Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15hós babátok mekkora? (cm,...

15hós babátok mekkora? (cm, kg) Miket tud már? Beszéddel hogy álltok? Lány v. fiú?

Figyelt kérdés
2011. nov. 14. 20:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%

15 hónapos fiú, 10,4kg, 86cm. Mozgásilag nagyon ügyes, egyedül felmászik a mászókán és lecsúszik a csúszdán, karúszóval remekül úszik (nem jártunk babaúszásra, csak rengeteget vittük fürdőhelyekre), vízicsúszdán is simán lecsúszik kacagva, nem a gyerekméreten. Egyre ügyesebben eszik egyedül, most már engem is etetni próbál. :-)

Nem sokat beszél, láthatóan mindent ért, ha megkérem, hogy hozza ide a mesekönyvet, a macit, a kisautót, azonnal hozza, nem hibázik. Csak szavakat mond:anya, apa, deje (gyere), hamham (éhes, enni kér), tete (ha álmos), cici, nem, töcc (kösz, ha adok neki valamit, kaját is megköszöni), mama, adide (add ide), ott, azt, pápá, csüccs, vavau (kutya).

2011. nov. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%
Bocsi az offért, de 15 hósan a felnőtt vízicsúzdán leengeditek?
2011. nov. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Csúszdán, bocsi
2011. nov. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

kislány, kb11 kg, nemtudom milyen magas84-85 cm...

sokat beszél, minden nap megtanul minimum egy szót, viszont még nem jár egyedül. tudna, csak fél elengedni a kezemet, amit egyszer megmutatok neki megjegyzi, annyira meglepö mennyire fogékony egy ilyen kisgyerek :) és ti, kedves kérdezö?

2011. nov. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
54%
Velünk jön le, a családi csúszdákon. Azokra az aquaparkokban is felengedik simán. Imádja. :-)
2011. nov. 15. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kislány 80cm,10 kiló


1 hónapja indult el,és ezeket a szavakat használja:

baba,mama,papa,apa,anya,fáni,majom,bari,boci,kutya,cica,fóka,zebi,maci,gyeje,pelus,kaka,nem-nem,kérsz,hami,inni,fagyi,kulcs,szandi,kesztyű,naci,body,sapi,kabát,zokni,spray,pillangó,béka,pijama,fű,fa,virág,katica,gomba,csiga,néni,bácsi,tudja a nevét és az összes közeli hozzátartozó nevét...viszont a mozgása rettenetesen béna,csetlik botlik,megy neki mindennek,ha elesik le nem tenné a kezét semmi pénzért,hanem konkrétan pofára esik,nem túl ügyes a formabedobóval sem...csak a könyveket szereti,meg a dalokat,és "énekel"vele együtt.

2011. nov. 15. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia! Ikreim vannak..egy fiu es egy lany..mindkettö nagyon mozgekony..a kislany mar a hasamban is nagyon pörgös volt..mint kiderült rajonganak a zeneert..:-)

Szol a zene es razzak a kis feneküket..A fiu eddig nyugodtabb volt de mostanaban kezd hisztiskedni:-)

Különbözöek termeszetben de mindig utanozza egyik a masikat..Teljes biztonsaggal mennek egyedül szinte futnak,3 nyelven beszelünk hozzajuk..apa olasz en pedig magyar es nemet..mind 3 nyelven megertik amit mondunk nekik de meg keveset beszelnek ..Ball-labda,hamma,auto,baba-puppe,vauvau,gaga(Lady Gaga,a nagy lanyom tanitotta meg nekik)Ha szolok hogy wegraumen-pakolni akkor szedik össze a kis dolgaikat es felrakosgatjak a szekrenyre,esznek egyedül habar nem szepen,ha valamit adok nekik automatikusan azt mondjak danke,nagyon szeretik a könyveket nezegetni es a maguk kis nyelven magyaraznak is hozza,felmasznak a kanapera,a fiunak eleg egyszer mondani vagy mutatni valamit mar tudja es csinalja is a lany viszont nem produkalja magat,ellopjak a taviranyitot es bekapcsoljak a tvt..:-)Tornazni szoktunk ,elfekszenek es ök is emelgetik a kis labukat..A fiu pedig reggelente(6-7orakkor) a sajat nyelven neha magas hangon enekel..:-D

2011. nov. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
azt elfelejtettem irni hogy a kislany 10kg es 83cm,a fiu pedig 11,5kg es 85cm :-)
2011. nov. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Mindenki babája nagyon ügyes már. :) Nekem lányom van ő 9kg és kb.75cm. Nem valami nagy súlyú,ez miatt szoktam picit aggódni,de mindenki azt mondja nincs gond vele. Én is vékonyabb vagyok.(178cm,57kg) Na, az én lányom is mondd már rengeteg mindent és akármit mondok neki utánozza.Szalad már 1éves kora óta,pápázik,tapsol,puszit is ad mostanság.(eddig erre nem volt hajlandó)Nagyon szeret,sétálni a szabadban,hintázni a játszótéren és a pancsolást.Elég barátkozós,minden más baba,kisgyerek érdekli.Nem nagyon szokott megijedni senkitől szerencsére.Annyi mindent lehetne írni még miket tudnak csinálni,de hosszú lenne nagyon. Néha nem is gondolnám,olyan picik még és már olyan okosak. :)
2011. nov. 15. 14:15
 10/11 anonim ***** válasza:

Pont ennyi kiló és ilyen magas a kisfiam, aki 7 hónapos :)


Nem bántásból írom, nagyon aranyos kis picike lehet a lányod. Ránézek a kisfiamra és elképzelem, hogy egy ekkora baba csak kislányban, aki már totyog. Biztos édes! Ha a gyerekorvos nem aggódik, addig neked sem kell. Már ilyenkor megmutatkozik a genetika, meg a fiúk-lányok közti különbség

2011. nov. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!