Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha váladékozik a szeme, akkor...

Ha váladékozik a szeme, akkor a kamilla hatékony?

Figyelt kérdés
Barátnőm 6 hetes kisfiának el van záródva a könnycsatornája. Szemcseppet használ és kamillát. Egy barátnője azt mondta neki, hogy a kamilla ilyenkor ártalmas...
2013. júl. 14. 11:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
78%
a kamilla eleve az egyik elgallegrénebb nővény mind közül. A lakosság több mint fele allergiás rá. Inkább mosassa át a könnycsatornát, ritkán mulik el enélkül a probléma.
2013. júl. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
44%
Nem kell még átmosni, én 3hos koráig csepegttem és kamilláztam utána már csak ha könyezett napközban akkor csepegtettem este. Mostmár semmi baja 5 hós.
2013. júl. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Az elsővel értek egyet, nem kell átmosni, viszont semmi akadálya, hogy átmossák. Gyorsan, tartósan megoldja a problémát, és akár újszülöttnek is megcsinálja az orvos, nem egy nagy dolog.
2013. júl. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Oké, de engem most a kamilla érdekel első sorban, nem az átmosás (az is meg fog történni).
2013. júl. 14. 11:42
 5/19 anonim ***** válasza:
50%
En is kamillaztam amig a doki meg nem nezte. Akkor mondta hogy hagyjam abba mert kiszaritja. Vegul atmostak ketszer a konnycsatornajat es el is mult a valadekozas. Addig szemcseppet hasznaltunk es massziroztuk neki.
2013. júl. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Nekünk nem javasolták ilyen kiskorban a kamillázást.
2013. júl. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
50%
Nekünk is azt mondta a doki, hogy semmiképp ne kamillázzuk. Szemkenőcsöt írt fel és sima meleg vizes vattával kell áttörölni.
2013. júl. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Nekem minden öreg a kamillát javasolta, nem hallgattam rájuk. Mikor elegem lett a sok szemcseppből, ami tökre nem hatott, elővettem a kamillát. Semmi baja nem lett tőle, sőt... Valóban szárít, és? Az miért baj? Ha allergiás rá, többet nem hasznáéja, a szemcseppre is lehet allergiás, a lányom pl. a sima neomicin szemcseppre allergiás.


Biztosan nem tenném ki a gyerekemet egy könnycsatorna átmosási tortúrának csak ha nincs más megoldás.


Persze sokban függ attól, miért váladékozik a szeme, doki lássa azért.


Szerintem a kamilla igenis jótékony.

2013. júl. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
50%
Egy súlyosabb allergia esetén a látását is elveszítheti, ehhez képest egy könnycsatorna átmosás az semmi...
2013. júl. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Nektek semmi. A fiamnál nem volt semmi, soha többet nem teszem, ha nem indokolt nagyon.


Egyébként nem kell ilyenekkel rémisztgetni, hogy a látását is elveszítheti. A kamilla gyógynövény, ezzel az erővel ne egyen, igyon, kenjen semmit, mert lehet, hogy alllergiás rá.

2013. júl. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!