Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek mennyi és milyen segítsé...

Kinek mennyi és milyen segítsége van gyereknevelésben? (apuka, nagyszülő) Nagyon pici gyereknél (2 hó)

Figyelt kérdés
Nem lustaságom miatt kérdezem,hanem csak kíváncsiságból. Nagyszülőtől kapunk segítséget babafelügyeletben, főzésben, de az apukát alkalmanként zavarja, hogy "már megint itt lebzsel az anyós". Apuka persze néhány ház körüli teendő, takarításon, teregetésen kívül semmilyen baba körüli teendőben nem segít (etetés, öltöztetés, pelusozás).Olvasok és irígylek itt másokat, akik ketten veszik ki részüket a feladatokból. 5-10 percet játszik esténként a babával, de a csörgőrázása közben is a TV-t nézi. Nekem ez kicsit fárasztó, mert a gyerkőc elég aktív, 8 hetes, de alig alszik napközben, elég sírdogálós is, volt hasfájásos időszak is. Az agyam estére lemerül a gőgicséléstől.Kikapcsolódni csak akkor tudok, ha a nagymami itt van és 1-2 órára foglalkoztatja a babát. Sokat veszekszünk is emiatt. Tényleg extra kérés részemről, hogy segíthetne többet munka után? Csak 1-2 órára gondolok. Mert szerinte nekem ez a dolgom, én ezért vagyok itthon és ezért kapom a pénzt. Kezdek elkeseredni, hogy ezt így nem fogom sokáig bírni és nem élvezem az anyaságot, "rabszolgaságba hajtott", és szerintem ez így nem fair. ????

2013. júl. 9. 11:58
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
45%

"Apuka persze néhány ház körüli teendő, takarításon, teregetésen kívül semmilyen baba körüli teendőben nem segít "


Bocsi de én soha nem értem ezeket a kérdéseket, apa dolgozik utána megcsinál pár ház körüli dolgot mint írod. Mégis mit vársz még?

2013. júl. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak és kizárólag a férjem segít. Ha a férjed nem segít akkor igen is vedd igénybe más segítségét, főleg ha felajánlja és szerinted is megfelelően segít (nem szól bele a babval kapcsolatos dolgokba, úgy főz, ahogy kéred, stb). Örülhetne a férjed az anyósának, mert ha akkor jönne, mikor ő is otthon van, akkor egy kis időt ti is kettesben tudnátok tölteni. Ezt mi nem tudjuk megtenni, mert ha a férjem segít, akkor megint csak nem tudunk kettesben lenni.
2013. júl. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 bibus26 ***** válasza:
40%
Nekem semmi segítségem nem volt, ráadásul a nagyobbik fiam is csak 4 éves volt. Ha a párod dolgozik, akkor még így is többet segít, mint nekem segítettek. Túléltem, nem hisztiztem. Másnak se adatik meg a segítség, de ezt vállaltuk, mikor gyereket szültünk...
2013. júl. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a gyereket ketten vállaltátok emlékeztesd rá a párod!

Az én párom is rengeteget dolgozik,de amikor haza jön ő is szerel ezt-azt a pincében,de utána is képes még órákat a lányával játszani (6 hós).

Fürdeti,eteti,pelenkázza,öltözteti ha kell.Sőt hétvégén van hogy ő főz ebédet,nem nekem kell.Vagy épp elmegyek kicsit vásárolgatni magamnak,addig ő vigyáz a lányunkra.

Ez teljesen természetes.Ez az élet rendje.Ezt vállaltuk együtt.

Nagyon sajnálom,hogy neked nem segít semmit.Nagyon nehéz lehet így.Kitartás!!

2013. júl. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem Te örülj annak, hogy a nagyszülők segítenek. Nekem csak a párom van, és ezt Ő is belátja, így esténként elviszi a kislányunkat sétálni, én ezalatt felporszívózok, ágyakat igazítok és zuhanyzok, nekem ennyi a kikapcsolódás. Mindez 20-30 perc. Nincs olyan, hogy napi 1-2 óra szabad, de jó is lenne.
2013. júl. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
21%

Senki nem segített, a férjem se sokat, mégis megbírkóztam vele. Magadnak szülted, nem? Egy nő úgy vállaljon gyereket, hogy benne van a pakliban, hogy egyedül marad.


Az első évek erről szólnak. Apuka dolgozik, kicsit segít, anyuka otthon van, főz, háztartást vezet. Mit akarsz még? Panaszra nincs okod, ha még az anyukád is ott van egyfolytában.

2013. júl. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
67%

Már bocsi, de te jódolgodban nem tudod, mit csinálj. A férjed munka után a ház körül tesz-vesz, még ki is tereget, takarításban segít és te ennél többet vársz????

Ha komolyan azt mondod, hogy egy kisbaba mellett neked még napi több órás segítséged van anyukád személyében úgy, hogy a férjed igenis kiveszi a részét a melóból, akkor nem tudom, te mit csinálsz napközben.

Három gyerekem van, nem egészen két év korkülönbséggel születtek, a férjem SEMMIT nem segít a háztartásban, hiszen reggeltől estig dolgozik, a gyerekek sokszor már alszanak, amikor hazaér, tehát velük sem tud foglalkozni. Anyukámtól annyi segítséget fogadok el, hogy heti két németórám alkalmával vigyáz a gyerekekre. De ezt is csak most, amikor már a pici is egyéves.

Nőj föl, gyereked van, ne mondd nekem, hogy megszakadsz egyetlen gyerekkel a melótól!!!!

2013. júl. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
62%

Na álljunk már meg egy kicsit!Azért azt a gyereket nem magának szülte,ő nem ezt vállalta!Ők mostmár egy család,és közösen vállalták a gyereket!Nem úgy hogy anyuka majd meg szakad,alig él,apuka meg "csak" dolgozik.

Ez nem fair így!

Aki szerint ez így rendben van,annak komoly értelmezési gondjai lehetnek a család fogalmával...

2013. júl. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk Apa többet dolgozott, mint itthon volt, szóval nem nagyon tudott segíteni. Mondjuk hétvégente elmentünk sétálni, vagy vigyázott egy kicsit a picire, amíg sétáltam (ez volt a feltöltődés) :) Este együtt fürdettünk. Abban vette ki a részét a férjem, hogy este pihenhettem mellette. Megmasszírozott, vacsorát főzött, segített takarítani, 7végente együtt vásároltunk be. Gyereknevelésbe annyira nem tudott, mert nem tudott mit kezdeni egy kisbabával :) Evett-aludt, szopizott 2hósan a mi kislányunk. Szóval ezekhez nem nagyon tudott mit hozzátenni, max, hogy simogatta a hátát, amikor el kellett altatni. De ennyi! Nem rázta a csörgőt, meg ilyenek :) Én énekeltem, csörgőztem, mondókáztam, dumáltam megállás nélkül, férjem dolgozott, este meg kényeztetett. Most 2.5éve a kislányunk és kb 1éve van az hogy tud vele mit kezdeni és fél éve, hogy együtt marha jól elvannak. Játszanak, beszélgetnek. Igazából az Apák többsége nem tud mit kezdeni egy picike babával, neki nagyobb részt Anyára van szüksége, nem is értik, hogy miért sír, nem tudják megszoptatni, ilyenek. Aztán majd ne aggódj eljön az Apa ideje is. :) Nálunk legalábbis így volt. Már várja az ajtóban, ha hallja hogy jön haza és onnantól kezdve nekem pihenés van. Szinte le sem szállnak egymásról :)
2013. júl. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
83%

Nagyszülők vidéken, 200 km-re laknak, rájuk nem számíthatok, havonta jönnek, akkor pár órát vannak itt, de akkor is ebédnél kell őket várni, készülni kell a vendékekre.


Van egy 4 éves lányom. Férjem 7-re ér haza, akkor eszik a naggyal, játszik vele, megfürödnek, s elaltatja, de ő is elalszik vele.


Van egy pici, 3 hetes. Éjjel 2x kel enni, éjfélkor, háromkor, majd 6-kor, de a nagy is kel hatkor.

A picit megszoptatom, a nagy addig mesét néz, majd neki is adok reggelit, oda teszem az ebédet, , a pici 6-11 felvan, közben szórakoztatom, öltözünk, majd boltba megyünk,

Majd ebéd a naggyal, házimunka, majd kel a pici.

4-körül elmegyünk a játszótérre, 6-ra haza, megint pici etetése, s fürdetés, mosogatás, altatás, s kezdődik előről...


Teljesen én látom el a picit, a nagynál besegít a párom este, de nem várom el tőle, mert ő egész nap dolgozik, este fáradt, sokszor elalszik egy ültő helyében én meg itthon babázok, játszók a naggyal, főzök, kiteregetek...

Nekem ez nem munka, nem panaszkodom...

A férjem sajnálom, mert minden második hétvégéje szabad, s minden nap reggel 7-este 7-ig dolgozik. Igyekszem minél kevesebbet rá hárítani, ő a pénz kereső, ő tart el minket

2013. júl. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!