. Ennyi sikerült. Majd következő étkezésre megpróbálom a másik felét odaadni neki. Hátha elfogadja.

Nem könnyű, de a mai napom alapból pocsékul indult, valahogy ez meg még frusztráltabbá tesz.

Köszi a jótanácsokat!

2013. júl. 8. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!