Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mire gondolnátok, ha a párotok...

Mire gondolnátok, ha a párotok letagadná a rokonainál azt, hogy babát várunk?

Figyelt kérdés

Arra hivatkozik, hogy eddig nem volt jó keresete (havi 100 e ft) és kivárja a januárt, amikor lehetséges, hogy jobb fizetést kap, mert fél, hogy leszídja a nagyanyja, hogy felelőtlen, hogy bevállaltuk a 2. babát így albérletbe.

Anyagi helyzetünk: nem éhezünk, mindenre van pénz, de nem vagyunk gazdagok.

Ő dolgozik, én max. gyedet kapok. 34 évesek vagyunk.

Anyagilag egyedül a nagyanyja segített néha, de az elmúlt fél évben itt sem járt.

Nagyanyja elvárná, hogy meghívjuk Karácsonyra, nemistudom, hogy mit hazudik a párom, hogy miért nem jöhet.

Amikor mostanában rákérdeztek, hogy tervezünk -e babát, azt válaszolta, hogy még nem tudjuk......

Szerintetek?


2010. dec. 23. 12:20
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem csak a nagymamájának akar megfelelni.Egyszerűen fél a reakciójától.De ezt sokáig nem lehet titkolni.Minél később tudja meg annál rosszabb.Amúgy sok beleszólása nincs.Persze hálásak lehettek a segítségéért.Mi is albérletben vagyunk a férjemmel és a fiammal.Szűkösen,de megélünk.A gyereknek mindene megvan.Nálunk még kevesebb is a pénz.Ahol 3nak jut ott jut a negyediknek is.A nagyinak is meg fog enyhülni a szíve,amikor meglátja majd a babát.
2010. dec. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szerintem baromira ki fog akadni a nagymamája, mert a 29. hétben járok.

Veszélyeztetett vagyok, kinyílt a méhszájam, feküdnöm kell.

Néha az az érzésem, hogy nem is akarja ezt a babát és reménykedik, hogy elveszítjük a babát. Már nem tudok mire gondolni.

Mit gondol a párom, hogy ebből hogy fog kijönni jól?????

2010. dec. 23. 12:38
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, elég gyengének tartom a párod, aki nem áll ki melletted és a gyereke mellett. Nem kell mindig megfelelni másoknak, ne azzal foglalkozzon, ki mit szól, hanem hogy veletek mi van! Ha többet fog keresni, attól nem lesz más a megítélés, a nagyinak muszáj elfogadnia, semmi köze hozzá.
2010. dec. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Fura, hogy ennyi ideig el tudtátok titkolni, hogy babát vársz. A mama nem ment, ti sem látogattátok meg az elmúlt hónapokban? Én mikor betöltöttem a harmadik hónapot, minden mamának, dédinek elmondtam a hírt.
2010. dec. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Amikor terhes lettem és még nem látszódott, hetente hívta ide a nagyiját, jött is, imádja az 1. unokáját.

Szerintem ezért is lehet neki is furcsa, hogy én nem megyek azóta hozzá, párom egyedül megy és fogalmam sincs, hogy miket talál ki, hogy én és a kisfiam miért nem megyünk. Illetve a párom nem hívja ide sem őt, sem a saját hugát.

Itt a Karácsony és fogalmam sincs, hogy mit mond otthon, hogy miért nem jöhetnek, ill. miért nem megyünk.

Szerintem baromira rosszul fog(unk) ebből így kijönni.

De a legdurvább, hogy amikor rákérdeztek, letagadta.

2010. dec. 23. 14:34
 6/10 A kérdező kommentje:

Szerintetek megfelelési kényszer vagy valami más lehet mögötte?????

Az sem érdekli, hogy miket veszek az új kisbabának.

A kisfiánál számtalanszor voltunk 4D-n, sokminden feleslegest megvettünk újonnan. Most csak én vásárolok és semmi sem érdekli ezzel kapcsolatban.

2010. dec. 23. 14:37
 7/10 anonim ***** válasza:

14:23-as vagyok.

Fura ez a struccpolitika... A baba nemsokára megszületik, ahhoz mit fognak szólni a rokonok, hogy így eltitkoltátok? Tudom, magánügy a terhesség, de azért ez nagyon furcsa. Biztos történtek itt dolgok, amiket nem akarsz leírni, számomra kicsit zavaros is az egész, egy nagymama vagy örül, vagy max. beletörődik, hogy lesz unokája, mást mit tehet?! Megverni, sarokba állítani nem fogja a férjedet, nem értem, mire ez a gyerekes viselkedés?

2010. dec. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A párom szüleivel nem tartjuk a kapcsolatot- beteg volt a kisfiam, segítséget kértünk, nem anyagit- nem adtak - innentől kezdve - ekkor volt 4 hónapos, nincs velük kapcsolat.

DE a párom nagymamájával van kapcsolat, rendszeresen idejött egész nyár elejéig, a párom huga is jött.

Én is valami mást sejtek, hogy nem mondja el.

Nem én titkolódzom, és ez számomra is hatalmas csalódás.

Már azon gondolkodom, hogy a baba a nevemen lesz és nem lesz így közös jövőnk a párommal. Fáj, hogy ezt csinálja.

2010. dec. 23. 16:13
 9/10 A kérdező kommentje:

Mondjuk a nagyinak is érdekes a felfogása, mert amikor a párom ennyit sem keresett, akkor nem azt mondta, hogy szedje össze magát és legyen férfi, hamár családja van, hanem azt, hogy én miért nem megyek vissza dolgozni.

Ekkor 1 éves volt a kisfiúnk. És max. gyedet kapok.

2010. dec. 23. 16:17
 10/10 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

A család magánügye természetesen nem tartozik senkire, se a mamára, se a sógornőre. De vannak dolgok, amiket ha nem mondunk el a rokonoknak, elég bántóak lehetnek. Lehet, hogy már mástól tudják is, hogy terhes vagy, csak arra várnak, hogy mikor szóltok...

Én alaposan elbeszélgetnék a férjemmel a helyedben! Minél előbb tisztázni kell a félreértéseket! Nagyon gyorsan telnek a hetek, nemsokára szülni fogsz. Én még ebben az évben kideríteném a dolgot, és beszélnék a nagyival is.

2010. dec. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!