Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Máshol is előfordul, hogy...

Máshol is előfordul, hogy gyakran apuka jobban meg tudja nyugtatni a pici babát? Sajnos ez engem zavar.

Figyelt kérdés
A férjem otthon dolgozik. Mikor a játszósszőnyegen játszok a babóval és bedühödik,fel akarja nyomni magát,nem sikerül neki,esetleg picit begkoppan a feje stb.utána vígasztalhatatlanul sír. Nálam nehezebben nyugszik meg,párom rohan oda,hogy átvegye,mondván őneki adjam oda. Tudom,hogy ennek örülnöm kéne,valószínűleg mindenki majd ezt fogja leírni.. meg hogy szerencsés vagyok,de engem zavar..Ma nem adtam neki oda, ki akarta szedni a kezemből,mondta önző vagyok,meg önértékelési problémám van,picit tovább sírt a gyerek,de aztán végül nálam is megnyugodott. Halkan énekeltem neki, aztán letettem aludni. Nem akartam összeveszni a gyereken, de nem akarom, hogy társaságba is ezt szokja meg, hogy nálam nem tud megnyugodni..Nem az van, hogy soha nem adom neki oda ha sír, de hétközbe ne rohangáljon mindig oda azzal,hogy majd ő, szokja meg a baba,hogy anyára is számíthat.

2013. máj. 21. 10:33
 1/8 anonim ***** válasza:

A gyerek érdeke az első. Ha apánál nyugszik meg, akkor ő nyugtassa.

Miért baj, ha társaságban apa nyugtatja meg? Nálunk hétvégén apa etet. Akkor is, ha vendégségben vagyunk vagy hozzánk jönnek. Ettől nem érzem magam kevesebbnek anyaként.


Nem lehet, hogy téged ez már annyira frusztrál, hogy ha ilyen helyzet van akkor akarva-akaratlanul nagyon ideges vagy? Mert akkor nem fogod tudni megnyugtatni. Valahogy azt kéne elrendezned magadban, hogy TE ne legyél ilyenkor ideges, akkor a babát is könnyebben meg tudod nyugtatni.

2013. máj. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sejtettem,hogy ezt a választ kapom:) Mindig anya a hibás..
2013. máj. 21. 10:52
 3/8 anonim ***** válasza:

Milyen választ vársz?


Igazad van, apukának csak szerencséje van. Amúgy is miért akarja megnyugtatni a gyerekét? Az az anya dolga! Munkaidőben ne is legyen otthon, vagy ha mégis húzza be fülét-farkát, szarjon le téged meg a gyereket. SŐt, munkaidő után is!

Te pedig mindent jól csinálsz, nincs annak semmi oka hogy a gyerek nálad többet sír. Te mindent jól csinálsz, csináld így tovább, hajrá!

2013. máj. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy hibás. Mindig a nyugodtabb embernél nyugszik meg hamarabb a baba. Vissza fogod sírni ezt az időt, mert hamarosan egész nap rajtad fog lógni a gyerek. :)
2013. máj. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%
Ne izgulj! Azért nyugszik meg apánál hamarabb, mert ő valószínűleg nem görcsöl rá, hogy megnyugtassa :) Nálunk is volt ilyen, engem is zavart. De aztán rájöttem, hogy ha nem görcsösen akarom megnyugtatni a gyereket, akkor sikerül. Türelem, nyugalom :)
2013. máj. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
5/5! Köszönöm! Valószínűleg igazad van, mindenesetre örülök, hogy végre nemcsak én vagyok az egyetlen,akit zavar is ez a helyzet. Picit olyan érzés,mintha el akarná szeretni tőlem:) Féltékeny vagyok a helyzetre, sokat küzdöttem ezért a csöppségért,pedig szeretem az apukáját is.
2013. máj. 21. 12:49
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"sokat küzdöttem ezért a csöppségért"


Az Apuka nem vett ebben részt?Ő nem küzdött??,Gondolom ő is akarta??,

Csak úgy süt a soraidból az,hogy te kiakarod szinte sajátítani ezt a babát és Apukát ebből ki akarod rekeszteni!Szerintem azért rohan oda nyugtatni,hogy szerencsétlen ő is had vegyen már részt a babája nevelésébe, a családi életbe!

2013. máj. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kedves 7-es!

Ha nem lennél ennyire tipikus hím sovinszta,akkor talán megértenéd a soraim mögött rejtőző dolgokat..Ha már te is ítélkezel rólam,akkor én meg azt mondom,típikusan az a user vagy, aki azért jön ide fel,hogy okoskodjon. Van egyáltalán gyereked? Ismered talán látatlanba az én gyerekem apját?Hogy máskor mennyit van vele?Nem hiszem..

Egyébként sokat van vele,még hétvégén is, és képzeld ő fürdeti..Na tessék tovább védeni a páromat...

2013. máj. 21. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!