Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az egyik fotós cégnél...

Zsu Ko kérdése:

Mi az egyik fotós cégnél voltunk modellek, de hiába ígérgették, mégsem lett felkérve a kisfiam fotózásokra, pedig kék szemecskéi, fürtös szöszi hajacskája van. Ismertek olyan céget, akik ha azt mondják szerepel majd a babád újságban, akkor fog is?

Figyelt kérdés
Tudtok jó babafotóst? Mi az egyik cégnél voltunk modellek, de hiába ígérgették, mégsem lett felkérve a kisfiam fotózásokra, pedig kék szemecskéi, fürtös szöszi hajacskája van. Gondolom csúsztatni kellett volna zsebbe. Ismertek olyan céget, akik ha azt mondják szerepel majd a babád újságban, akkor fog is?

2013. júl. 12. 17:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
ha a világ legszebb babája lenne a gyerekem, akkor sem csesztetném ilyen marhaságokkal. Ez Neked fontos, nem a babádnak. Ezt úgy hivják önzőség.
2013. júl. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem kértem senki ilyen hangú kommentjét!!!
2013. júl. 12. 17:37
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

azt h szerepel e azt nem a fotós cég dönti el hanem a képeket megrendelő cég


pl ha éppen neki barna lány kell akkor hiba van neked szőke fiad az nem fér bele


szal nem a fotós cég hibája ha a megrendelőnek nem tetszik a fiad


am az egyik ismerősöm csinálta ezt a gyerekkel majd 3 év volt mire az első reklám megvolt

fél évente kellet egy sorozatot készíteni róla mert annyit változik a gyerek

2013. júl. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Pedig tök igaza van az elsőnek. És persze,természetes,hogy neked ő a legszebb...

Amúgy az a cég jól átvert téged! Hány ilyen van.

2013. júl. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy nem szöszi-kék szemű modell kell, hanem vörös hajú zöld szemű.

Ez van.

Törődj bele.

2013. júl. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van fotós ismerősöm, nem ő dönt arról, hogy egy-egy újságban ki szerepeljen a képen. Ha pedig reklámfotó, akkor a megrendelő akarata érvényesül, a fotós csak a legjobbat igyekszik kihozni abból, akit elétesznek.


Amúgy igazat adok én is az elsőnek. Az enyémek szerepeltek párszor újságban, mert egy barátnőm újságíró, abban az időben a cikkeihez kellett babafotó, sőt két képen én is rajta vagyok. Na és? Nem lettek sem szebbek, sem okosabbak tőle. Egy kedves emlék ami bekerült egy dobozba többi fotó, cetli, rajzocska mellé. A gyerekek nem is emlékeztek rá olyan kicsik voltak, akkoriban is két percet foglalkoztunk vele, amíg a nagyszülőknek megmutattuk a képet, azt mondták aranyos, és kész. Ez tényleg az anyukáknak (már akinek) jobban kell, a gyerekeknek halál unalmas az egész fotózás.

2013. júl. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom: ez a megrendelő döntésén múlik. Attól függ, hogy ő milyen babát "szeretne", a katalógusból ki a legmegfelelőbb számára. Nyilván, szerinted, a te kisfiad a legszebb, legjobb, de ha a megrendelőnek nem szimpatikus /más termetű, hajszínű, szemszínű, pofijú, nemű baba kell, akkor nem fogja a te kisfiad választani. Sok babafotó készül, nálunk is sok ismerősnek ajánlottak fel fotózást, többen elfogadták, de nem sok mindenkit kerestek fel, pedig be kell vallanom, valóban vannak köztük szép arcú kisfiúk/kislányok.

Szóval, lehet a kisfiad szőke, kék szemű, ha éppen a megrendelők zöme inkább a szőke, kék szemű leánykákat és a barna hajú, barna szemű fiúcskákat keresték leginkább, de nem a szőke, kék szemű kisfiúkat.

2013. júl. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, provokáció nélkül kérdezem,mert tényleg érdekel. Miért? Mi az oka, hogy ezt szeretnéd csinálni a gyerekeddel? Szerinted ebben mi a hasznos, miért jó neki?
2013. júl. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
6. vagyok, mondjuk az enyémek éppenséggel elég egzotikusan néznek ki (az apjuk miatt), a kicsire többször mondták, hogy vigyem fotózni mert az ilyenek keresettek, na de más az, ha valakinek a barátnője odaszól, hogy kéne egy gyerek, holnap 10-re tudok-e menni fotóztatni. De én azért nem fizetek hatalmas pénzeket, hogy a gyereknek portfoliója legyen, nem ülünk végig több órás castingot, hogy TALÁN kiválasztják, és utána még végigcsinálhat egy több órás haláli unalmas fotózást. Azért amikor a 2 éves szaladgál a többszázezres/milliós felszerelés között vagy a három 10-12 hónapos már halálra unja, hogy az anyukájukat sminkelik, az egyiknek csúszunk az alvásidejébe, a másik már enne, a harmadik meg kiakadt, hogy nem kaparinthatja meg a fényképezőgépet, persze a háromnak egy irányba kellene nézni és egyiknek sem üvölteni, az nagyon nem gyerekbarát... Nekem az a pár alkalom bőven elég volt.
2013. júl. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Szerintem nem vagyok attól rossz szülő, önző, és hasonlóak, mert szeretném, ha a kisfiam szerepelne egy újságban. Felnőtt korában, ha elővesszük, és megmutatjuk neki a képeket, biztosan örülni fog, hogy az apja, anyja befizette őt egy fotózásra, ahol jó minőségű képek készülhettek róla. Amúgy meg nagyon élvezte a fényképezést, rögtön pózolni kezdett. Nem egy szépségversenyre vittem, ahol előtte szoliba vittem, és műkörmöket aggattam rá, mert akkor jogos lenne a megbotránkozás! Hanem egy egyszerű fotózásra! Ráadásul a kérdésem az volt, hogy ismer e bárki jó, megbízható fotóst! Amúgy annak/azoknak köszönöm a választ, akik a kérdésemre válaszoltak, nem pedig a véleményüket osztották meg!
2013. júl. 12. 21:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!