Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam ma 8 hónapos, forog,...

Kisfiam ma 8 hónapos, forog, de nem kúszik, ül, mászik, stb. szokásos kérdés: aggódjak, segítsek, vagy hagyjam őt? Részletek lent!

Figyelt kérdés
Annyit tesz, hogy amikor hason van a tengelye körül tud "forogva kúszni", remélem értitek, mire gondolok. Szerintetek aggódjak és próbáljam sokat ösztönözni, vagy hagyjam, hagy csinálja maga? Dokinővel beszéltem a héten, azt mondja, adjunk még egy hónapot neki, aztán mehetünk fejlődésneurológiai vizsgálatra. Azt javasolta, sokat tegyem a kiságyba, mert ott stabilan meg tud kapaszkodni a felüléshez például. Hát ma este egy órán át volt benne, próbált ő kapaszkodni, de nagyon féltem is, nehogy szétcsapja a száját a rácsokban. Úgyhogy annyira nem hagytam kibontakozni. Nálatok ez hogy ment? Amúgy ha felültetem és kapaszkodik, tartja magát, de ha elengedem, pár másodperc múlva eldől.
2010. márc. 19. 21:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne ültesd fel - minek erölteted, hagyd a gyereket magától fejlödni.
2010. márc. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ő magától fel fog ülni ha akar hidd el.7 hós lányom bármibe kapaszkodva felül.A te babád még nem kész rá,ne aggódj,van aki ebben ügyes,másik baba abban...van aki állásból ül le először!

Semmi gond nincs ezzel.

2010. márc. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én babámmal ugyanez a helyzet, csak Ő már 9 hónapos. A védőnőnőnél 8 hónaposan voltunk, aki szerint ilyenkor már kúsznia KELL. Hát, szerintünk meg nem. Így azt mondtuk, hogy kúszik. Viszont arra, hogy nem ül, azt mondta, hogy ráér még. Akkor kezdtük el ültetni, abszolút látom a fejlődést, csak lassabban. Nem minden baba fejlődik egyformán és én úgy vagyok vele, hogy látnám, ha valami nem stimmel!!

Ma meg maga alá húzta a lábait, egészen felnyomta a fenekét, ebből lesz a mászás, stb..

Ja, és ajánlom Theodor Hellbrügge - J. Hermann von Wimpffen : Az első 365 nap a gyermek életében.

Na, mi pont eszerint haladunk, már csak ezért sem izgulok :)

Meg azok az erőltetős típusúak sem vagyunk, haladjon minden a maga ütemében :)

2010. márc. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Tedd kiságyba,hogy kapaszkodjon fel ülésbe????????? Ne haragudjon meg a védőnőd,de ez butaság. A gyerek akkor tanul meg önálloan felülni ha már tud mászni.

Nincs lemaradva a gyereked semmiről,hagyd a földön "felfedezni",a maga ütemében fejlődni. Ösztönözni lehet,extrán érdekes tárgyakkal pl telefon

2 lányom van,a kúszást mindkettő kihagyta,az egyik 6 hosan,a másik 9 hosan kezdett mászni.

Ne aggodj,és ne tedd kiágyba felülést gyakorolni!


Jo egészséget!

2010. márc. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!Az én lányom 8hó 3 hetes, de mivel koraszülöttek vagyunk így a normál kora 7 hónap. Mi másfél hónapja gyógytornára járunk ahol a Katona- módszer szerint tornáztatják. A tornagyakorlatokat mi is csináljuk itthon. A torna hatására kezdett el forogni, és ezt ma már nagyon profi módon végzi. A következő lépcsőfok neki a mászás, majd az ülés lesz. Mi itthon a "játék" - "dögönyözés" keretében folyamatosan segítünk neki a mászás gyakorlásában. Mivel ők még nem tudják összehangolni a felső, és alsótestük mozgását.Persze ezt idővel megtanulják. Ezekre a gyógytornákra azt mondják, hogy az emberi agyban minden mozgásnak van egy "lenyomata", melyet az ilyen babáknál mint pl. az enyém fel kell eleveníteni. Utána ezt a mozgást úgy csinálja mintha ő jött volna rá magától.

Én a helyedben szoralmaznám a gyerekorvosnál, hogy minnél hamarabb nézze meg egy neurológus.Ezzel bajt nem csinálsz, és ti is megnyugodtok. Ha ott megállapítják, hogy tornára van szükség, akkor azt pedig még élvezni is fogja a kicsi.A Katona módszer nagyon kíméletes kis torna, kb. 20 perc, de jót tesz neki.

Remélem tudtam segíteni.:))

2010. márc. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Fiam a nagy súlya miatt nem tudta korábban ezeket, de NYUGI!! ne aggódj :) Végül 9 hónaposan nekilendült egyik pillanatról a másikra :) egy hét alatt kezdett kúszni, mászni, felülni :)
2010. márc. 20. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

22:04-es vagyok. Mekkora súlyú volt akkor a babád?

Az enyém jövő héten lesz 9 hónapos és 9 kg 40 dkg. :)

2010. márc. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ, a fiam most kb. 8,5 kg, de úgy, hogy az elmúlt 2 hónapban csak 40 dekát hízott, előtte meg szinte minden hónapban egy kilót, 74 cm. Túlzottam azért nem aggódom szét magam, de a kisördög bennem bujkál. Tudom, hogy nem szabad hasonlítgatni egy gyereket a másikhoz, de hát néha az ember mégiscsak megteszi. Meg eleve fejlődési rendellenességgel született, igaz nem súlyos dologról volt szó, végbélelzáródása volt. Műteni kellett, és azért elgondolkozok néha, hogy nem lehet-e esetleg kóros az is nála, hogy később tanulja meg a mozgásokat, mint sok más pici. Viszont agyilag elég érett, szerintem okos kissrác.
2010. márc. 20. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!