Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire nehéz egy kúszó-mászó...

Mennyire nehéz egy kúszó-mászó, járni tanuló babával?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt hallom,ha a baba elindul,nem lesz egy perc nyugta sem az embernek.Tényleg így van?
2013. júl. 13. 15:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mondanám, hogy nehéz. De az biztos, hogy akkor nagyon figyelni kell rá, és ott kell lenned ahol ő is van.
2013. júl. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Babafuggo.
2013. júl. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Bizony nehéz, és elárulom, az idő előrehaladtával egyre csak nehezebb lesz. Mindig van újdonság, amit megtanul a gyerek, szóval sok-sok türelemre van szükség és következetességre. Az én gyerekem későn tanult meg járni, de akkor már szó szerint futott, komolyan a séta nálunk futás... És nagyon sokszor feszegeti a határokat, sajnos nem lehet egy másodpercre sem szem elől téveszteni (minden igyekezetem ellenére mégis előfordult már.. :-( ) éppen hogy ki nem fut az úttestre, vagy újabban felmászik mindenhová. Elég, ha csak kimegyek pisilni, ő máris veszélyes dolgot eszelt ki.

Nem egyszerű, az biztos, főleg ha komiszabb, szófogadatlanabb habitusú gyerekkel áldott meg a sors....

2013. júl. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kúszómászóval még csak-csak lehet bírni, maximum elkeríti az ember, de mikor járni tanul, és emellé még rátör a szepa szorongás, na, az aztán a móka :)

De hamar elmúlik, pár hónap után már csak vigyorogva gondol vissza az ember, hogy úúúristen milyen rossz volt néha :).

Én a kúszómászómmal nagyon elvoltam. Sokkal több szabadidőm volt, mint most, egy 2 éves mellett. Ő már az akaratát akarja kinyilvánítani, és feszegeti rendesen a határait néha.

Amúgy, szerintem az ilyen időszakokat túl kell élni, meg kell látni a szebb oldalát, és nem sajnálni magunkat.

2013. júl. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

szerintem is babafüggő

a lányommal könnyű volt

a fiammal marha nehéz


és ez most is így van :-)

2013. júl. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kúszö, mászó gyerekkel szerintem még nem olyan nehéz. A fiam már jár, így már nehezebb, de nem is ez a legfőbb gond, hanem az, hogy mindenre felmászik. Le is tud mászni, de néha úgy dönt, hogy fejjel előre sokkal izgalmasabb a lejövetel. Na, itt már nagyon kell figyelni.
2013. júl. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nehéz :) bár a fiam még csak mászik -persze szélsebesen- és kapaszkodva lépeget,mindig a sarkában kell lenni,mert most az új heppje,hogy elengedi,amibe kapaszkodik,aztán persze megy a kapálózás :D tudom,ennél csak nehezebb lesz!:) aztán mikor kicsit könnyebb lesz már vele,jön a tesó... :) hát,még vagy 6 év intenzív edzésre számítok.
2013. júl. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem sokkal könnyebb mióta tud járni. Amikor még nem tudott helyet változtatni a küszöbig tudtam max. kimenni, már sírt, ha nem látott hiába hallotta a hangomat. Semmit nem tudtam tőle csinálni. Amióta jön utánam sokkal könnyebb. Úgy van a lakás berendezve, hogy ne tudjon kárt tenni magában. De olyan nem nagyon szokott lenni, hogy ne lássam, mert mindig a nyomomban van :)
2013. júl. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az én lányommal addig volt igazán nehéz, amíg nem ment. :D

Főleg, h tél volt és alig tudtunk lemenni sétálni és egész nap bent kellett elfoglalnia magát. :(

Ahogy egyre ügyesedett és nőtt, mindig tanítgattuk Neki, h mit nem szabad és a szavakat, pl a "nem" szót, meg amikor nyúlt valami felé, a nevén szólítottuk és Ő odanézett, és mi mondtuk, h az adott dolgot, amiért nyúlt szabad e levenni pl. Nem hiszed el, de ma is ha nem biztos valamiben, hogy levehet, vagy vendégségben vagyunk, "megkérdezi" hogy hozzányőlhat e valamihez. Úgy csinálja, hogy rámutat és nyőg nekem, és néz rám, h mit mondok. Írtó cuki és alig hiszik el, h ilyen van,a mikor valahol így csinál. :D

Nagyon fotos a szeretet, a következetesség, a játék, az dafigyeélés, az, h mesélj, beszélj bohóckodj, de ettől még, csináld a saját dolgaidat is néha, azaz én is mindent elvégzek mellette, és tűri, hagyja, kezdettől látja, h nem csak Ő létezik és nem zavarja, ha sminelek, főzök, stb. Jó néha már jön és türelmetlen, de ez sokára jön elő.

Persze jó természetű is, nem mondom, nyugodt baba, de a nevelés nagyon számít szerintem. :)


14 hónapos lesz egyébként. ;)

Sok sikert és nyugi, nem lesz gond a kicsivel, szuper látni, ahgy jön megy. Imádnivaló, ahogy totyog elém. :D

2013. júl. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!