Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit látja a nagyszülő a...

Mennyit látja a nagyszülő a gyermeketeket?

Figyelt kérdés

Igazán az érdekelne a legjobban akik egy városban/faluban vagy nagyon nagyon közel laknak egymáshoz.



Nemsokára érkezik első gyermekünk és egy városban lakunk az egyik nagyszülő párossal. Kíváncsi vagyok, kinek mi a véleménye!



2013. jún. 21. 14:31
1 2
 1/14 Kerria ***** válasza:

Az egyik nagymama hetente egy napot van vele, a másik nagyszülők kb. - havonta 2 órát.


Bár mind a kettő messzebb lakik ugyan, aki látogat, neki nincs kocsija, tömegközlekedéssel jön és megy. A másiknak van autója, de nem jönnek...

2013. jún. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Budapesten lakom a volt férjem apja (exapós) heti egy délután én viszem fel a gyerekeket vagy Ő jön le hozzánk, anyukám segít Ő két napra jön át alt itt alszik egy éjszakát.


Nemsoká megyek vissza dolgozni akkor nem tudom mennyit hogy látják majd őket ez addig van igy míg itthon vagyok (még 3 hét)


Mindkét nagyszülő egy egy kerülettel arrébb lakik papucsba ugyan át nem jön de 15 20 perc autóval.


Őszintén bevallom néha kicsit sok mindkét nagyszülőből....de sokat segítenek és persze szeretem Őket. Apósomat is..bár régen nem volt felhőtlen a viszony...

2013. jún. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Az egyik nagyszülőpárral élünk egy házban. Nagyon jó a gyerekkel a kapcsoltuk, én teljesen nyugodt vagyok, ha rájuk bízom. Amikor itthon vannak, sokat játszanak együtt, gyakran mennek ide-oda, játszótérre, sétálni stb. ha dolgunk van nyugodtan le tudom "passzolni" hozzájuk.

A másik nagyi.....hm. Hát ő is szereti a gyereket, de egy lépést nem tenne utána. Ő 50 km-re lakik, és mindig van kifogása miért nem tud jönni. Ha mi visszük a gyereket, akkor jól elvannak, de ennyi. Ő sosem vesz neki semmit (még egy csokit sem, nem nagy összegre gondolok). Ha én nem megyek 2-3 hónapig, és nem viszem a gyereket, nekik akkor is jó. Ha hetente viszem, úgy is jó. Az isten sem érti a gondolkodásukat, pedig szivűk vágya teljesült, amikor az első unoka fiú lett, aki ráadásul tiszta apja. Igyekszem nem törődni velük, mert eléggé egocentrikus emberek, nekem meg a hajam hullik tőlük, de szándékosan a gyereket nem tiltom.

2013. jún. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem csak a kilométertől függ, hanem a kapcsolattól is.

Anyósomék két utcányira laktak kezdetben, mi azóta már elköltöztünk, de az első 6 évben így volt. Hetente egyszer nála vannak egy délutánt a gyerekek, kb. két hetente egyszer ott alszanak nála péntekről szombatra és átlag 2 havonta egyszer ott ebédelünk mindnyájan hétvégén valamelyik napon. Nyáron egy hétre elviszik őket teljesen, de családi nyaralóban együtt is szoktunk nyaralni.

Az én szüleim is közel laknak, de elváltak, apámnak új élete van, anyámmal meg nem jó a viszony, átlag 2-3 havonta egy fél napra eljönnek hozzánk, évente egyszer kb. mi megyünk.

2013. jún. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Az egyik nagyszülő a szomszédos utcában lakik, ő mikuláskor érdeklődött utoljára a kis unokája felől, a másik nagyszülőkkel is egy városban lakunk, de jóval messzebb tőlünk, hozzájuk hetente 1-2 alkalommal megyünk, meg mikor hogy sikerül, mert ugye dolgoznak még.
2013. jún. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Anyukám 25 km-re lakik, vasárnaponként szoktunk hozzá kimenni, illetve, ha ő bent jár hétköznap, akkor általában eljön hozzánk. Apuékkal egy városban lakunk, változó hányszor találkozunk egy héten, de 2-3 alkalommal biztosan. Apósom még egyszer sem látta az 1 éves fiunkat, anyósom egyszer 3 hetes korában. Ez viszont nem a távolság miatt van.
2013. jún. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nekem nem jó a viszonyom az anyósommal, de egy városban élünk, és nem tudom mi a "helyes".


Én úgy gondolom, havonta fogunk csak menni. Most is így van, havonta 1szer megyünk hozzájuk, többet nem.


Nem szeretnék ezen változtatni, de nem tudom ők mit fognak kierőszakolni.

2013. jún. 21. 14:44
 8/14 anonim ***** válasza:
amelyik nagyszülő a szomszéd utcában lakik, az az elmúlt 1,5 hónapban 1x volt itt. aki 35 km&re lakik jön ahogy a munkája engedi. ált. hetente 2 napra.
2013. jún. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Mgí nagyon pici volt a fiam, anyukám akár naponta jött, itt volt egész délelőtt, mert csak délután dolgozott. Utána, mikor nagyobb lett a fiam, mi mentünk át, fél óra séta, félútig anyum kijött. Most sajnos anyukám műtötték, nem emelhet, így kevesebbszer találkozunk, mert a fiam mászna rá:) Mondjuk ma találkoztunk, és holnap is átmegyünk, meg egyszer voltunk együtt a kórházban, és mióta hazajött, azóta is kétszer. Szóval alapon az lesz, hogy így nyáron átmegyünk majd megint hetente többször. Anyósom még közelebb lakik, van is autójuk, de ritkán jön. Mi nem megyünk, mert a higiénia nála csapni való, szóval ők jönnek. Általában valamilyen ünnepnapon, legutóbb gyereknapon voltak, kb. fél órát. Így évente 6-7 alkalommal jön maximum...
2013. jún. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nekem az anyósomék a másik utcába laknak,így ők minden nap jönnek unokázni.Napi 2 órát itt vannak,és babáznak.

Az én szüleim sem laknak annyira messze (30 km),ők hetente 2x jönnek.2-3 órát vannak itt vele.

2013. jún. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!