Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mire gondolnátok?

Ti mire gondolnátok?

Figyelt kérdés

Ha megyek a kisfiammal boltba vagy az utcán az emberek 80%-a ezt mondja"de gyönyörű.de szép.milyen édes..."mindenki elfogult a saját gyerekével őt tartják a legszebbnek

Pedig tény és való nem minden baba szép..


Ti elhiszitek ilYenkor amit mondanak vagy csak azért mondják hogy ne bantsanak meg??


Nekem a fiam a legszebb de azért érdekel valamilyen szinten másnak mi a véleménye valóban szép baba vagy csak én látom annak



2013. júl. 12. 18:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Tölts fel képet:-)
2013. júl. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Elhiszem, jól esik, ha mondják. Én, ha olyan kicsit látok, aki szerintem nem túl szép, azt mondom rá, hogy aranyos. De sosem mondom olyannak, hogy gyönyörű, akiről nem gondolom, hogy tényleg az. De van, akik akkor is dicsérik a gyereket ha szép, ha nem, mert hát így illik egy gyereknél. :)
2013. júl. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez olyan általános szöveg, mindenki azt mondja milyen aranyos szép gyerek.
2013. júl. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%

Az első kisfiam gyönyörű kisbaba volt, mindenki lánynak nézte a szőke göndör hajával, kék szemével és a gödröcskékkel a pofiján. Mai napig (már 5 éves lesz) dícsérik sokan, hogy szép. Nála elhittem, hogy szívből elmondták, mert gyakran csak azt hallottuk, hogy a hátunk mögött összesúgtak, hogy milyen szép. :) A kisöccse nem az a klasszikus szépség, pedig neki is ugyanolyan a haja és kék a szeme. Viszont eléggé elállóak a fülei és gödröcskéje is csak egyik oldalon van, az is halvány. Viszont annyira mosolygós, barátságos kis manó, hogy rá meg azért mosolyognak. De igaz, hogy rá inkább mondják, hogy milyen furi, meg aranyos, a szépet ritkábban. Nekünk ők ketten a legszebbek a világon és borzasztóan elfogultak vagyunk.


Tehát szerintem, ha olyan sokan mondják, akkor elhiheted, hogy másnak is tetszik a babád! :) Ha nekem tetszik egy kisbaba, én is megdícsérem, hogy szép. Ha nem találom annyira szépnek, akkor inkább mondom, hogy furi, aranyos, vagy hasonló jelzőt, ami igaz. Minden kisbabában van valami szép, valami pozitív, soha nem bántanék meg egy anyukát sem azzal, hogy nemtetszésem fejezzem ki a babájáról.

2013. júl. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%
Furi azaz furcsa? Ez elég sértő!
2013. júl. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én elég racionalista vagyok, tudtam már a terhességem elején, hogy látni fogom a hibáit is, minden imádatom ellenére. Még mondtam is, hogy ha csúnya baba lesz, majd megszépül a mondás szerint is, de ha nem, az sem érdekel. Szép babám lett - anyai elfogultság szerint pláne, de az utcán is volt, hogy egy vadidegen pár elsétált mellettünk, majd visszafordultak és leszólítottak, hogy úristen, de gyönyörű baba :) Az ilyen reakciókból tudom, hogy tényleg "közízlésnek megfelelő" a kisfiam pofija - és bár nem izgat már, csak büszkül az anyai szívem :) Viszont azt is látom, hogy az emberek többségének nem tetszik a neve, hiába mondják, hogy milyen szépet választottunk. Úgy látszik arra se illik szemtől szembe megmondani, hogy szerintük rémes, vagy csak egy udvarias mosollyal nyugtázni :)
2013. júl. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6-os!Elárulod mi a neve??
2013. júl. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Elhiszem, mert többször nem nekem mondtàk hanem egymàs közt beszèltèk.Az ember azèrt nem vak a sajàtodon is làtod ha valami nem előnyös..Miènk szèp lànyka lesz, de anyukàm tömzsi nyakàt örökölte, az nem olyan szèp :-).
2013. júl. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egy szép babára én is azt mondom, h szép. Egy nem annyira szépre, h aranyos.

Az én babám nekem a legszebb, de rá is inkább azt mondják, h milyen szép, milyen formás a buksija (már pár hetes kora óta). Meg az utcán én is hallom, h mondják az emberek egymásnak, h milyen szép, így gondolom, nem csak az anyai elfogultság beszél belőlem :)

2013. júl. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!