Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Izgága sajtkukac babák szülei!...

Izgága sajtkukac babák szülei! Ti hogyan tudtátok lecsillapítani a babátokat?

Figyelt kérdés

Kislányom lassan 1 éves, de képtelen magától elaludni. Álmos, fáradt, de ahogy fekszik az ágyán, folyamatosan forgolódik, mocorog, csapkod a lábával, gyűrögeti a takaróját...egy pillanatig nem bír nyugton maradni és persze így képtelen elaludni. Ott vagyok mellette, simogatom a hátát, fenekét, lassan, álmosítóan (szerintem, én biztos aludnék), de neki akkor is mocorognia "kell".

Hogyan lehetne megnyugtatni? Hogyan tudnám megtanítani lecsillapodni?


2009. okt. 19. 21:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
22%
Legokosabb,ha beteszed az ágyába,és kimégy a szobából.Amíg mellette vagy,és símogatod,addig nem fog elaludni.Lehet,hogy sír majd egy kicsit,de elfog aludni magától is.
2009. okt. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ez sajnos így nem működik, mivel simán lemászik az ágyáról és már kint is van a szobájából, de legalábbis a sötétben ül a szőnyegen és ami talál, azzal matat (már lecseréltük a rácsos kiságyat, mert abban már nem is akart aludni egyáltalán, ráadásul a nagy mocorgások közepette állandóan beverte kezét-lábát rácsokba)
2009. okt. 19. 21:39
 3/11 anonim ***** válasza:
51%
ne engedd. én néha csak úgy boldogultam, hogy megfogtam a kezét, lábát, pár perc hiszti, aztán elengedtem és már nem igzett-mozgott, de amíg ráhagytam órákat is mókolt mielőtt eladult. ha megfogtam, énekeltem, meséltem közben figyelmen kívül hagyva a hisztit pár perc alatt elaludt, vagy legalábbis nagyon lenyugodott. egyedül hagyi az én babámat nem lehet, mert lilára sírja magát és húsz perc alvá után vígasztalhatatlanul folytatja.
2009. okt. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Én is próbáltam már hogy lefogom, de akkor olyan hisztit csap, hogy zeng a ház tőle. Meg folyton próbálja kirúgni magát, ha sikerül neki, akkor meg is rúg. De ezek szerint kitartóbbnak kell lennem.

Neked sikerült már megtanítani a babábdnak, hogy lenyugodjon?

2009. okt. 19. 21:52
 5/11 anonim ***** válasza:

igen, ma már hiszti nélkül mesével és beszélgetéssel alszunk 21 hónapos. 2 rész vizipók, aztán elmegy aludni a mese is, ekkor néha van egy kis sírás, de nem hiszti, mert tudja, hogy akkor sem nézzük tovább, nem szállhat le az ágyról és nem állhat fel, nem kap sem enni, sem inni, se bilizni nem megyünk, maximum vizet ihat ekkor már. ezeket a szabályokat ismeri és elfogadja, kis sírás után hajlandó beszélgetni. simogatom közben és duruzsolok, mostanában ő is simogat, mert ő is altat engem, van amikor azt igényli, hogy ölbe vegyem, pl. ma. így általában a mesével együtt 30 perc az alvás, előtte végtelen szenvedésnek tűnt...nem volt egyszerű kialakítani a ritmust.


fontos, hogy nyolc előtt elkezdjem altatni, mert kölönben átesik a holtpontot, az is fontos, hogy a déli alvás dél körül legyen és ne aludjon két óránál többet napközben. a renszer nem is hittem, hogy ennyitt számít, de nálunk bevált. ha valami miatt egy nap nem alakul jól igyekszemm a következő nap tartani magunkat ezekhez és ez segít.


bébiként is rossz alvó volt, és a mai napig megébred, pedig velünk alszik, de legalább az altatás nem kín, hanem sokszor kelles összebújás...

2009. okt. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én énekelni szoktam neki nagyon artikulálva a számmal , és az leköti a figyelmét,hogy a számat nézi, miközben teljesen "bekábul" s elalszik.
2009. okt. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Veletek minden OK? A kisfiam akkor csinált ilyeneket, amikor gondjaink voltak. Hihetetlenül érzékenyek és hajlamosak magukra venni a ti feszültségeteket is.
2009. okt. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
1 éves fiú. Mikor már a végmierültség szélén van, akkor bele tudom tenni magam mellé az ágyba. Cicizik. Utána mérgezett egér effktus: "fejnehézzé" válik és dobálja magát faltól falig, kersztül rajtam. Ekkor már nincs észnél. Magam mellé fektetem, énekelek. Ismét mérgezett egér... Ez eljátszuk még vagy 5ször, mire egyszercsak kidől. Kicsit túlpörög a drágám, ő napközben is ilyen. Mindent kipróbáltunk, semmi nem segített...
2009. okt. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Való igaz én is mindig pörgök, nem tudok percig ülni a fenekemen. Amúgy minden ok.
2009. okt. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az én lányom is az elalvás első percéig ficereg az ágyon. HOl leteszi a fejét és úgy dől ide-oda, hol mászik, lefekszik, mászik lefekszik, stb. Ha már nagyon bepörög, az ölembe veszem ott az ágyon és úgy énekelek neki, ha alapon mocorog, mindig visszateszem a helyére ha elmászik és úgy énekelek neki. Arra figyelni szokott és ha az első fél percben nem szökik el, akkor 99% hogy el is alszik. 11 hós
2009. okt. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!