Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek rosszul esne, ha a...

Nektek rosszul esne, ha a testvéretek nem mutatna érdeklődést a gyermeketek iránt?

Figyelt kérdés
Nyilván nem azért szül az ember, hogy mások körül rajongják,de szerintem jól esik mindenkinek,ha a család foglalkozik a kicsivel. 2 testvérem van,a bátyám elköltözött kb.150 km-re tőlünk.Azóta nem sokat látjuk,jól keres,de valahogy sosem telik arra,hogy hazajöjjön,minden másra inkább van pénz.A majdnem 8 hónapos kislányomat 4szer látta,terhesen is kb.3szor látott,fel nem hívna, vagy írna,hogy mi van a kicsivel.A szüleimmel is akkor beszél,ha ő hívja,vagy mennek hozzá,szinte könyörögnek neki,hogy jöjjön néha haza.Állítólag nincs pénz,de amúgy totál érdektelen.Arra bezzeg jók,ha vonattal kell vinni nekik pár ezer ft-ot,mert nincs pénzük már kajára...Azért furcsa,mert amíg itthon lakott nagyon jó volt a kapcsolatunk.A szüleim miatt is rosszul esik,mert tiisztára hálátlanság ez a részéről..
2013. júl. 12. 16:23
 1/10 anonim ***** válasza:

Igen, rosszul esne, és rosszul is esik, mert az én 2 öcsém is ilyen, le se tojtak se terhesen, se mikor megszületett, se azóta, és már lassan 3 éves a lányom...de hát majd megtudják milyen érzés, mikor majd neki is lesz..bár én nem fogom tudni ezt megtenni, amit ők csinálnak velem..:'( nagyon fáj..


Amúgy szetm ez jellemző a férfiakra általában, tehát azt el tudom képzelni, hogy ha húgom lenne, akkor ő nem csinálná ezt meg..bár a fene tudja, míg az emebr fiatal, és bohó, és nem terhes(mert nekem is azalatt jött meg az eszem), addig nem is érti ez mekkora dolog az emebr életében, engem annó kifejezetten idegesítettek a kicsik, most meg élek-halok értük...


Jó egészséget!

2013. júl. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Golan Trevize ***** válasza:

Nem esne rosszul.

Miért kéne, hogy érdekelje? Az mondjuk zavarna, hogy én utánam nem érdeklődik.

Jó, húgom gyereke engem is érdekel, de már az unokatestvérem gyereke sem.

2013. júl. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát igen a férfiak ilyenek,van egy húgom is , ő odavan a lányomért.ezt meg is értem,de van élettársa,akinek van egy lánya, nem közös gyerek,ő anyaként kicsit irányíthatná tesómat, hogy "hívd már fel,mi van velük" vagy ilyesmi.Meg nem az,hogy anyagilag érdekelne, de mikor a barátnője testvérének gyereke született, nagyobb összeggel támogatta őket, állítólag abból vettek babakocsit, tőlem meg azt sem kérdezte meg kell-e egy csomag pelenka.Mindegy,ez van.
2013. júl. 12. 16:53
 4/10 A kérdező kommentje:
Attól is függ,előtte milyen volt a kapcsolat.Nyilván,ha nem túl jó,akkor nem esne rosszul.De mi tényleg nagyon jóban voltunk.
2013. júl. 12. 16:55
 5/10 anonim ***** válasza:

Én is jóban voltam a nővéremmel amíg itthon laktunk. Csak aztán elköltözött, és többet nem nagyon foglalkozott velem, én pedig féltem tőle. Évente vagy egyszer találkozunk, nem tudom mihez kezdjek vele. Szóval én nem érdeklődök a kisgyereke iránt, mert a testvérem is gyakorlatilag idegen. Ezen kívül nem szeretem a gyerekeket, és nem valami h*lye gyerekes dolog. Igenis vannak emberek akiket nem vonz egy kisgyerek, és sosem fog.

És igen, simán el tudom képzelni, hogy valaki másnak a gyerekével viszont foglalkozzak. Pl a legjobb barátnőmével vagy ilyesmi. És nem azért mert megváltozik a véleményem a gyerekekről, hanem mert szeretem a szüleit. Az érzelmek nem azon múlnak, hogy ki a rokon és ki nem. Nem lehet valakit csak azért szeretni, mert rokon. Az ember nem tehet arról, hogy milyen érzelmei vannak. Ugyanez vonatkozik a szülőkre. Csak azért mert te vagy a szüleid úgy látjátok, hogy semmi rosszat nem tettek, még simán elképzelhető, hogy őt igenis érte valami rossz ami miatt nem igazán akar hazajönni. De az is simán lehet, hogy egyszerűen ilyen a természete. Nem igényli. Valószínűleg én sem fogok gyakran érintkezni a szüleimmel ha egyszer elköltözök, mert egyszerűen nekem nincs szükségem annyira szoros kapcsolatra velük.

Ja és én is lány vagyok.

2013. júl. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

34 hetes vagyok, és mióta tudattuk a nővéremmel, hogy jön a babánk (kb. a 10. héten), azóta fel sem emelte a telefont, egy e-mailt, sms-t sem írt, a közös családi programokra, ahová én is hivatalos vagyok, be se teszi a lábát. Személyét tekintve, mintha kámforrá vált volna, néha a szüleimmel beszél telefonon, de ennyi. Míg régebben minden hétvégén jött. Hogy rosszul esik-e? Nyilván. Tudom, hogy neki gyenge pont ez a babadolog, mivel kezd kifutni az időből, párkapcsolat sehol, de gyereket meg szeretne. Azonban nekem jól esne, hogy érdeklődne, vagy küldene egy e-mailt. Az ingyen van, nem kell költenie egy Ft-ot sem. Én egész nap itthon vagyok, ő viszont dolgozik. Sokszor gondoltam, hogy felhívnám, de nem tudom mikortól dolgozik és meddig. Munkaidő alatt meg nem engedhet meg magánbeszélgetést, mivel pénzzel foglalkozik.

A lényeg, hogy én nem várok el tőle semmit, ne hozzon ajándékot, nem kell semmi a picinek, mindent beszereztünk, amit csak kell, de azért legbelül fáj, hogy míg a párom testvéreivel személyesen és telefonon is tartjuk a kapcsolatot (pedig nekik, ha úgy nézzük, még hivatalosan a sógornőjük sem vagyok), van, amelyikkel szinte naponta találkozunk, mert közel lakik, de aki távolabb, őt is hívjuk két-három hetente, vagy ő minket, de ha éppen nem, mert nálunk rohanás van, vagy neki nincs ideje két kicsi gyerek mellett, akkor is, érdeklődik. És nekem már ez is sokat jelent.

Szóval, meg tudom érteni maximálisan a helyzeted. :(

2013. júl. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A bàtyàm vègig magzatnak hivta, talàn mostanra tudja a nevèr màr féléves...Rosszul esett mert a tesòm engem mèg a kutyàja is èrdekrlt. Tul vagyok rajta nem tert semmit, hogy ne igy legyen...
2013. júl. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

3 éves a nagyobbik fiam fél éves a kissebbik fiam!A nagyot kb 3x látta 10 percekre a kicsit 1x:Mindíg csak azért jött mert valami segítség kellett neki tehát nem azért mert "csak úgy" látni akarta őket!!!SOHA SEMMIT nem hozott nekik még egy szelet csokit sem a nagynak...bár mondjuk ezt nem is várom el!

De tudod mit..mondok jobbat!Apám a kicsit még nem is látta SOHA,a nagyot is csak kb 5-6 x!

Na ez milyen fajin család mi???

2013. júl. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
utsó vagyok!A kommentem elején a bátyámról írtam csak valahogy lemaradt!
2013. júl. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Anyaként számomra érthetetlen,hogy családtagként,hogy viselkedhet így valaki...
2013. júl. 13. 07:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!