Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejfehérje érzékeny babátoknál...

Tejfehérje érzékeny babátoknál mikor és hogyan történt a tejterheléses vizsgálat?

Figyelt kérdés

Lányom 1 éves,2 hónap múlva kell visszamennünk a gaszrora és azt mondta a doktornő,hogy szeretné neki megpróbálni bevezetni a savanyított tejtermékeket.Szerintetek 2 hónap is sokat számít,vagy megpróbálhatnám akár most is???

Nálatok hogy volt?


2013. júl. 9. 14:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem számít 2 hónap.Ezt úgy értem, hogy ez a kor nem azért van, mert minden gyerek akkorra fejlődik, növi ki, hanem mert a tápit 1 éves kor után csak gasztrós javaslatra írják fel.Mi még csak a 10. hónapban járunk szintén allergiával, de mondta is a dr-nő, hogy 1,5évesen menjünk vissza, nem lesz terhelés, ránéz, aztán majd meglátjuk.Mondjuk neki tejcukor, tejfehérje, tojás, szójaallergiája van. Visszatérve az iskolakezdés is egy meghatározott évben történik, de az nem azt jelenti, hogy minden gyerek ugyanolyan fejlettség szinten van, de muszáj menni.Szóval, ha nálunk később nem is lesz gond én akkor sem fogok neki adni ilyen kajákat, amiket most nem ehet, mert hallottam már olyanról is, hogy nem volt semmi sokáig aztán visszaesett, és ki sem nőtte, örökre megmaradt. Nagyon körbe kell járni a témát, és nem szabad, hogy az orvosok behúzzanak a csőbe.Mi 3 orvosnál is voltunk, de még azt mondom, hogy most sem vagyok megelégedve, de legalább a terhelést megúsztuk.Most legutóbb Pregomin helyett Pepti plusszt akart adni, mondtam jó, de azért írja a papírra a Pregomint is.Aztán megnéztem neten az összetevőket és nem is ihat ilyet, mert nem minden mentes, és tej alapú.Még jó, hogy odafigyelek.Szóval neked is az ajánlom, hogy minél tovább várj a terheléssel, felesleges sietni, mert aztán egy életre el lehet rontani.
2013. júl. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Még annyit,hogy 1 éves korig havi 12 db Pregót írnak ki, spájzolj be, és menj később terhelésre.Ja, dr-nő azzal nyugtatott, hogy nem baj, ha marad egy kis allergia, mert emelt családi jár utána.Köszi,- gondoltam,- egy életen át diéta.
2013. júl. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Múlt hónapban kezdtük a tejterhelést. Vaktesztes volt, 1-es és 2-es porból választottunk,az 1-essel kezdtük bent kapott 10 ml utána olyan 30-at végül a maradékot kb 60 ml,semmi tünet itthon folytattuk 2 naponta kellett neki 90 ml csinálni a porból. Mikor megkapta itthon is a port székrekedés és véres széklet lett az eredménye. Azt mondta az orvos folytassam. Büdi tejszagú volt a szája. 4 nappal később abba hagytam a terhelést,mert erőlködött és csak kúppal kakilt. Rá 1 hétre mentünk a 2-es porért bent megkapta megint tünete nem volt se ott se itthon,így tegnap mentünk az eredményért. Tejallergiás... Már tudtam az elsőnél is. Emelt csp csak 2 éves kor felett jár a kormányrendelet szerint,de az államkincstár szerint nem. Nekünk fél évet még várni kell,hogy kitöltse a papírt
2013. júl. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Na látjátok, ez a bürokrácia a semmiért, én ezért nem is engedném a terhelést. 2-s voltam.A gyerek meg sehol nincs a történetben.Ezt mondom, hogy néhány hónap nem változtat, s egy ideig lehet bírja a szervezet, aztán besokall, és egy életre marad a diéta.
2013. júl. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!