Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fontosnak tartjátok az etetősz...

Fontosnak tartjátok az etetőszéket?

Figyelt kérdés
A párom családja fölöslegesnek tarja,azt mondják,etessem majd a kezemben a gyereket,mert az anyósom is úgy tette anna idején.
2013. júl. 14. 17:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%

Bevallom tisztelettel: én ezt a hozzáállást nem szeretem, amit a párod családja tanúsít. Persze, régen sok minden nem volt, és kiküszöbölték nagyanyáink a nehézségeket, de azért, mert nekik ment a nehezebb "A" megoldással, mi miért is ne választhatnánk a könnyebb "B" verziót? Teszem azt, régen biztonsági autósülés sem volt, mégis szállították a gyerekeket valahogy... De ma már van és használjuk. (Mert hasznos, okos találmány és mert kötelező is.)

A kérdésedre válaszolva: én nem tartom fontosnak, de ha odaérünk, hogy a kislányunknál ez aktuális lesz, és szükségét fogom látni, akkor kell majd venni, nincs mese. Egyelőre úgy vagyok vele, hogy hordozóban és pihenőszékben fogom tudni majd etetni, aztán kiderül, hogy meddig. :)

Ha te szükségét érzed egy etetőszéknek, akkor vegyetek. Nehogy a család döntse el, hogy neked mi a kényelmes, mi a praktikus.

2013. júl. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Az elején 1-2 hónapig (persze attól is függően, mikor kezditek) lehet ölből is etetni, de ha már nagyobb lesz és köpköd, dobál, pláne ha már próbálna egyedül kanalazni, már biztos nem élveznéd, ha te is kajás leszel illetve később ugye tudnátok együtt, egyszerre is enni.
2013. júl. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Igen,én is ezt mondtam páromnak de annyira hajthatatlanok,hogy biztos,hogy veszekedés vagy sértődés lesz ha nem egyezik bele mégis veszek...szóval csak azért kértem tapasztalatokat,hogy van e annyira fontos hogy megérje a veszekedést...mert pl. egy darab pelenkázó asztal vagy merev vagy kidobható alátétünk sincs,mert azt sem vehettem,mert anyós szerint "tudom én az ágyon pelenkázni a gyereket törölközőn vagy lepedőn és ha koszos lesz kimosom "
2013. júl. 14. 18:08
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, fontosnak tartom és baromira nem érdekelne, hogy anyósom fontosnak tartja-e. Nem is tudom mi a véleménye, mert nem kérdeztem meg tőle, mielőtt megvettük, engedélyt meg pláne nem kértem tőle.
2013. júl. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, fontosnak tartom. Régen sok mindent máshogy csináltak. Nem a legdrágábbat kell megvenni, mi 11 e ft-ért vettük, a célnak tökéletesen megfelelt. Nem lehetett dönteni, de nagyon jó volt. kb. 8 hónaposan kezdtük használni és 17 hónapos koráig abban ülve elvett.


Férjednek próbáld megmagyarázni, hogy mivel Te fogod inkább etetni, Te hasznosnak érzed. Azt is megbeszélhetnéd vele, hogy ne szóljon bele a csadládja, mert a kicsi a Ti gyereketek, nem az övék.

2013. júl. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,teljesen igazatok van szerintem is. Megpróbálok dűlőre jutni velük bár nagyon nehéz. "Mindenki hülye csak ők nem." A legidegesítőbb hogy pont ők azok akik simán megvehetnék,soha nem volt még anyagi gondjuk,és szerintem nem is lesz. Titokban vettem játszószőnyeget is a picurnak,párom hazaért és itt volt,benne fülig érő vigyorral a gyerek :) Hallgattam az áldást de kb. egy hónap után megnyugodott. XD
2013. júl. 14. 18:19
 7/14 anonim ***** válasza:
83%

???? Atyaég....

Naná, hogy fontosnak tartom az etetőszéket. Mégis hogyan máshogyan tanulna meg a gyerek enni ÖNÁLLÓAN???

Már a bölcsis, ovis felvételinél is első kérdések közt szerepel: "Tud enni önállóan a gyermek?" Aki tud, előbbre veszik az esetleg sorban...

Hihetetlen, hogy az idősebb korosztály milyen begyepesedett....

2013. júl. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is nagyon rühellem, ezt az én koromban anélkül is felnőttek a gyerekek felfogást. Igen, a kőkorszakban meg barlangban is felnőttek.


Mindenképpen kell etetőszék. Igazából azon felül még három kéz is kell. De anélkül szép nagy küzdés a kaja.

2013. júl. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

A hozzátáplálás első 2-3 hónapjában nem hiányzott, vagy az ölemben volt, vagy az autós hordozóban. Azonban egyre inkább fészkelődött, megtanult köpködni, úgyhogy most már nagyon kell az etetőszék. Szerencsére megtanult ülni is a kisasszony, így a legegyszerűbb, nem dönthető verziót vettük az IKEA-ból. Az etetőszék+tálca+támasztópárna összesen 6500 Ft volt, ráadásul a kisasszony imád benne ücsörögni. :)

A másik, picit off: szerintem is próbáld megmagyarázni a párodnak, hogy ez a Ti életetek, nem a családjáé, semmi joguk megmondani Nektek, hogy mit hogyan KELL csinálni. Véleményt el lehet egyszer mondani, de vagy megfogadjátok, vagy nem, rátok nem erőltethetik. Együtt laktok esetleg, hogy ennyire aktívan részt vesznek a döntéseitekben?

2013. júl. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Azért, kedves Kérdező, nem semmi a párod családja. Nálunk is beleszólnak már most abba, hogy mi meg hogy legyen, pedig a kislányunk csak augusztusban bújik ki (de már megkaptam, hogy ezt vegyek, azt ne, mert azt majd ők akarják... de nem mintha érdekelne, úgyis azt csinálunk a saját gyerekünkkel, amit a legjobb szándékaink szerint szeretnénk).

De hogy közöljék, hogy ne vegyek pelenkázót... Arra költöm a közös a pénzünket, amire csak szeretnénk/szeretném. A családnak semmi köze hozzá, hogy mit veszel a saját gyermeketeknek. Nyilvánvaló, hogyha nem futja rá, pelenkázható az ágyon is, és etethető ölben, de még mindig azt mondom, ne más döntse el, neked hogy kényelmesebb.

Elmondhatod a párodnak is, hogy mivel te vagy otthon a gyerekkel, nem anyósék, ezért egyes holmik a te kényelmedet kell, hogy szolgálják, ezzel együtt természetesen a baba érdekeit is. Ha neki ez nem tetszik, akkor cserélhettek, és te mész dolgozni, a párod meg otthon lehet, és moshat éjt-nappallá téve.

Szerintem, ha valaminek szükségét érzed, azért állj ki! Én már ott elbaltáztam, hogy kényszerből elfogadtam egy babakocsit, amit nem is akartam, mert más után fáj a szívem, csak mert anyós hetekig naponta hívogatott, és órás telefonbeszélgetésekkel borzolta idegeimet, aztán feladtam. Mai napig bánom, de ezt mondtam is a páromnak. Ez volt az első és utolsó dolog, amiben engedtem a nyomásnak.

2013. júl. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!