Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fél éves babámnak még mindig...

Fél éves babámnak még mindig nagyon váladékozik a szeme. Kinek volt így?

Figyelt kérdés

Valószínűleg könnycsatorna-szűkület, mert születésétől kezdve megvan ez a probléma. A háziorvos szerint ha folyik az orra, akkor nem számít, és neki már hetek óta folyik, de szerintem lehet, hogy pont a könnyezés miatt.

Állítólag az átmosással is márnak már 8-9 hónapos korig, hátha elmúlik magától. Valóban így van? Mindenfélét hallottam már erről.



2013. ápr. 1. 06:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Gyerek szemésznél jártatok már. A háziorvos után ez lett volna az első. Kitől hallottad, hogy várnak 8-9 hónapos korig? A mi lányunknak 2 hónapos korában mosták át, szerencsére utána rögtön jobb lett a szeme.
2013. ápr. 1. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A háziorvos mondta, hogy most az a legújabb, hogy várnak.

Csak ez így nagyon szar.

Szerdán megyünk hozzá, akkor majd rákérdezek, hogy mi legyen. Sajnos pro és kontra is hallottam érveket. :(

Van, akinek sikeres volt az átmosás, és megoldotta, van, aki többször ment, bevérzett a gyerkőc sszeme, stb, végül magától oldódott meg. Így nehéz dönteni, szóval hallgatok az orvosra egyelőre.

2013. ápr. 1. 07:37
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk is ez a gond, most 8 hónapos a lányom! Születése óta valadekozik a szeme, 3 szor kaptunk rá szemcseppet, de nem ért semmit. Mi jovoheten megyünk szemeszhez, mert ez már nem normális, hogy nem múlik el, majd ő megmondja, hogy mi a gond!

Kérdezd meg a dokidtol, hogy hova fordulhatsz a promlemaddal, hátha tud ajánlani valakit!

2013. ápr. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia! Ne várj addig, baj is lehet belőle! Azonnal át kellett volna mosatni! Kislányomnak is ez a volt problémája, másfél hónapos korában átfújták neki, kicsit sírt, de túl lett rajta! Most 8 hónapos és azóta sincs gond a szemével! Kopp-kopp!
2013. ápr. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Sziasztok!Az én gyerkőcömnek is ez volt a probléma.A háziorvos is adott könnycseppet,semmit nem ért.Elmentem gyermekszemészetre.És nagyon hálás vok,h egy jó doktornőt sikerült kifogni.2 fontos dolog van:nem szabad kamillával törölni.És nem mindegy,hogy adod a szemcseppet.A lényeg,h ki kell nyomni a szemzugnál a váladékot,nem elég törölni.Mert ugyanúgy visszamarad a genny,ami visszafertőzi a szemet.Szó szerint ki kell nyomni!Ez nem fáj,az orvos megmutatja.És utána csepegtetsz és törölsz.Pár nap múlva semmi baja nem volt a szemének és azóta sincs.Szerintem ezt kérdezd meg a dokinál(SZEMÉSZETEN).szó sem esett átmosásról,azt mondta,mindenképp ezt kell először kipróbálni.A János kórházban voltunk.Remélem segítettem,majd írj,h mizu?:)
2013. ápr. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Na voltunk a gyerekdokinál, azt mondta, ez már nagyon gáz, és azonnal menjünk mosatni. Holnap megyünk is.
2013. ápr. 3. 14:55
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia!megtudjuk,mi lett a gyerkőccel? :)
2013. ápr. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi az érdeklődést. Végül is valóban tanulságos sztori.

Csütörtökön voltunk a Heim Pálban, nem volt egy kellemes élmény, nagyon bunkó volt a doki. A szondázás hamar megvolt, a pici persze sírt, aztán amikor kész volt, és a doki felemelte az asztalról, beverte a pici fejét a lelógó lámpába... Tiszta gáz.

Velem úgy bántak, mint valami idiótával, kb. lekussoltak, amikor megkérdeztem, hogy a szemcseppet az átmosás után is adjam-e, majd félvállról odavetették, hogy nem kell.

Na ezek után az egyik szeme máris jobb lett, a másik meg sokkal rosszabb. Napokig borzalmasan festett, hétfőn felhívtam egy magán gyerekszemészetet, ott telefonban (!) tök rendesen és részletesen elmagyarázták, hogy ez még lehet jobb, csak cseppentsek, mert átmosás után azt kifejezetten ajánlják. :-O

Ennek a rendelőnek a honlapján le van rajzolva, pontosan hogyan és mit kell masszírozni ilyenkor, ezt egész hétvégén csináltam, illetve hétfőn kapott összvissz két csepp szemcseppet, és hétfő délutánra teljesen rendbe jött a másik szeme is.

Úgyhogy most úgy néz ki, hogy minden ok. :) Huh!

2013. ápr. 10. 08:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!