Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 8kgos gyermekem napi 6-8 deci...

Zsuzsó30 kérdése:

8kgos gyermekem napi 6-8 deci anyatejet eszik, kb 1dlgyümit. Mást nem hajlandó elfogadni. Mit tegyek? A veséjére nem káros?

Figyelt kérdés
2012. febr. 4. 16:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem mert az anyatej a fő tápláléka. Egyébként nem írtad mennyi idős. Mert 8kg-san lehet 6 de 10 hónapos is.
2012. febr. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Dehogy káros!Testsúlykilogrammonként kb 120-150 ml-t kell számolni.Szóval a Te kicsid napi adagja 960-1200 ml/nap(ez nem szentírás,a babák nem egyformák,+/- eltérés van).Tökéletes mennyiséget fogyaszt.Ha jól tudom 1 éves korig számoljuk így.2 gyerekes
2012. febr. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

mennyi idős? mert nagyon nem mindegy :)

egyébként nem értem ezt a káros dolgot :D

az anyatejben megvan minden. először nagyon vizes, tehát innivaló, majd jön a zsíros, tápláló tejci :)


persze 1 éves kor után ez így már önmagában nem laktató.

6 hónapos kora után meg szüksége van a husi, zöldségekre, fogy a szervezetéből a tartalék. de itt megint csak elakadtam mert nem tudom mennyi idős :D


1dl gyümit írsz, hogy iszik. az jó, de önmagéban ne adj gyümilevet. mindig vizezd, mert megterheli a pocakját. na most akkor próbáld ki, hogy fél deci almát összekeversz fél deci répalével és kis vízzel :)

ha ízlik neki akkor holnap próbáld kicsit pépesebbre csinálni és bekanalazni neki.

először az lenne a lényeg, hogy megtanuljon kanálból enni, ez a szopis babáknak nagyon nehéz, de gyümilével is tökéletes gyakorolni :)

aztán ha már elfogadja akkor nagyon pici husit és zöldséget rejtsd bele a gyümibe, majd emeld a zöldséget, a gyümit meg csökkentsd, így fokozatosan fogja megszokni :)

2012. febr. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szia. Az én kisfiam most múlt négy hónapos és 8 kg. Csak anyatejet kap, semmi mást. Tökéletesen elég neki, ez látszik is rajta :) Amíg van elég tej, addig szerintem nem is kell neki más. Később majd biztos elfogad mást is. Ami nagyon fontos: egyszerre mindig csak egy féle új táplálékot adj neki, hogy a kis pocakja meg tudja szokni. Jó egészséget! :)
2012. febr. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!