Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos kislányomnak mikor...

8 hónapos kislányomnak mikor vehetek bébikompot? Nektek mi a tapasztalatotok vele? Babátok szereti?

Figyelt kérdés
Igazából hallottam jót is és rosszat is róla, hogy hátráltatja a baba mozgásfejlődését, de sok imerősöm szerint pedig jó dolog, szeretik a babák. Kislányom még nem tud ülni, csak immel-ámmmal de eldől, csak pár pillanatig tartja meg magát. Mindenféleképp csak akkor vegyek neki kompot ha már tud ülni, vagy már most is lehet? Előre is köszönöm válaszaitokat!
2013. júl. 12. 09:07
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
A babák persze hogy szeretik, hiszen haladni tudnak vele, mikor egyébként maguktól még nem tudnak. Ebben az esetben nem az a lényeg, hogy a gyerek szereti, hanem az, hogy káros a számára.
2013. júl. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
nekem 7 hós a babám és imádja, am a másik 2 is szerette az egyik 8 a másik 4 éves de egyiket se hátráltatta semmiben.nyugodtan le lehett pontozni :)
2013. júl. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nos, igen, ez elég pro és kontra. Anyukám elmondása szerint mi is imádtunk és mineket sem korlátozott semmiben. De azért félek, hogy az én babám esetében nem így lesz. :P
2013. júl. 12. 10:14
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekünk nem tudom,hogy a komptól vagy nem attól, de kisfiam 2 héten belül megtanult mászni, felállni és bútorok mellett lépegetni,pedig hipotón.

Előtte nem nagyon volt mozgékony,de 2 hete,le se birom állítani. :-)

A kopmot kb. 1 hónapja használjuk,nem tudom,hogy van-e összefüggés közte.

2013. júl. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kisfiam most lesz 11 hónapos. Napi 20 percet volt benne kb,amíg mosogattam vagy ilyesmi,mostmár nem nagyon tudom beletenni,mert csak mászna :-) De úgy érzem,hogy nekünk sokat segített abban,hogy 2 hét alatt szinte megtanult "mindent"...

Meg persze a Dévény torna... na meg hát mi is felnőttünk,pedig én személy szerint órákat voltam kompban,míg anyám dolgozott mellettem.

Utolsó voltam

2013. júl. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%

Én komp ellenes vagyok mert sokat olvastam arról hogy nem tesz jót a gerincnek és sok ismerősöm úgy járt, hogy a babája csak a kompban volt hajlandó mozogni és volt olyan akinek a babája majdnem 2 éves volt és még nem járt mert lusta volt, a komp jó volt neki mert tartotta a fenekét, viszont komp nélkül nem akart járni.

Én abban az esetben vennék kompot a babámnak ha nem akarna mászni, járni stb... és hátha a komp hatására megtanulna. Ahogy elöttem is írták többen hogy onnantól kezdve indul meg a baba. Ha magától szépen fejlődik akkor szerintem a komp csak zavaró tényező lehet.

Nem rosszból írom ezeket, tényleg, én nem ítélem el a kompos anyukákat, csak nekem ez a véleményem. :)

3 hós kisfiú anyukája

2013. júl. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igazából teljesen elbizonytalanodtam. Kislányom is elég "lusta",de nem biztos, hogy ez a baj, kötötebb a bal oldali izomzata, és a lábát is húzza kúszás közben. Hozzánk is jár Dévényes emiatt, de lehet majd az ő véleményét is kikérem erről. Szóval várok még egy kicsit.
2013. júl. 12. 11:36
 8/10 anonim ***** válasza:

Várd meg ,hogy tudjon ülni, és csak utána tedd bele.

Egyébként pont azért tartják károsnak, mert kimarad/rövidül a mászás. Lehet, hogy egy normál fejlődésű csecsemőnél nem okoz gondot míg másnál igen. Én nem tenném bele 8 hónapos kora előtt és amíg nem tud ülni.

2013. júl. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mivel nagyon megoszlanak a vélemények, szerintem kérj a védőnőtől és a gyermekorvostól tanácsot, ők biztosan megtudnak győzni, hogy segít vagy hátráltatja a gyermek fejlődését! Szerintem ez a legtisztább! Ők szakemberek, nem egy-két gyermek mozgásfejlődését kísérték végig, biztos van tapasztalatuk!
2013. júl. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
szerintem ne vegyél ilyet. főleg ha lusta és a bal oldali izomzata kötöttebb. nekünk is azt mondta a dévény tornás hogy inkább tegyek le pokrócot a konyha közepére tegyek körbe játékokat és majd ő elügyeskedi magát a játékokhoz, a komp nem erősíti meg a hátizmait, csak a gerincét terheli meg. Fiam 6 hónaposan mászott és 11 hónaposan indult el. nem volt kompunk. pedig korababa.
2013. júl. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!